Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis 1948. aastal katkes Valdur Ohaka stuudium kunstiinstituudis, järgnesid karmid poliitilised repressioonid. Arreteeriti nii Ohakas kui ka ta aatekaaslased Tartu Kunstiinstituudi päevilt Ülo Sooster, Henn Roode, Valdur Ohakas, Lembit Saarts, Heldur Viires jt. Vangilaagrist naases Ohakas 1956. aastal, kuid Tallinna Kunstiinstituuti ei õnnestunud tal pääseda oma kunstiõpinguid lõpetama. Kunst sai aga noore mehe elusisuks ning alates 1958. aastast kuni surmani tegeles ta vabakutselise kunstnikuna. Ohaka üheks iidoliks sai Picasso, kelle mehine kubistlik käekiri on äratuntav ka tema töödes. Ohaka kirglikus loomuses oli suur annus katsetamise ja eksperimenteerimise lusti. Nii sündisid arvukad väikeseformaadilised maalid, mis võluvad vaimukuse, vormideformatsiooni ja isikupäraga. Maalis "Figuurid“ istub laua ümber ohakalik dekoratiivse stiliseeringuga kolmefiguurne naiste galerii, kes kõik on karakteerseis pooses. Naisi armastas kunstnik kujutada, sageli on neis rõhutatud erootilisust, kohati leiab aga ka liigutavat poeesiat. Meistrite paraad Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Figuurid

Õli,papp 34,5 x 41
Alghind: € 13500/€863, lõpphind: € 13 500/ 863
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

1948. aastal katkes Valdur Ohaka stuudium kunstiinstituudis, järgnesid karmid poliitilised repressioonid. Arreteeriti nii Ohakas kui ka ta aatekaaslased Tartu Kunstiinstituudi päevilt Ülo Sooster, Henn Roode, Valdur Ohakas, Lembit Saarts, Heldur Viires jt. Vangilaagrist naases Ohakas 1956. aastal, kuid Tallinna Kunstiinstituuti ei õnnestunud tal pääseda oma kunstiõpinguid lõpetama. Kunst sai aga noore mehe elusisuks ning alates 1958. aastast kuni surmani tegeles ta vabakutselise kunstnikuna. Ohaka üheks iidoliks sai Picasso, kelle mehine kubistlik käekiri on äratuntav ka tema töödes.
Ohaka kirglikus loomuses oli suur annus katsetamise ja eksperimenteerimise lusti. Nii sündisid arvukad väikeseformaadilised maalid, mis võluvad vaimukuse, vormideformatsiooni ja isikupäraga.
Maalis "Figuurid“ istub laua ümber ohakalik dekoratiivse stiliseeringuga kolmefiguurne naiste galerii, kes kõik on karakteerseis pooses. Naisi armastas kunstnik kujutada, sageli on neis rõhutatud erootilisust, kohati leiab aga ka liigutavat poeesiat.Valdur Ohakas
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Valdur Ohakas Figuurid Õli,papp 34,5 x 41 Alghind: € 13500/€863, lõpphind: € 13 500/ 863 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 1948. aastal katkes Valdur Ohaka stuudium kunstiinstituudis, järgnesid karmid poliitilised repressioonid. Arreteeriti nii Ohakas kui ka ta aatekaaslased Tartu Kunstiinstituudi päevilt Ülo Sooster, Henn Roode, Valdur Ohakas, Lembit Saarts, Heldur Viires jt. Vangilaagrist naases Ohakas 1956. aastal, kuid Tallinna Kunstiinstituuti ei õnnestunud tal pääseda oma kunstiõpinguid lõpetama. Kunst sai aga noore mehe elusisuks ning alates 1958. aastast kuni surmani tegeles ta vabakutselise kunstnikuna. Ohaka üheks iidoliks sai Picasso, kelle mehine kubistlik käekiri on äratuntav ka tema töödes. Ohaka kirglikus loomuses oli suur annus katsetamise ja eksperimenteerimise lusti. Nii sündisid arvukad väikeseformaadilised maalid, mis võluvad vaimukuse, vormideformatsiooni ja isikupäraga.Maalis "Figuurid“ istub laua ümber ohakalik dekoratiivse stiliseeringuga kolmefiguurne naiste galerii, kes kõik on karakteerseis pooses. Naisi armastas kunstnik kujutada, sageli on neis rõhutatud erootilisust, kohati leiab aga ka liigutavat poeesiat.

Figuurid, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük