Akt maskiga, Valdur Ohakas Valdur Ohaka kunstiõpingud said alguse sõja-aastatel, need katkestas sõtta minek. Seal kohtus Ohakas oma tulevase sõbra ja õpingukaaslase Ülo Soosteriga, kellega koos jätkati õpinguid Tartu Kunstiinstituudis. Nende sõprust tugevdas ühine huvi moodsa kunsti vastu. Tänu liigsele mõttemaailma avatusele said mõlemad omal nahal tunda nõukogude korra ebainimlikkust, mis viis nad aastateks Venemaale vangilaagrisse. Ohakas vabanes 1956. aastal ning tagasipöördununa asus koheselt aktiivselt tegelema vormi- ja värvikatsetustega. Tema mehisele loomusele sobis ekspressiivne vormimäng ning irooniline, sürreaalsusesse kalduv kunstilaad. Ohaka aktimaalid on põnevaks leheküljeks kunstniku eksperimenteerivas loomingus. 2006 Akt maskiga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Akt maskiga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Akt maskiga

1969 Õli, papp. Signatuuriga. 47,5x40
Alghind: € 15500/€991
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Valdur Ohaka kunstiõpingud said alguse sõja-aastatel, need katkestas sõtta minek. Seal kohtus Ohakas oma tulevase sõbra ja õpingukaaslase Ülo Soosteriga, kellega koos jätkati õpinguid Tartu Kunstiinstituudis. Nende sõprust tugevdas ühine huvi moodsa kunsti vastu. Tänu liigsele mõttemaailma avatusele said mõlemad omal nahal tunda nõukogude korra ebainimlikkust, mis viis nad aastateks Venemaale vangilaagrisse. Ohakas vabanes 1956. aastal ning tagasipöördununa asus koheselt aktiivselt tegelema vormi- ja värvikatsetustega. Tema mehisele loomusele sobis ekspressiivne vormimäng ning irooniline, sürreaalsusesse kalduv kunstilaad. Ohaka aktimaalid on põnevaks leheküljeks kunstniku eksperimenteerivas loomingus.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt maskiga, Valdur Ohakas

Valdur Ohakas (1925-1998) Akt maskiga 1969 Õli, papp Signatuuriga Valdur Ohaka kunstiõpingud said alguse sõja-aastatel, need katkestas sõtta minek. Seal kohtus Ohakas oma tulevase sõbra ja õpingukaaslase Ülo Soosteriga, kellega koos jätkati õpinguid Tartu Kunstiinstituudis. Nende sõprust tugevdas ühine huvi moodsa kunsti vastu. Tänu liigsele mõttemaailma avatusele said mõlemad omal nahal tunda nõukogude korra ebainimlikkust, mis viis nad aastateks Venemaale vangilaagrisse. Ohakas vabanes 1956. aastal ning tagasipöördununa asus koheselt aktiivselt tegelema vormi- ja värvikatsetustega. Tema mehisele loomusele sobis ekspressiivne vormimäng ning irooniline, sürreaalsusesse kalduv kunstilaad. Ohaka aktimaalid on põnevaks leheküljeks kunstniku eksperimenteerivas loomingus.

Akt maskiga, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük