18 Kuppelmaastik, Elmar Kits Kuigi nõukogude perioodil olid reisid mööda ilma kunstnikele raskendatud, siis teatavat lohutust pakkusid ka pikemad ekspeditsioonid mööda liiduvabariike. Sellised loomingulised retked ühes rikkaliku maastikuga pakkusid kunstnikele värsket inspiratsiooni ja teatavat loomingulist vabadust. 1955. aastal käisid kunstnikud Elmar Kits ja Richard Sagrits Karjalas, kus suur hulk teoseid maaliti nii kohapeal kui ka lõpetati hiljem visandite põhjal. Teadaolevalt tõi Kits sealt kaasa ligi 30 uut maali ja etüüdi. Kinnitab see saadud muljete erksust ja suurust, mis püsis veel pikalt pärast reisi. Maal „Kuppelmaastik“ on suurepärane näide Kitse nn Karjala sarjast, millest nähtub kunstniku tõeline küpsus ja võimekus maalida läbi suurejoonelisi loodusvaateid. Karjala-seeria puhul on kunstiteadlased eriti rõhutanud Kitse võimet tabada põhjamaise looduse kõige isikupärasemaid komponente. Teos on reprodutseeritud Voldemar Ermi koostatud monograafias „Elmar Kits“ (1959) numbri all 35, kus see kannab pealkirja „Spasskaja Guba I“. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus 18. Kuppelmaastik, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
18. Kuppelmaastik, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

18. Kuppelmaastik

1955. Õli, lõuend. 64x81. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € 11600, lõpphind: € 14600
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Kuigi nõukogude perioodil olid reisid mööda ilma kunstnikele raskendatud, siis teatavat lohutust pakkusid ka pikemad ekspeditsioonid mööda liiduvabariike. Sellised loomingulised retked ühes rikkaliku maastikuga pakkusid kunstnikele värsket inspiratsiooni ja teatavat loomingulist vabadust.
1955. aastal käisid kunstnikud Elmar Kits ja Richard Sagrits Karjalas, kus suur hulk teoseid maaliti nii kohapeal kui ka lõpetati hiljem visandite põhjal. Teadaolevalt tõi Kits sealt kaasa ligi 30 uut maali ja etüüdi. Kinnitab see saadud muljete erksust ja suurust, mis püsis veel pikalt pärast reisi. Maal „Kuppelmaastik“ on suurepärane näide Kitse nn Karjala sarjast, millest nähtub kunstniku tõeline küpsus ja võimekus maalida läbi suurejoonelisi loodusvaateid. Karjala-seeria puhul on kunstiteadlased eriti rõhutanud Kitse võimet tabada põhjamaise looduse kõige isikupärasemaid komponente.
Teos on reprodutseeritud Voldemar Ermi koostatud monograafias „Elmar Kits“ (1959) numbri all 35, kus see kannab pealkirja „Spasskaja Guba I“.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.
18. Kuppelmaastik, Elmar Kits E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

18 Kuppelmaastik, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) 18 Kuppelmaastik 1955 Kuigi nõukogude perioodil olid reisid mööda ilma kunstnikele raskendatud, siis teatavat lohutust pakkusid ka pikemad ekspeditsioonid mööda liiduvabariike. Sellised loomingulised retked ühes rikkaliku maastikuga pakkusid kunstnikele värsket inspiratsiooni ja teatavat loomingulist vabadust.1955. aastal käisid kunstnikud Elmar Kits ja Richard Sagrits Karjalas, kus suur hulk teoseid maaliti nii kohapeal kui ka lõpetati hiljem visandite põhjal. Teadaolevalt tõi Kits sealt kaasa ligi 30 uut maali ja etüüdi. Kinnitab see saadud muljete erksust ja suurust, mis püsis veel pikalt pärast reisi. Maal „Kuppelmaastik“ on suurepärane näide Kitse nn Karjala sarjast, millest nähtub kunstniku tõeline küpsus ja võimekus maalida läbi suurejoonelisi loodusvaateid. Karjala-seeria puhul on kunstiteadlased eriti rõhutanud Kitse võimet tabada põhjamaise looduse kõige isikupärasemaid komponente.Teos on reprodutseeritud Voldemar Ermi koostatud monograafias „Elmar Kits“ (1959) numbri all 35, kus see kannab pealkirja „Spasskaja Guba I“.

18. Kuppelmaastik, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük