69 Mahajäetud maastik, Mare Mare Vint on oma graafikas püüdnud tabada looduse ja inimkätega tehtu kooskõla. Vindi loomingus on maastik kui sümbol, mille kaudu väljendub kunstniku igatsus täiusliku ja harmoonilise eksistentsi järele. Tema loominguline aines pärineb raamatutest ja reisidelt. Kunstiteadlane Elnara Taidre on kirjutanud: “Mare Vindi tööd vahendavad erilisi, eksistentsiaalseid hetki, kus jäädakse silmitsi maailma ja iseendaga. Sellistel hetkedel ei tohi unustada, et maailmas ja inimestes on piisavalt ilu, headust ja ülevust, et seista vastu kõigele negatiivsele”. 2018 69. Mahajäetud maastik, Mare Vint E-kunstisalongis Vint Mare
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
69. Mahajäetud maastik, Mare Vint E-kunstisalongis
Mare Vint (1942-2020)

69. Mahajäetud maastik

1980. Lito, paber. Lm 65x62,5. Signatuuriga.
Alghind: € 800, lõpphind: € 800
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Mare Vint on oma graafikas püüdnud tabada looduse ja inimkätega tehtu kooskõla. Vindi loomingus on maastik kui sümbol, mille kaudu väljendub kunstniku igatsus täiusliku ja harmoonilise eksistentsi järele. Tema loominguline aines pärineb raamatutest ja reisidelt. Kunstiteadlane Elnara Taidre on kirjutanud: “Mare Vindi tööd vahendavad erilisi, eksistentsiaalseid hetki, kus jäädakse silmitsi maailma ja iseendaga. Sellistel hetkedel ei tohi unustada, et maailmas ja inimestes on piisavalt ilu, headust ja ülevust, et seista vastu kõigele negatiivsele”.Mare Vint (1942-2020)
Graafik, sündinud 1942 Tallinnas. Õppis 1962. aastast ERKI-s, lõpetas selle 1967 klaasehistööerialal. Viljelenud tu¹i- ja pliiatsijoonistust, 1972. aastast valdavalt litotehnikat. Kujutanud linnu-, taime- jt loodusmotiive ning pargimaastikke ja aiavaateid, viimaseis on kesksel kohal ehitis või arhitektuurne kujund, näiteks katuseviil, võre või värav. 1980. aastatest loonud maastiku- ning alevi- ja äärelinnapilte. Teoste ülesehitus on lihtne ja korrapärane, puudub sügavusmulje, vorme eraldab selge kontuur, pinnad moodustuvad peentest joontest ja punktidest.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

69 Mahajäetud maastik, Mare

Mare Vint (1942-2020) 69 Mahajäetud maastik 1980 Mare Vint on oma graafikas püüdnud tabada looduse ja inimkätega tehtu kooskõla. Vindi loomingus on maastik kui sümbol, mille kaudu väljendub kunstniku igatsus täiusliku ja harmoonilise eksistentsi järele. Tema loominguline aines pärineb raamatutest ja reisidelt. Kunstiteadlane Elnara Taidre on kirjutanud: “Mare Vindi tööd vahendavad erilisi, eksistentsiaalseid hetki, kus jäädakse silmitsi maailma ja iseendaga. Sellistel hetkedel ei tohi unustada, et maailmas ja inimestes on piisavalt ilu, headust ja ülevust, et seista vastu kõigele negatiivsele”.

69. Mahajäetud maastik, Mare Vint E-kunstisalongis

Vint Mare
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük