Juusa maastik Pühajärve lähistel, Loodustunnetuse kujunemist on Nagel ise kirjeldanud järgmiselt: "Ma olen looduslaps, kasvanud Ahja jõe ääres Võnnu mail, kus mu isa pidas kauplust. Lapsena olin vaikne luuraja poiss, kes tahtis avastada võimatut asja, et kuhu see päike õhtuti läheb. Naabruses oli suur Kilgimägi, mille taha päike kadus. Minu kodu juurest oli sinna paar kilomeetrit, läksin läbi põldude ja kraavipeenarde. Kui jõudsin Kilgimäele, oli mul nutt varuks: selgus, et Kilgimäe taga oli mets ja päike läks hoopis metsa taha. Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida, kui ma ei ole vaimustatud. " 2000 Juusa maastik Pühajärve lähistel, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Juusa maastik Pühajärve lähistel, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Juusa maastik Pühajärve lähistel

1954 Õli, lõuend. Signatuuriga. 62x81
Alghind: € €1450, lõpphind: € 1 850
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Loodustunnetuse kujunemist on Nagel ise kirjeldanud järgmiselt:
"Ma olen looduslaps, kasvanud Ahja jõe ääres Võnnu mail,
kus mu isa pidas kauplust. Lapsena olin vaikne luuraja poiss, kes
tahtis avastada võimatut asja, et kuhu see päike õhtuti läheb.
Naabruses oli suur Kilgimägi, mille taha päike kadus. Minu
kodu juurest oli sinna paar kilomeetrit, läksin läbi põldude ja
kraavipeenarde. Kui jõudsin Kilgimäele, oli mul nutt varuks:
selgus, et Kilgimäe taga oli mets ja päike läks hoopis metsa taha.
Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida,
kui ma ei ole vaimustatud."Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Juusa maastik Pühajärve lähistel,

Kalju Nagel (1918–2005) Juusa maastik Pühajärve lähistel 1954 Õli, lõuend Signatuuriga Loodustunnetuse kujunemist on Nagel ise kirjeldanud järgmiselt:"Ma olen looduslaps, kasvanud Ahja jõe ääres Võnnu mail,kus mu isa pidas kauplust. Lapsena olin vaikne luuraja poiss, kestahtis avastada võimatut asja, et kuhu see päike õhtuti läheb.Naabruses oli suur Kilgimägi, mille taha päike kadus. Minukodu juurest oli sinna paar kilomeetrit, läksin läbi põldude jakraavipeenarde. Kui jõudsin Kilgimäele, oli mul nutt varuks:selgus, et Kilgimäe taga oli mets ja päike läks hoopis metsa taha.Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida,kui ma ei ole vaimustatud."

Juusa maastik Pühajärve lähistel, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük