Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf õppis skulptuuri esmalt A. Azbé kunstikoolis Münchenis, seejärel Pariisis ja I maailmasõja ajal töötas saksa kujuri Fr. Metzneri juures. Naastes kodumaale sattus ta meie riigi jaoks oluliste ajaloosündmuste keerisesse. 1918. a. oli ta seotud kunstiühing "Pallas" asutamisega ning aasta hiljem samanimelise kunstikooli rajamisega. A. Starkopf oli läbi kogu "Pallase" kunstikooli arengu skulptuuri ateljee juhatajaks ning hiljem ka direktoriks. Kunstniku esimesed teadaolevad skulptuurid jäävad 1920-ndate aastate algusesse ning neis on märgata saksa ekspressionismi mõjusid. Starkopfi köidab kõige enam figuuriplastika, ta oli mitmete hauamonumentide ja samuti Vabadussõja mälestusmärkide autoriks. Laiuse Vabadussõja sammas valmis 1925. aastal, selle keskmes olevale figuurile tegi kavandi Anton Starkopf, kuid kuju viis materjali Ferdi Sannamees. Neil aastail oli Starkopfi laad dekoratiivselt üldistav, lamava sõdalase figuur on teostatud kena voolava juugendliku joonega. Samba lõppvariandis on lamaval figuuril pea suunatud üles, antud töö on ilmselt üks variantidest, mis ei teostunud. Laiuse sammas lõhuti esimest korda 1941. a. ja seejärel lõplikult 1952. a. 2000 Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf E-kunstisalongis Starkopf Anton
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf E-kunstisalongis
Anton Starkopf (1889–1966)

Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile

1920-ndad Patineeritud kips. Signatuurita. 31 x 80 x 10
Alghind: € 35000/€2237
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Anton Starkopf õppis skulptuuri esmalt A. Azbé kunstikoolis
Münchenis, seejärel Pariisis ja I maailmasõja ajal töötas saksa kujuri Fr. Metzneri juures. Naastes kodumaale sattus ta meie riigi jaoks oluliste ajaloosündmuste keerisesse. 1918.a. oli ta seotud kunstiühing "Pallas" asutamisega ning aasta hiljem samanimelise kunstikooli rajamisega. A. Starkopf oli läbi kogu "Pallase" kunstikooli arengu skulptuuri ateljee juhatajaks ning hiljem ka direktoriks. Kunstniku esimesed teadaolevad skulptuurid jäävad
1920-ndate aastate algusesse ning neis on märgata saksa
ekspressionismi mõjusid. Starkopfi köidab kõige enam
figuuriplastika, ta oli mitmete hauamonumentide ja samuti
Vabadussõja mälestusmärkide autoriks. Laiuse Vabadussõja
sammas valmis 1925. aastal, selle keskmes olevale figuurile tegi kavandi Anton Starkopf, kuid kuju viis materjali Ferdi Sannamees. Neil aastail oli Starkopfi laad dekoratiivselt üldistav, lamava sõdalase figuur on teostatud kena voolava juugendliku joonega. Samba lõppvariandis on lamaval figuuril pea suunatud üles, antud töö on ilmselt üks variantidest, mis ei teostunud.


Laiuse sammas lõhuti esimest korda 1941.a. ja seejärel lõplikult 1952.a.



Anton Starkopf (1889–1966)
Kujur, sündinud 1889. aastal Harjumaal ning suri 1966 Tartus. Kunstihariduse omandas 1911–1912 Münchenis A.A¾be kunstikoolis ning 1912–1913 Pariisis Académie Russe'is ja Académie de la Grande Chaumière'is, õppides seal joonistamist ja modelleerimist. Osales 1919. aastal Pallase kunstikooli asutamises ning oli ka aastatel 1929–1940 Pallase direktor. Kunstnike Liidu liige aastast 1945.


Teosed oksjonitel



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile,

Anton Starkopf (1889–1966) Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile 1920-ndad Patineeritud kips Signatuurita Anton Starkopf õppis skulptuuri esmalt A. Azbé kunstikoolisMünchenis, seejärel Pariisis ja I maailmasõja ajal töötas saksa kujuri Fr. Metzneri juures. Naastes kodumaale sattus ta meie riigi jaoks oluliste ajaloosündmuste keerisesse. 1918.a. oli ta seotud kunstiühing "Pallas" asutamisega ning aasta hiljem samanimelise kunstikooli rajamisega. A. Starkopf oli läbi kogu "Pallase" kunstikooli arengu skulptuuri ateljee juhatajaks ning hiljem ka direktoriks. Kunstniku esimesed teadaolevad skulptuurid jäävad1920-ndate aastate algusesse ning neis on märgata saksaekspressionismi mõjusid. Starkopfi köidab kõige enamfiguuriplastika, ta oli mitmete hauamonumentide ja samutiVabadussõja mälestusmärkide autoriks. Laiuse Vabadussõjasammas valmis 1925. aastal, selle keskmes olevale figuurile tegi kavandi Anton Starkopf, kuid kuju viis materjali Ferdi Sannamees. Neil aastail oli Starkopfi laad dekoratiivselt üldistav, lamava sõdalase figuur on teostatud kena voolava juugendliku joonega. Samba lõppvariandis on lamaval figuuril pea suunatud üles, antud töö on ilmselt üks variantidest, mis ei teostunud.
Laiuse sammas lõhuti esimest korda 1941.a. ja seejärel lõplikult 1952.a.

Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Starkopf Anton
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük