Illustratsioon A Pu¹kin “La Kunstiteadlane Mai Levin on E. Wiiralti “La Gabrielide" illustratsioone võrrelnud kunstniku varasemate E. Tennmanni usuõpetuse lugemiku piltidega: “Seekord on see vaim aga täielikus kooskõlas Maarja eostamise ideed parodeeriva tekstiga, mille vaimukas nilbus püsib luulekunsti raamides. " Kunstnik kujutab voodil nautlevat naist, kelle jalge vahel lendleb valge tuvi. Nauditav on Wiiralti tehniline virtuoossus, mis aitab esile tuua mahedat valgus-varju mängu ruumis ning naise keha kauneid kumerusi. Antud illustratsioon jäi lõplikust valikust välja liiga julge käsitluse tõttu tol ajal ning ei jõudnud raamatusse. 2002 Illustratsioon A. Pu¹kin “La Gabrielide'le". , Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Illustratsioon A. Pu¹kin “La Gabrielide'le
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Illustratsioon A. Pu¹kin “La Gabrielide'le".

1928 Ofort. Plaat 16,7 x 11,7
Signatuuriga.
Alghind: € 19500/€1246
14. Meistritöö
03.06.2005 Pärnu, Ammende Villa

Kunstiteadlane Mai Levin on E. Wiiralti “La Gabrielide"
illustratsioone võrrelnud kunstniku varasemate E.
Tennmanni usuõpetuse lugemiku piltidega: “Seekord on
see vaim aga täielikus kooskõlas Maarja eostamise ideed
parodeeriva tekstiga, mille vaimukas nilbus püsib
luulekunsti raamides." Kunstnik kujutab voodil nautlevat
naist, kelle jalge vahel lendleb valge tuvi. Nauditav on
Wiiralti tehniline virtuoossus, mis aitab esile tuua
mahedat valgus-varju mängu ruumis ning naise keha
kauneid kumerusi.

Antud illustratsioon jäi lõplikust valikust välja liiga julge käsitluse tõttu tol ajal ning ei jõudnud raamatusse.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Illustratsioon A Pu¹kin “La

Eduard Wiiralt 67 Restoran 1924 Kunstiteadlane Mai Levin on E. Wiiralti “La Gabrielide"illustratsioone võrrelnud kunstniku varasemate E.Tennmanni usuõpetuse lugemiku piltidega: “Seekord onsee vaim aga täielikus kooskõlas Maarja eostamise ideedparodeeriva tekstiga, mille vaimukas nilbus püsibluulekunsti raamides." Kunstnik kujutab voodil nautlevatnaist, kelle jalge vahel lendleb valge tuvi. Nauditav onWiiralti tehniline virtuoossus, mis aitab esile tuuamahedat valgus-varju mängu ruumis ning naise kehakauneid kumerusi.
Antud illustratsioon jäi lõplikust valikust välja liiga julge käsitluse tõttu tol ajal ning ei jõudnud raamatusse.

Illustratsioon A. Pu¹kin “La Gabrielide'le". , Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük