Altja, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Richard Uutmaa sündis Altja rannakülas, siia kodupaika pöördus kunstik alati tagasi. Tema kunstnikuks kujunemine on seotud “Pallase" kunstikooliga, mille ta lõpetas 1935. aastal Nikolai Triigi õpilasena. Nii nagu õpetaja loomingus, oli ka Uutmaa loomingus mere- ja rannamaastikel oluline koht. Uutmaad huvitas lisaks maastikule ka inimene, ta jäädvustas oma piltidel stseene randlaste elust-olust. Vanameistrina pühendus Uutmaa akvarellile, milles ta saavutas suure meisterlikkuse. Tema hilisemate tööde koloriit muutus atraktiivsemaks, varasemad hallikas-sinakad toonid asendusid kontrastsete värvikooskõladega. "Altja rand“ on särava koloriidiga, sügisene vaade, kus kollased ja punased toonid konkureerivad sinistega. Kunstniku sügisene looduselamus on kirgas ja värviline, selles ei ole ruumi nukrale meeleolule, vaade otse pakatab elurõõmust. 1999 teater "Vanemuine" Altja, Richard Uutmaa E-kunstisalongis Uutmaa Richard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Altja, Richard Uutmaa E-kunstisalongis
Richard Uutmaa (1905-1977)

Altja

1975 Akvarell, paber. Signatuuriga Ava 49,5 x 69
Alghind: € 13000/€831, lõpphind: € 30 000/ 1 917
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Richard Uutmaa sündis Altja rannakülas, siia kodupaika pöördus
kunstik alati tagasi. Tema kunstnikuks kujunemine on seotud
“Pallase" kunstikooliga, mille ta lõpetas 1935. aastal Nikolai
Triigi õpilasena. Nii nagu õpetaja loomingus, oli ka Uutmaa
loomingus mere- ja rannamaastikel oluline koht. Uutmaad huvitas
lisaks maastikule ka inimene, ta jäädvustas oma piltidel stseene
randlaste elust-olust. Vanameistrina pühendus Uutmaa akvarellile,
milles ta saavutas suure meisterlikkuse. Tema hilisemate tööde
koloriit muutus atraktiivsemaks, varasemad hallikas-sinakad
toonid asendusid kontrastsete värvikooskõladega.


"Altja rand“ on särava koloriidiga, sügisene vaade, kus kollased ja
punased toonid konkureerivad sinistega. Kunstniku sügisene
looduselamus on kirgas ja värviline, selles ei ole ruumi nukrale
meeleolule, vaade otse pakatab elurõõmust.Richard Uutmaa (1905-1977)
Maalikunstnik, sündis 1905. aastal Virumaal. Suri 1977. aastal Tallinnas. Lõpetas 1935. aastal Pallase Nikolai Triigi meistriateljees. Omandas 1938. aastal Tartu Ülikooli juures joonistus- ja joonestusõpetaja kutse. Sai 1939. aastal KKSKV maalistipendiumi. 1944-1950 oli Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi õppejõud, pärast seda tegutses vabakunstnikuna. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Osales näitustel Tallinnas, Rakveres, Riias ja Kaunases.Tõi 1930. aastate II poolel Pallase maalikoplkonda mereteema ja Eesti põhjaranniku olustiku. Meremaalid kuuluvad Eesti silmapaistvamate hulka. 1970. aastatel pühendus akvarellile, selles valdab vaba ja üldistav vormikäsitlus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Altja, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Richard Uutmaa (1905-1977) Altja 1975 Akvarell, paber Signatuuriga Ava 49,5 x 69 Alghind: € 13000/€831, lõpphind: € 30 000/ 1 917 17 Richard Uutmaa sündis Altja rannakülas, siia kodupaika pöörduskunstik alati tagasi. Tema kunstnikuks kujunemine on seotud“Pallase" kunstikooliga, mille ta lõpetas 1935. aastal NikolaiTriigi õpilasena. Nii nagu õpetaja loomingus, oli ka Uutmaaloomingus mere- ja rannamaastikel oluline koht. Uutmaad huvitaslisaks maastikule ka inimene, ta jäädvustas oma piltidel stseenerandlaste elust-olust. Vanameistrina pühendus Uutmaa akvarellile,milles ta saavutas suure meisterlikkuse. Tema hilisemate töödekoloriit muutus atraktiivsemaks, varasemad hallikas-sinakadtoonid asendusid kontrastsete värvikooskõladega.
"Altja rand“ on särava koloriidiga, sügisene vaade, kus kollased japunased toonid konkureerivad sinistega. Kunstniku sügisenelooduselamus on kirgas ja värviline, selles ei ole ruumi nukralemeeleolule, vaade otse pakatab elurõõmust.

Altja, Richard Uutmaa E-kunstisalongis

Uutmaa Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük