38 Naised musta kassiga, Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud. Selle teema juurde on Okas ikka ja jälle tagasi pöördunud ning leidnud naisfiguuridest ammendamatut inspiratsiooni. Graafiline leht „Naised musta kassiga“ on muu hulgas olnud eksponeeritud kunstniku 70. sünnipäevale pühendatud näitusel Tallinna Kunstihoones ja on märgitud ning reprodutseeritud vastavas kataloogis. Samuti on see reprodutseeritud mahukas Evald Okase monograafias „Evald Okas“ (koostajad Jüri Okas ja Mari Roosvalt, 2009), lk 313. Teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui Pärnu muuseumi kollektsiooni. 2000 38. Naised musta kassiga, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
38. Naised musta kassiga, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

38. Naised musta kassiga

1983. Kuivnõel, paber. Ava 52x66. Signatuuriga.
Alghind: € 2000
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud. Selle teema juurde on Okas ikka ja jälle tagasi pöördunud ning leidnud naisfiguuridest ammendamatut inspiratsiooni.
Graafiline leht „Naised musta kassiga“ on muu hulgas olnud eksponeeritud kunstniku 70. sünnipäevale pühendatud näitusel Tallinna Kunstihoones ja on märgitud ning reprodutseeritud vastavas kataloogis. Samuti on see reprodutseeritud mahukas Evald Okase monograafias „Evald Okas“ (koostajad Jüri Okas ja Mari Roosvalt, 2009), lk 313. Teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui Pärnu muuseumi kollektsiooni.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.
38. Naised musta kassiga, Evald Okas E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

38 Naised musta kassiga,

Evald Okas (1915-2011) 38 Naised musta kassiga 1983 Evald Okase puhul rõhutatakse tema pärandi mitmekülgsust, kuid eriline koht Okase loomingus kuulub aktimaalidele, millele Eesti kunstiajaloos ei ole võrdset leitud. Tema käsitluses on naisekeha nii erootiliselt laetud kui ka sümboolse tähendusega: naine kui elualge- ja jõud. Selle teema juurde on Okas ikka ja jälle tagasi pöördunud ning leidnud naisfiguuridest ammendamatut inspiratsiooni. Graafiline leht „Naised musta kassiga“ on muu hulgas olnud eksponeeritud kunstniku 70. sünnipäevale pühendatud näitusel Tallinna Kunstihoones ja on märgitud ning reprodutseeritud vastavas kataloogis. Samuti on see reprodutseeritud mahukas Evald Okase monograafias „Evald Okas“ (koostajad Jüri Okas ja Mari Roosvalt, 2009), lk 313. Teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui Pärnu muuseumi kollektsiooni.

38. Naised musta kassiga, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük