Enne pattulangemist, Edgar Valter August Sang PARADIISIS Kuidas küll õitses ja lõhnas pea kohal hiiglapuu! Valusat üksindust tundes leidsin su kuuma suu. Hetk sai siis rikkaks kui aasta, aasta kui ainus viiv, ja meie unedest mööda igavik langes kui liiv. Pikkade palmide jalal tuulevaikuses koos. Aga, näe, välgutab silmi kiusaja pilliroos. Kohutas avanev vaade araks ja aplaks meid kaht: pea kohal tuksusid tähed, jalge ees kohises laht. Kuule, ju eksijaid hüüdes auruste kinkude pääl kõmiseb äärest äärde Issanda Jumala hääl. Kaduvaks orjaeluks ärkas teadvus me päis, ja meie rada on raske, maltsa ja ohakaid täis. 127x120 Alg: Toimus Enne pattulangemist, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Enne pattulangemist, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Enne pattulangemist

Õli, papp 49,5 x 60
Alghind: € 17500/€1118, lõpphind: € 24 000/ 1 534
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

August Sang
PARADIISIS

Kuidas küll õitses ja lõhnas
pea kohal hiiglapuu!
Valusat üksindust tundes
leidsin su kuuma suu.
Hetk sai siis rikkaks kui aasta,
aasta kui ainus viiv,
ja meie unedest mööda
igavik langes kui liiv.

Pikkade palmide jalal
tuulevaikuses koos.
Aga, näe, välgutab silmi
kiusaja pilliroos.
Kohutas avanev vaade
araks ja aplaks meid kaht:
pea kohal tuksusid tähed,
jalge ees kohises laht.

Kuule, ju eksijaid hüüdes
auruste kinkude pääl
kõmiseb äärest äärde
Issanda Jumala hääl.
Kaduvaks orjaeluks
ärkas teadvus me päis,
ja meie rada on raske,
maltsa ja ohakaid täis.Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Enne pattulangemist, Edgar Valter

Edgar Valter (1929–2006) Enne pattulangemist Õli, papp 49,5 x 60 Alghind: € 17500/€1118, lõpphind: € 24 000/ 1 534 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 August SangPARADIISISKuidas küll õitses ja lõhnas pea kohal hiiglapuu! Valusat üksindust tundes leidsin su kuuma suu.Hetk sai siis rikkaks kui aasta, aasta kui ainus viiv, ja meie unedest mööda igavik langes kui liiv.Pikkade palmide jalal tuulevaikuses koos.Aga, näe, välgutab silmi kiusaja pilliroos.Kohutas avanev vaade araks ja aplaks meid kaht: pea kohal tuksusid tähed, jalge ees kohises laht.Kuule, ju eksijaid hüüdes auruste kinkude pääl kõmiseb äärest äärde Issanda Jumala hääl.Kaduvaks orjaeluks ärkas teadvus me päis, ja meie rada on raske, maltsa ja ohakaid täis.

Enne pattulangemist, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük