Floksid, Adolf Säärits E-kunstisalongis Aadu Sääritsa puhul meenub esmalt tema õpingukaaslase Ülo Soosteri 1940-ndatel maalitud portree kunstnikust. Tegu oli eakaaslastega, Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppuritega, kes koolist said kaasa pallasliku kunstihariduse, mida toonased nõukogude kunsti nõudmised veel nurjanud ei olnud. Sääritsast sai lühikeseks ajaks teravakeelne kunstikriitik, kes 1950-ndate alguses püüdis näidata kaaskunstnikele õiget teed kunstis ja propageeris sotsrealismi. Tema viimased esinemised näitustel jäävad 1950-ndatesse aastatesse. Vaatamata õpetussõnadele, mida ta jagas, on tema oma looming maalitud pallaslikus võtmes. “Floksid" valmis 1959. aastal ning autorit on lummanud hilissuvine lillepeenar, mis pakub rikkalikult erinevais toones õite ilu. 2022 Floksid, Adolf Säärits E-kunstisalongis Säärits Adolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Floksid, Adolf Säärits E-kunstisalongis
Adolf Säärits (1908 - 1982)

Floksid

1959 Õli, lõuend. Signatuuriga 80 x 130
Alghind: € 20000/€1278
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Aadu Sääritsa puhul meenub esmalt tema õpingukaaslase Ülo
Soosteri 1940-ndatel maalitud portree kunstnikust. Tegu oli
eakaaslastega, Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppuritega, kes koolist said kaasa pallasliku kunstihariduse, mida toonased nõukogude kunsti nõudmised veel nurjanud ei olnud. Sääritsast sai lühikeseks ajaks teravakeelne kunstikriitik, kes 1950-ndate alguses püüdis näidata kaaskunstnikele õiget teed kunstis ja propageeris sotsrealismi. Tema viimased esinemised näitustel jäävad 1950-ndatesse aastatesse.


Vaatamata õpetussõnadele, mida ta jagas, on tema oma looming
maalitud pallaslikus võtmes. “Floksid" valmis 1959. aastal ning autorit on lummanud hilissuvine lillepeenar, mis pakub rikkalikult erinevais toones õite ilu.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Floksid, Adolf Säärits E-kunstisalongis

Adolf Säärits (1908 - 1982) Floksid 1959 Õli, lõuend Signatuuriga 80 x 130 Alghind: € 20000/€1278 17 Aadu Sääritsa puhul meenub esmalt tema õpingukaaslase ÜloSoosteri 1940-ndatel maalitud portree kunstnikust. Tegu olieakaaslastega, Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppuritega, kes koolist said kaasa pallasliku kunstihariduse, mida toonased nõukogude kunsti nõudmised veel nurjanud ei olnud. Sääritsast sai lühikeseks ajaks teravakeelne kunstikriitik, kes 1950-ndate alguses püüdis näidata kaaskunstnikele õiget teed kunstis ja propageeris sotsrealismi. Tema viimased esinemised näitustel jäävad 1950-ndatesse aastatesse.
Vaatamata õpetussõnadele, mida ta jagas, on tema oma loomingmaalitud pallaslikus võtmes. “Floksid" valmis 1959. aastal ning autorit on lummanud hilissuvine lillepeenar, mis pakub rikkalikult erinevais toones õite ilu.

Floksid, Adolf Säärits E-kunstisalongis

Säärits Adolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük