17 Naine õunaga, Silvia Ka siinpool Läänemerd on Leitu looming kõrgelt hinnatud. „Leitu on sisult romantiline, vormilt dekoratiivne. Tal on kerge käsi pintslikasutusel ja rafineeritud maitse koloriidis. /…/ Tal on muinasjutulikku fantaasiat, kohati õrna sisseelamist. /…/ Ta figuraalkompositsioonid on Leitule omaselt poolunistuslikust maailmast, kaugel argipäeva väikestest ja suurtest pärismuredest. Tal ei ole probleeme harilikus mõttes ja ta kompositsioonid kõnelevad ennekõike oma kergekäelise pintslitõmbega ja dekoratiivse värvikäsitlusega,“ on kirjutanud kunstiteadlane Eevi End. 2015 17. Naine õunaga, Silvia Leitu E-kunstisalongis Leitu Silvia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
17. Naine õunaga, Silvia Leitu E-kunstisalongis
Silvia Leitu (1912-1969)

17. Naine õunaga

Akvarell, paber. Ava 41x53,5. Signatuuriga.
Alghind: € 950
52. E-Kunstisalongi LII oksjon
11.11.2023 Tartu galeriis kell 13

Ka siinpool Läänemerd on Leitu looming kõrgelt hinnatud. „Leitu on sisult romantiline, vormilt dekoratiivne. Tal on kerge käsi pintslikasutusel ja rafineeritud maitse koloriidis. /…/ Tal on muinasjutulikku fantaasiat, kohati õrna sisseelamist. /…/ Ta figuraalkompositsioonid on Leitule omaselt poolunistuslikust maailmast, kaugel argipäeva väikestest ja suurtest pärismuredest. Tal ei ole probleeme harilikus mõttes ja ta kompositsioonid kõnelevad ennekõike oma kergekäelise pintslitõmbega ja dekoratiivse värvikäsitlusega,“ on kirjutanud kunstiteadlane Eevi End.Silvia Leitu (1912-1969)
Kunstnik Silvia Leitu sündis 1912. aastal Tartus, suri 1969 Stockholmis. Õppis Pallases aastatel 1931 ja 1934-39 (oli Nikolai Triigi õpilane), omandas samas 1938 joonistusõpetaja kutse. Töötas kostüümikunstnikuna 1936-39 Vanemuises ja 1939-44 Estonias. Läks 1944 Saksamaale, täiendas end 1944-46 Müncheni KA-s ning töötas Müncheni teatris Kammerspiele kostümeerijana. Alates 1953 elas Rootsis, oli vabakunstnik.Näitused aastast 1938.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

17 Naine õunaga, Silvia

Silvia Leitu (1912-1969) 17 Naine õunaga Akvarell, paber Ka siinpool Läänemerd on Leitu looming kõrgelt hinnatud. „Leitu on sisult romantiline, vormilt dekoratiivne. Tal on kerge käsi pintslikasutusel ja rafineeritud maitse koloriidis. /…/ Tal on muinasjutulikku fantaasiat, kohati õrna sisseelamist. /…/ Ta figuraalkompositsioonid on Leitule omaselt poolunistuslikust maailmast, kaugel argipäeva väikestest ja suurtest pärismuredest. Tal ei ole probleeme harilikus mõttes ja ta kompositsioonid kõnelevad ennekõike oma kergekäelise pintslitõmbega ja dekoratiivse värvikäsitlusega,“ on kirjutanud kunstiteadlane Eevi End.

17. Naine õunaga, Silvia Leitu E-kunstisalongis

Leitu Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük