Akt punasel foonil, Evald “Paljud asjad saavad alguse ei tea kust. Siiamaani vaieldakse, kui palju tuleb geenidest, kui palju keskkonnast ja kasvatusest. Evald Okase puhul mängivad rolli mõlemad faktorid: isa töökus ja käsitööoskus, kodus raame tellimas käinud suured kunstnikud, ema kunsti- ja teatriarmastus ning lõpuks loomupärane andekus", on kirjutanud kunstiteadlane Ants Juske. Evald Okase looming on läbi aegade olnud hinnas, ka tänases päevas ei ole see muutunud - vanameistri tööd on siinsel kunstiturul. ühed enimnõutud. Oma esimese avaliku esinemise tegi kunstnik juba 14 aastaselt, mil ajalehes ilmus tema joonistatud karikatuur. 1931. a. otsustas Evald Okas pühendada end maalimisele ning astus Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas 1937. a. dekoratiivmaali osakonna meistriklassi kiitusega. Seejärel jätkas õpinguid Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 1941. a. Õpinguaastatel tegeles Okas ka skulptuuriga, kuid tema rahutu loomus ning temperament ei lasknud tal kaua ühe taiese kallal töötada. Kunstnik soovis tulemust näha ning oma visiooni jäädvustada võimalikult kiiresti. Siiski on tema maalidel ja joonistustel jäänud tähtsale kohale vorm. 1969. aastate lõpul sai Okase loomingus valdavaks kolm kujutamisvaldkonda: perekonnaliikmed, aktid ja hobused. “Akt punasel foonil" on ehe näide Evald Okase maalikäekirjast. Rõhk on olnud naise figuuri piirjoonte väljajoonistamisel ja seejärel värvidel. Kogu teos näib olevat jäädvustatud hoogsalt ning emotsionaalselt, tähtis ei ole olnud jäädvustada mitte naise isikut, vaid naist kui ilusümbolit ning armastuse edasikandjat. Punane koloriit mõjub jõuliselt ning kirglikult. 2000 Akt punasel foonil, Evald Okas E-kunstisalongis Okas Evald
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Akt punasel foonil, Evald Okas E-kunstisalongis
Evald Okas (1915-2011)

Akt punasel foonil

1974 Õli, papp 35 x 28
Alghind: € 14500/€927
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

“Paljud asjad saavad alguse ei tea kust. Siiamaani vaieldakse, kui palju tuleb geenidest, kui palju keskkonnast ja kasvatusest. Evald Okase puhul mängivad rolli mõlemad faktorid: isa töökus ja käsitööoskus, kodus raame tellimas käinud suured kunstnikud, ema kunsti- ja teatriarmastus ning lõpuks loomupärane andekus", on kirjutanud kunstiteadlane Ants Juske.
Evald Okase looming on läbi aegade olnud hinnas, ka tänases päevas ei ole see muutunud - vanameistri tööd on siinsel kunstiturul. ühed enimnõutud. Oma esimese avaliku esinemise tegi kunstnik juba 14 aastaselt, mil ajalehes ilmus tema joonistatud karikatuur. 1931.a. otsustas Evald Okas pühendada end maalimisele ning astus Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas 1937.a. dekoratiivmaali osakonna meistriklassi kiitusega. Seejärel jätkas õpinguid Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 1941.a. Õpinguaastatel tegeles Okas ka skulptuuriga, kuid tema rahutu loomus ning temperament ei lasknud tal kaua ühe taiese kallal töötada. Kunstnik soovis tulemust näha ning oma visiooni jäädvustada võimalikult kiiresti. Siiski on tema maalidel ja joonistustel jäänud tähtsale kohale vorm. 1969. aastate lõpul sai Okase loomingus valdavaks kolm kujutamisvaldkonda: perekonnaliikmed, aktid ja hobused. “Akt punasel foonil" on ehe näide Evald Okase maalikäekirjast. Rõhk on olnud naise figuuri piirjoonte väljajoonistamisel ja seejärel värvidel. Kogu teos näib olevat jäädvustatud hoogsalt ning emotsionaalselt, tähtis ei ole olnud jäädvustada mitte naise isikut, vaid naist kui ilusümbolit ning armastuse edasikandjat. Punane koloriit mõjub jõuliselt ning kirglikult.Evald Okas (1915-2011)
Maalikunstnik ja graafik, sündinud 1915. aastal Tallinnas. Suri 2011. aastal. Õppis aastast 1931 Riigi Kunsttööstuskoolis, lõpetas selle 1937. aastal dekoratiivmaali erialal. Jätkas õpinguid 1938 Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, lõpetas selle 1940. aastal maalijana. Varasemast loomingust paistis silma portree- ja aktimaalidega. Pärast sõda käsitles ajaloo- ja sõjateemat ning lõi suuremõõtmelisi kompositsioone. 1950. aastate teisel poolel hakkas viljelema graafikat. Loonud palju reisielamustel põhinevaid ekspressiivseid ja värviefektseid õlimaalisarju.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt punasel foonil, Evald

Evald Okas (1915-2011) Akt punasel foonil 1974 Õli, papp 35 x 28 Alghind: € 14500/€927 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 “Paljud asjad saavad alguse ei tea kust. Siiamaani vaieldakse, kui palju tuleb geenidest, kui palju keskkonnast ja kasvatusest. Evald Okase puhul mängivad rolli mõlemad faktorid: isa töökus ja käsitööoskus, kodus raame tellimas käinud suured kunstnikud, ema kunsti- ja teatriarmastus ning lõpuks loomupärane andekus", on kirjutanud kunstiteadlane Ants Juske.Evald Okase looming on läbi aegade olnud hinnas, ka tänases päevas ei ole see muutunud - vanameistri tööd on siinsel kunstiturul. ühed enimnõutud. Oma esimese avaliku esinemise tegi kunstnik juba 14 aastaselt, mil ajalehes ilmus tema joonistatud karikatuur. 1931.a. otsustas Evald Okas pühendada end maalimisele ning astus Riigi Kunsttööstuskooli, mille lõpetas 1937.a. dekoratiivmaali osakonna meistriklassi kiitusega. Seejärel jätkas õpinguid Riigi Kõrgemas Kunstikoolis, mille lõpetas 1941.a. Õpinguaastatel tegeles Okas ka skulptuuriga, kuid tema rahutu loomus ning temperament ei lasknud tal kaua ühe taiese kallal töötada. Kunstnik soovis tulemust näha ning oma visiooni jäädvustada võimalikult kiiresti. Siiski on tema maalidel ja joonistustel jäänud tähtsale kohale vorm. 1969. aastate lõpul sai Okase loomingus valdavaks kolm kujutamisvaldkonda: perekonnaliikmed, aktid ja hobused. “Akt punasel foonil" on ehe näide Evald Okase maalikäekirjast. Rõhk on olnud naise figuuri piirjoonte väljajoonistamisel ja seejärel värvidel. Kogu teos näib olevat jäädvustatud hoogsalt ning emotsionaalselt, tähtis ei ole olnud jäädvustada mitte naise isikut, vaid naist kui ilusümbolit ning armastuse edasikandjat. Punane koloriit mõjub jõuliselt ning kirglikult.

Akt punasel foonil, Evald Okas E-kunstisalongis

Okas Evald
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük