18 Nunne värav, Richard Richard Kaljo vabagraafikaloomingus oli 1950ndate lõpp absoluutne kõrgaeg. Tema eelistatuim tehnika oli linoollõige. Kaljot huvitas just linnaruum nii selle arhitektuurilisest vaatepunktist kui ka sealne eluolu, millest tulenevalt on tema teostele omane teatav jutustavus või pisistseenid, mis kõnelevad inimeste tegevusest. Nähtub see ka käesolevalt lehelt „Nunne värav“, mis Kaljole omaselt on loodud realistlikus laadis ja detailirikkalt. 2008 18. Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
18. Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis
Richard Kaljo (1914 - 1978)

18. Nunne värav

1958. Linool, paber. Lm 37,4x36,8. Signatuuriga.
Alghind: € 650
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Richard Kaljo vabagraafikaloomingus oli 1950ndate lõpp absoluutne kõrgaeg. Tema eelistatuim tehnika oli linoollõige. Kaljot huvitas just linnaruum nii selle arhitektuurilisest vaatepunktist kui ka sealne eluolu, millest tulenevalt on tema teostele omane teatav jutustavus või pisistseenid, mis kõnelevad inimeste tegevusest. Nähtub see ka käesolevalt lehelt „Nunne värav“, mis Kaljole omaselt on loodud realistlikus laadis ja detailirikkalt.Richard Kaljo (1914 - 1978)
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

18 Nunne värav, Richard

Richard Kaljo (1914 - 1978) 18 Nunne värav 1958 Richard Kaljo vabagraafikaloomingus oli 1950ndate lõpp absoluutne kõrgaeg. Tema eelistatuim tehnika oli linoollõige. Kaljot huvitas just linnaruum nii selle arhitektuurilisest vaatepunktist kui ka sealne eluolu, millest tulenevalt on tema teostele omane teatav jutustavus või pisistseenid, mis kõnelevad inimeste tegevusest. Nähtub see ka käesolevalt lehelt „Nunne värav“, mis Kaljole omaselt on loodud realistlikus laadis ja detailirikkalt.

18. Nunne värav, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük