Kaksikakt, Artur Mihkelsoo E-kunstisalongis Artur Mihkelsoo (ka Mihkelson, Michelson) alustas kunstiõpinguid 1925. aastal Tartus kunstikoolis Pallas skulptuuri erialal Anton Starkopfi juhendamisel. Juba neli aastat hiljem oli tal käes lõpudiplom. Kunstiloolane Tiina Nurk on kunstikooli Pallas monograafias märkinud, et tegemist oli ühega vähestest skulptuuriõppureist, kes lõpetas kooli nii lühikese ajaga. Järgneval paaril aastal täiendas ta end ka maali ning tarbekunsti alal Pariisis. 1944. aastal, kui idarinne murdus, põgenes märkimisväärne osa Eesti kunstnikkonnast Läände, sealhulgas ka Mihkelsoo. Esialgu viis tee ta Saksamaale, seejärel Inglismaale ja lõpuks Kanadasse. Seal tegutses ta peamiselt tarbegraafiku ja dekoraatorina ning looming võttis kommertsliku varjundi. Artur Mihkelsoo skulptuuriloomingust on säilinud vähe, Eestis valminud teoseid on jäänud meenutama peamiselt vaid fotod. Seda ainukordsem on võimalus näha ühte tema 1930. aastate skulptuuri “Kaksik¬akt" käesoleva oksjoni väljapanekus. Skulptuur on ka reprodutseeritud raamatus “Pallas" (Tartu Kunstimuuseum, 2010) leheküljel 149. Meistri kiituseks Kaksikakt, Artur Mihkelsoo E-kunstisalongis Mihkelsoo Artur
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kaksikakt, Artur Mihkelsoo E-kunstisalongis
Artur Mihkelsoo (1902-1988)

Kaksikakt

1930ndad Kunstkivi 50 x 74 x 33
Alghind: 35000/€2237
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Artur Mihkelsoo (ka Mihkelson, Michelson) alustas kunstiõpinguid 1925. aastal Tartus kunstikoolis Pallas skulptuuri erialal Anton Starkopfi juhendamisel. Juba neli aastat hiljem oli tal käes lõpudiplom.
Kunstiloolane Tiina Nurk on kunstikooli Pallas monograafias märkinud, et tegemist oli ühega vähestest skulptuuriõppureist, kes lõpetas kooli nii lühikese ajaga. Järgneval paaril aastal täiendas ta end ka maali ning tarbekunsti alal Pariisis.
1944. aastal, kui idarinne murdus, põgenes märkimisväärne osa Eesti kunstnikkonnast Läände, sealhulgas ka Mihkelsoo. Esialgu viis tee ta Saksamaale, seejärel Inglismaale ja lõpuks Kanadasse. Seal tegutses ta peamiselt tarbegraafiku ja dekoraatorina ning looming võttis kommertsliku varjundi.
Artur Mihkelsoo skulptuuriloomingust on säilinud vähe, Eestis valminud teoseid on jäänud meenutama peamiselt vaid fotod. Seda ainukordsem on võimalus näha ühte tema 1930. aastate skulptuuri “Kaksik¬akt" käesoleva oksjoni väljapanekus. Skulptuur on ka reprodutseeritud raamatus “Pallas" (Tartu Kunstimuuseum, 2010) leheküljel 149.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kaksikakt, Artur Mihkelsoo E-kunstisalongis

Artur Mihkelsoo (1902-1988) Kaksikakt 1930ndad Kunstkivi 50 x 74 x 33 Alghind: 35000/€2237 25 E-Kunstisalongi XXV oksjon 04 Artur Mihkelsoo (ka Mihkelson, Michelson) alustas kunstiõpinguid 1925. aastal Tartus kunstikoolis Pallas skulptuuri erialal Anton Starkopfi juhendamisel. Juba neli aastat hiljem oli tal käes lõpudiplom. Kunstiloolane Tiina Nurk on kunstikooli Pallas monograafias märkinud, et tegemist oli ühega vähestest skulptuuriõppureist, kes lõpetas kooli nii lühikese ajaga. Järgneval paaril aastal täiendas ta end ka maali ning tarbekunsti alal Pariisis. 1944. aastal, kui idarinne murdus, põgenes märkimisväärne osa Eesti kunstnikkonnast Läände, sealhulgas ka Mihkelsoo. Esialgu viis tee ta Saksamaale, seejärel Inglismaale ja lõpuks Kanadasse. Seal tegutses ta peamiselt tarbegraafiku ja dekoraatorina ning looming võttis kommertsliku varjundi. Artur Mihkelsoo skulptuuriloomingust on säilinud vähe, Eestis valminud teoseid on jäänud meenutama peamiselt vaid fotod. Seda ainukordsem on võimalus näha ühte tema 1930. aastate skulptuuri “Kaksik¬akt" käesoleva oksjoni väljapanekus. Skulptuur on ka reprodutseeritud raamatus “Pallas" (Tartu Kunstimuuseum, 2010) leheküljel 149.

Kaksikakt, Artur Mihkelsoo E-kunstisalongis

Mihkelsoo Artur
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük