77 Skulptori ateljees, Enn Enn Volmere on olnud iseõppija. Esimesed kunstialased oskused sai ta Otepää gümnaasiumis, kus Volmere joonistusõpetajaks oli kunstnik Märt Laarman. Edasised teadmised omandas ta oma kunstnikest sõpradelt ja eeskujudelt (Johannes Uiga jt). Volmere maalijakäekiri on erandlik ja absoluutselt omanäoline – tugevad kontuurid loovad mosaiigi või vitraa¾i mulje, tumedad pruunid ja mustad toonid on kõrvutatud erksate värvilaikudega. Käesolev teos on olnud eksponeeritud 1976. aastal Tartu kunstnike aastanäitusel Tartu Kunstimuuseumis, mille järgselt kommenteeris ajakirjanduses kunstiteadlane Ene Asu-Õunas: „Enn Volmere teeb seekord üllatuse oma naivistlik-arhailise maaliga „Skulptor ateljees“. “ Maal oli väljas ka 1978. aastal Enn Volmere isikunäitusel Tartu Kunstimajas, millest kirjutades märkis kunstiteadlane Voldemar Erm: „Kompositsioonidest köidab enim pilku naivistlik-ekspressiivse kujundlikkusega „Skulptori ateljees“ (1976). “ Vaieldamatult on tegemist ühe põnevama motiivistikuga kunstniku loomingus. Teos „Skulptori ateljees“ on märgitud ära Enn Volmere 1978. aastal Tartu Kunstimajas toimunud isikunäituse kataloogis (nr 11 all) ja reprodutseeritud samas lk 21. 2000 77. Skulptori ateljees, Enn Volmere E-kunstisalongis Volmere Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
77. Skulptori ateljees, Enn Volmere E-kunstisalongis
Enn Volmere (1908-1978)

77. Skulptori ateljees

1976. Õli, tempera, papp. 70,5x90,5. Signatuuriga.
Alghind: € 2800, lõpphind: € 2800
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Enn Volmere on olnud iseõppija. Esimesed kunstialased oskused sai ta Otepää gümnaasiumis, kus Volmere joonistusõpetajaks oli kunstnik Märt Laarman. Edasised teadmised omandas ta oma kunstnikest sõpradelt ja eeskujudelt (Johannes Uiga jt). Volmere maalijakäekiri on erandlik ja absoluutselt omanäoline – tugevad kontuurid loovad mosaiigi või vitraa¾i mulje, tumedad pruunid ja mustad toonid on kõrvutatud erksate värvilaikudega.
Käesolev teos on olnud eksponeeritud 1976. aastal Tartu kunstnike aastanäitusel Tartu Kunstimuuseumis, mille järgselt kommenteeris ajakirjanduses kunstiteadlane Ene Asu-Õunas: „Enn Volmere teeb seekord üllatuse oma naivistlik-arhailise maaliga „Skulptor ateljees“.“ Maal oli väljas ka 1978. aastal Enn Volmere isikunäitusel Tartu Kunstimajas, millest kirjutades märkis kunstiteadlane Voldemar Erm: „Kompositsioonidest köidab enim pilku naivistlik-ekspressiivse kujundlikkusega „Skulptori ateljees“ (1976).“ Vaieldamatult on tegemist ühe põnevama motiivistikuga kunstniku loomingus.
Teos „Skulptori ateljees“ on märgitud ära Enn Volmere 1978. aastal Tartu Kunstimajas toimunud isikunäituse kataloogis (nr 11 all) ja reprodutseeritud samas lk 21.Enn Volmere (1908-1978)
Maalikunstnik, sündinud 1908. aastal Tartumaal. Suri 1978. aastal Otepääl. Õppis 1925-26 Otepää põllumajanduskoolis ning 1934-37 Vahi aiandus-mesinduskoolis. Kunstnikuna iseõppinu. Aastast 1961 LK-I liige. LoonudLõuna-Eesti maastiku- ja linnavaateid ning natüürmorte. Näitustel esinenud aastast 1943.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

77 Skulptori ateljees, Enn

Enn Volmere (1908-1978) 77 Skulptori ateljees 1976 Enn Volmere on olnud iseõppija. Esimesed kunstialased oskused sai ta Otepää gümnaasiumis, kus Volmere joonistusõpetajaks oli kunstnik Märt Laarman. Edasised teadmised omandas ta oma kunstnikest sõpradelt ja eeskujudelt (Johannes Uiga jt). Volmere maalijakäekiri on erandlik ja absoluutselt omanäoline – tugevad kontuurid loovad mosaiigi või vitraa¾i mulje, tumedad pruunid ja mustad toonid on kõrvutatud erksate värvilaikudega. Käesolev teos on olnud eksponeeritud 1976. aastal Tartu kunstnike aastanäitusel Tartu Kunstimuuseumis, mille järgselt kommenteeris ajakirjanduses kunstiteadlane Ene Asu-Õunas: „Enn Volmere teeb seekord üllatuse oma naivistlik-arhailise maaliga „Skulptor ateljees“.“ Maal oli väljas ka 1978. aastal Enn Volmere isikunäitusel Tartu Kunstimajas, millest kirjutades märkis kunstiteadlane Voldemar Erm: „Kompositsioonidest köidab enim pilku naivistlik-ekspressiivse kujundlikkusega „Skulptori ateljees“ (1976).“ Vaieldamatult on tegemist ühe põnevama motiivistikuga kunstniku loomingus. Teos „Skulptori ateljees“ on märgitud ära Enn Volmere 1978. aastal Tartu Kunstimajas toimunud isikunäituse kataloogis (nr 11 all) ja reprodutseeritud samas lk 21.

77. Skulptori ateljees, Enn Volmere E-kunstisalongis

Volmere Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük