Kalevipoeg kündmas, Aleksander Promet Aleksander Promet õppis 1897–1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina täiendas end Londonis, Pariisis ja Brüsselis. Naasis 1906. aastal kodumaale, töötas ajalehe „Virulane“ toimetuses, 1909–1910 Tallinna Nikolai Gümnaasiumi kunstiõpetajana. Osales 1909. aastal Tartus toimunud Teisel Eesti kunstinäitusel mitme muinasloo, eepose ja mütoloogia ainetel valminud teosega. Kunstnik Nikolai Triik on näituse järel kirjutanud: „Aleksander Prometis näen algupäralist, teiste mõju alt vaba kunstnikku. Prometi laad on ekspressiivsust taotlev ja suurel määral värvimõjule rajanev“. Kunstiteadlane Mai Levin on lisanud: „Aleksander Promet oli tuline rahvakunsti austaja ning esimesi „Kalevipoja“ ainestiku kasutajaid sajandi alguse generatsioonist. “ - € Tulen ise järele Postiaadress, kuhu kuller toob* Arve saaja* -- vali -- Eraisik Juriidiline isik (firma) Firma nimi* Palun kirjuta enda nimi Telefoni kirjutamine on vajalik Kontrolli e-maili õigsust Palun vali kohaletoimetamise viis Kirjuta postiaadress, kuhu kuller toob Palun vali, kes on arve saaja Kirjuta arve saaja nimi Kalevipoeg kündmas, Aleksander Promet E-kunstisalongis Promet Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kalevipoeg kündmas, Aleksander Promet E-kunstisalongis
Aleksander Promet (1879-1938)

Kalevipoeg kündmas

1934? Akvarell, paber. Ava 24x44. Signatuuriga.
Hind: € 1 880 raamitud

Aleksander Promet õppis 1897–1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina täiendas end Londonis, Pariisis ja Brüsselis. Naasis 1906. aastal kodumaale, töötas ajalehe „Virulane“ toimetuses, 1909–1910 Tallinna Nikolai Gümnaasiumi kunstiõpetajana. Osales 1909. aastal Tartus toimunud Teisel Eesti kunstinäitusel mitme muinasloo, eepose ja mütoloogia ainetel valminud teosega. Kunstnik Nikolai Triik on näituse järel kirjutanud: „Aleksander Prometis näen algupäralist, teiste mõju alt vaba kunstnikku. Prometi laad on ekspressiivsust taotlev ja suurel määral värvimõjule rajanev“. Kunstiteadlane Mai Levin on lisanud: „Aleksander Promet oli tuline rahvakunsti austaja ning esimesi „Kalevipoja“ ainestiku kasutajaid sajandi alguse generatsioonist.“

Soovin broneerida
Kalevipoeg kündmas, Aleksander Promet E-kunstisalongis


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kalevipoeg kündmas, Aleksander Promet

Aleksander Promet (1879-1938) Kalevipoeg kündmas 1934? Akvarell, paber Ava 24x44 Aleksander Promet õppis 1897–1904 Peterburis Stieglitzi kunstikoolis, kus spetsialiseerus tekstiili erialale. Kooli stipendiaadina täiendas end Londonis, Pariisis ja Brüsselis. Naasis 1906. aastal kodumaale, töötas ajalehe „Virulane“ toimetuses, 1909–1910 Tallinna Nikolai Gümnaasiumi kunstiõpetajana. Osales 1909. aastal Tartus toimunud Teisel Eesti kunstinäitusel mitme muinasloo, eepose ja mütoloogia ainetel valminud teosega. Kunstnik Nikolai Triik on näituse järel kirjutanud: „Aleksander Prometis näen algupäralist, teiste mõju alt vaba kunstnikku. Prometi laad on ekspressiivsust taotlev ja suurel määral värvimõjule rajanev“. Kunstiteadlane Mai Levin on lisanud: „Aleksander Promet oli tuline rahvakunsti austaja ning esimesi „Kalevipoja“ ainestiku kasutajaid sajandi alguse generatsioonist.“

Kalevipoeg kündmas, Aleksander Promet E-kunstisalongis

Promet Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük