Ema lapsega Reljeef, Endel Eesti vanim tegevskluptor Endel Taniloo kuulub meistrite hulka, keda iseloomustab mitmekülgsus: ta valdab professionaalselt erinevaid materjale ja tehnikaid. Taniloo õppis aastatel 1940-1943 Tartu Õpetajate Seminaris, pärast seda lühikest aega Pallases. Sõda ja järgnenud vangilaager lubasid kunstnikul õpinguid jätkata 1946. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema loomingu nurgakiviks kujunes realistlik käsitluslaad. Teine oluline pidepunkt Taniloo skulptuuris on inimene ja tema kujutamine. Kunstiloolane Rait Toompere on kõnelenud: "Skulptor Taniloo üheks meeli¾anriks on olnud läbi aegade figuraalplastika. See on ka loomulik, sest inimkeha ja selle saladuslik lummus ning kõnekus, mis avalduvad erinevas stiliseerimisastmes nii erinevalt, on täis lõputuid saladusi ja leidmisrõõme. “ Motiiv emast ja lapsest on Tanilood inspireerinud mitmeid kordi. Antud reljeefil on skulptor rõhunud eelkõige emotsioonidele ja tunnetele, mis valitsevad ema ja lapse suhtes. Meistrilt meistrile Ema lapsega. Reljeef, Endel Taniloo E-kunstisalongis Taniloo Endel
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Ema lapsega. Reljeef, Endel Taniloo E-kunstisalongis

Ema lapsega. Reljeef

1976 Kunstkivi (betoon) 63x 50x 5
Alghind: 930, lõpphind: € 930
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Eesti vanim tegevskluptor Endel Taniloo kuulub meistrite hulka, keda iseloomustab mitmekülgsus: ta valdab professionaalselt erinevaid materjale ja tehnikaid. Taniloo õppis aastatel 1940-1943 Tartu Õpetajate Seminaris, pärast seda lühikest aega Pallases. Sõda ja järgnenud vangilaager lubasid kunstnikul õpinguid jätkata 1946. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema loomingu nurgakiviks kujunes realistlik käsitluslaad.
Teine oluline pidepunkt Taniloo skulptuuris on inimene ja tema kujutamine. Kunstiloolane Rait Toompere on kõnelenud: "Skulptor Taniloo üheks meeli¾anriks on olnud läbi aegade figuraalplastika. See on ka loomulik, sest inimkeha ja selle saladuslik lummus ning kõnekus, mis avalduvad erinevas stiliseerimisastmes nii erinevalt, on täis lõputuid saladusi ja leidmisrõõme.“
Motiiv emast ja lapsest on Tanilood inspireerinud mitmeid kordi. Antud reljeefil on skulptor rõhunud eelkõige emotsioonidele ja tunnetele, mis valitsevad ema ja lapse suhtes.Endel Taniloo
Kujur Endel Taniloo sündis 1923a Tartus.Lõpetas 1943 Tartu Õpetajate Seminari.Õppis 1943-44 " Pallases " ja aastast 1946Tartu Rkl.Kunstiinstituudis( J.Hirve juhendusel).On aastast 1959 Tartu Kunstikooli ja aastast 1992 Tartu Ülikooli õppejõud.Aastast 1953 Kunstnike Liidu liige.Viljelenud põhiliselt figuuriplastikat.Hilisemais teostes on valdav stiliseeriv dekoratiivne vormikäsitlus.Teinud palju monumente. Näitused aastast 1952.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ema lapsega Reljeef, Endel

Endel Taniloo Ema lapsega Reljeef 1976 Kunstkivi (betoon) 63x 50x 5 Alghind: 930, lõpphind: € 930 28 Eesti vanim tegevskluptor Endel Taniloo kuulub meistrite hulka, keda iseloomustab mitmekülgsus: ta valdab professionaalselt erinevaid materjale ja tehnikaid. Taniloo õppis aastatel 1940-1943 Tartu Õpetajate Seminaris, pärast seda lühikest aega Pallases. Sõda ja järgnenud vangilaager lubasid kunstnikul õpinguid jätkata 1946. aastal Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Tema loomingu nurgakiviks kujunes realistlik käsitluslaad. Teine oluline pidepunkt Taniloo skulptuuris on inimene ja tema kujutamine. Kunstiloolane Rait Toompere on kõnelenud: "Skulptor Taniloo üheks meeli¾anriks on olnud läbi aegade figuraalplastika. See on ka loomulik, sest inimkeha ja selle saladuslik lummus ning kõnekus, mis avalduvad erinevas stiliseerimisastmes nii erinevalt, on täis lõputuid saladusi ja leidmisrõõme.“Motiiv emast ja lapsest on Tanilood inspireerinud mitmeid kordi. Antud reljeefil on skulptor rõhunud eelkõige emotsioonidele ja tunnetele, mis valitsevad ema ja lapse suhtes.

Ema lapsega. Reljeef, Endel Taniloo E-kunstisalongis

Taniloo Endel
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük