Absindijoojad, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Töö on valminud kunstniku loominguliste muutuste perioodil. See on üks viimaseid kompositsioone, kus tegelasteks “kaks kahestunud silmateradega alkoholijoobes tüüpi" nagu Mai Levin neid iseloomustas. Antud töös näitab Wiiralt ennast suurepärase puugravüüri meistrina, ta kasutab pinnatöötluses nii uuritsat kui ka ruletti. Viimane võimaldas tänu peenetähnilisele faktuurile tundlikku vormikäsitlust. Just tähnilise pinna hele-tumeduse varjundid toovad esile skulpturaalsete nägude ümarad vormid. “Absindijoojates" on ühendatud nii Eduard Wiiralti tehniline meisterlikkus kui ka emotsionaalne tundlikkus. Töö kuulub meistri loomingu tippude hulka. 2002 Absindijoojad, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Absindijoojad, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Absindijoojad

1933 Puugravüür, paber. Plaat 21,4 x 15,9
Signatuuriga.
Alghind: € 25000/€1598, lõpphind: € 29 000/ 1 853
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Töö on valminud kunstniku loominguliste muutuste
perioodil. See on üks viimaseid kompositsioone, kus
tegelasteks “kaks kahestunud silmateradega alkoholijoobes
tüüpi" nagu Mai Levin neid iseloomustas. Antud
töös näitab Wiiralt ennast suurepärase puugravüüri
meistrina, ta kasutab pinnatöötluses nii uuritsat kui ka
ruletti. Viimane võimaldas tänu peenetähnilisele
faktuurile tundlikku vormikäsitlust. Just tähnilise pinna
hele-tumeduse varjundid toovad esile skulpturaalsete
nägude ümarad vormid. “Absindijoojates" on ühendatud
nii Eduard Wiiralti tehniline meisterlikkus kui ka
emotsionaalne tundlikkus. Töö kuulub meistri loomingu
tippude hulka.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Absindijoojad, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Eduard Wiiralt (1892-1954) Absindijoojad 1933 Puugravüür, paber Plaat 21,4 x 15,9 Signatuuriga Töö on valminud kunstniku loominguliste muutusteperioodil. See on üks viimaseid kompositsioone, kustegelasteks “kaks kahestunud silmateradega alkoholijoobestüüpi" nagu Mai Levin neid iseloomustas. Antudtöös näitab Wiiralt ennast suurepärase puugravüürimeistrina, ta kasutab pinnatöötluses nii uuritsat kui karuletti. Viimane võimaldas tänu peenetähniliselefaktuurile tundlikku vormikäsitlust. Just tähnilise pinnahele-tumeduse varjundid toovad esile skulpturaalsetenägude ümarad vormid. “Absindijoojates" on ühendatudnii Eduard Wiiralti tehniline meisterlikkus kui kaemotsionaalne tundlikkus. Töö kuulub meistri loomingutippude hulka.

Absindijoojad, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük