Enn Volmere Maalid ühest Alates 21. märtsist on E-Kunstisalongis avatud Enn Volmere maalide näitus „Maalid ühest kogust“. Näitusele on välja pandud 18 õlimaali, mis pärinevad kunagise legendaarse galerii Legend kogust. Enn Volmere (1908—1978) on eesti maalikunstnik, kelle loomingusse kuuluvad peamiselt Lõuna-Eesti maastikuvaated. Volmere on õppinud 1925—1926 aastatel Otepää Põllumajandus koolis ning pea dekaad hiljem, 1934—1937, suundus ta õppima mesindust, Vahi Aiandus-Mesinduskoolis. Enn Volmere kuulus Kunstnike Liitu alates 1961. aastast. Volmere huvi kunsti vastu sai alguse gümnaasiumiaastate jooksul, kus tema joonistusõpetajaks oli kunstnik Märt Laarman. Kui suures plaanis peetakse Enn Volmere iseõppinud kunstnikuks, ei saa jätta mainimata seda, et kunstnik ammutas palju teadmisi oma loomeinimestest sõpradelt ning eeskujudelt (Elmar Kits, Johannes Uiga jt). Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjeldanud Volmere isikupäraseid maastikke järgmiselt: „Enn Volmere meelismotiivideks on oma kodukoha, Otepää, lähema ümbruskonna ja Võrumaa vaheldusrikkad kuppelmaastikud lainetavate põldude, metsatukkade ja sinetavate järvesilmadega. Nende poeetilisse karakterisse ja meeleollu erinevatel aastaaegadel ja päevatundidel sisse elades on ta suveräänse tahte ja kujundusvõimega loonud väga isikupäraseid taieseid, täis dramaatilist pinget ja muundumist. Need pole loodusmotiivi koopiad, vaid tormakate pastoossete pintslitõmmetega teostatud nägemuspildid teatud maakoha ainestikul“. (Enn Volmere maalide näitus aastaist 1968—1977. Näitusekataloog. Koostanud Voldemar Erm) Käesolev näitus annab vaatajale võimaluse tutvuda ka Volmere loomingu teiste harudega – natüürmort ning figuraalkompositsioon. Natüürmordi puhul paistab silma üldistav vormikäsitlus ning maitsekalt valitud koloriit („Söögikandik“). Figuraalkompositsiooni puhul on märkamist väärt see, et inimfiguurid on esitatud tavaliselt maastiku taustal („Lõikusel“, „Tööhoos“). Enn Volmere näitus „Maalid ühest kogust“on kindlasti elamus ning emotsioonid, mis on tema loomingusse põimitud, ei jäta vaatajat ega möödakõndijatki külmaks. Theresa Tompel Hind: 3 646 originaalraamiga Müüdud Enn Volmere. Maalid ühest kogust.
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

Enn Volmere. Maalid ühest kogust.

21.03.2023 Tartu galerii

Alates 21. märtsist on E-Kunstisalongis avatud Enn Volmere maalide näitus „Maalid ühest kogust“. Näitusele on välja pandud 18 õlimaali, mis pärinevad kunagise legendaarse galerii Legend kogust.
Enn Volmere (1908—1978) on eesti maalikunstnik, kelle loomingusse kuuluvad peamiselt Lõuna-Eesti maastikuvaated. Volmere on õppinud 1925—1926 aastatel Otepää Põllumajandus koolis ning pea dekaad hiljem, 1934—1937, suundus ta õppima mesindust, Vahi Aiandus-Mesinduskoolis. Enn Volmere kuulus Kunstnike Liitu alates 1961. aastast.
Volmere huvi kunsti vastu sai alguse gümnaasiumiaastate jooksul, kus tema joonistusõpetajaks oli kunstnik Märt Laarman. Kui suures plaanis peetakse Enn Volmere iseõppinud kunstnikuks, ei saa jätta mainimata seda, et kunstnik ammutas palju teadmisi oma loomeinimestest sõpradelt ning eeskujudelt (Elmar Kits, Johannes Uiga jt).
Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjeldanud Volmere isikupäraseid maastikke järgmiselt: „Enn Volmere meelismotiivideks on oma kodukoha, Otepää, lähema ümbruskonna ja Võrumaa vaheldusrikkad kuppelmaastikud lainetavate põldude, metsatukkade ja sinetavate järvesilmadega. Nende poeetilisse karakterisse ja meeleollu erinevatel aastaaegadel ja päevatundidel sisse elades on ta suveräänse tahte ja kujundusvõimega loonud väga isikupäraseid taieseid, täis dramaatilist pinget ja muundumist. Need pole loodusmotiivi koopiad, vaid tormakate pastoossete pintslitõmmetega teostatud nägemuspildid teatud maakoha ainestikul“. (Enn Volmere maalide näitus aastaist 1968—1977. Näitusekataloog. Koostanud Voldemar Erm)
Käesolev näitus annab vaatajale võimaluse tutvuda ka Volmere loomingu teiste harudega – natüürmort ning figuraalkompositsioon. Natüürmordi puhul paistab silma üldistav vormikäsitlus ning maitsekalt valitud koloriit („Söögikandik“). Figuraalkompositsiooni puhul on märkamist väärt see, et inimfiguurid on esitatud tavaliselt maastiku taustal („Lõikusel“, „Tööhoos“).
Enn Volmere näitus „Maalid ühest kogust“on kindlasti elamus ning emotsioonid, mis on tema loomingusse põimitud, ei jäta vaatajat ega möödakõndijatki külmaks.

Theresa TompelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Enn Volmere Maalid ühest

Enn Volmere Neiu päevalillega Õli, lõuend 67x66,5 Alates 21. märtsist on E-Kunstisalongis avatud Enn Volmere maalide näitus „Maalid ühest kogust“. Näitusele on välja pandud 18 õlimaali, mis pärinevad kunagise legendaarse galerii Legend kogust. Enn Volmere (1908—1978) on eesti maalikunstnik, kelle loomingusse kuuluvad peamiselt Lõuna-Eesti maastikuvaated. Volmere on õppinud 1925—1926 aastatel Otepää Põllumajandus koolis ning pea dekaad hiljem, 1934—1937, suundus ta õppima mesindust, Vahi Aiandus-Mesinduskoolis. Enn Volmere kuulus Kunstnike Liitu alates 1961. aastast. Volmere huvi kunsti vastu sai alguse gümnaasiumiaastate jooksul, kus tema joonistusõpetajaks oli kunstnik Märt Laarman. Kui suures plaanis peetakse Enn Volmere iseõppinud kunstnikuks, ei saa jätta mainimata seda, et kunstnik ammutas palju teadmisi oma loomeinimestest sõpradelt ning eeskujudelt (Elmar Kits, Johannes Uiga jt). Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjeldanud Volmere isikupäraseid maastikke järgmiselt: „Enn Volmere meelismotiivideks on oma kodukoha, Otepää, lähema ümbruskonna ja Võrumaa vaheldusrikkad kuppelmaastikud lainetavate põldude, metsatukkade ja sinetavate järvesilmadega. Nende poeetilisse karakterisse ja meeleollu erinevatel aastaaegadel ja päevatundidel sisse elades on ta suveräänse tahte ja kujundusvõimega loonud väga isikupäraseid taieseid, täis dramaatilist pinget ja muundumist. Need pole loodusmotiivi koopiad, vaid tormakate pastoossete pintslitõmmetega teostatud nägemuspildid teatud maakoha ainestikul“. (Enn Volmere maalide näitus aastaist 1968—1977. Näitusekataloog. Koostanud Voldemar Erm)Käesolev näitus annab vaatajale võimaluse tutvuda ka Volmere loomingu teiste harudega – natüürmort ning figuraalkompositsioon. Natüürmordi puhul paistab silma üldistav vormikäsitlus ning maitsekalt valitud koloriit („Söögikandik“). Figuraalkompositsiooni puhul on märkamist väärt see, et inimfiguurid on esitatud tavaliselt maastiku taustal („Lõikusel“, „Tööhoos“).Enn Volmere näitus „Maalid ühest kogust“on kindlasti elamus ning emotsioonid, mis on tema loomingusse põimitud, ei jäta vaatajat ega möödakõndijatki külmaks.Theresa Tompel

Enn Volmere. Maalid ühest kogust.

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük