Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz Hagen-Schwarzi saab pidada esimeseks professionaalseks Eesti naiskunstnikuks. Tartust pärit baltisakslane Julie Hagen-Schwarz nimetati ühena esimestest naistest 1858. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks. Kunstiõpetust sai kunstnik esmalt isalt August Mathias Hagenilt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Kunstiajaloolane Epp Preemi on kirjutanud Hagen-Schwarzi maastikumaalidest nõnda: "Kunstniku loodusvaated, olgu need tehtud Itaalias, Siberis või Eestis, on aga sageli pigem kiired, hoogsad impressioonid. Ühtviisi ilmekalt, iseloomulike värvilahendustega, annab kunstnik edasi nii Itaalia avarate maastike või varjuliste aedade rauget lopsakust, Siberi metsade karget rohelust kui Eesti kiviste randade jahedat, meretuulist atmosfääri. “ 2003 Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Käsmu

U 1889 Õli, lõuend. Signatuuriga. 32,5x65
Alghind: € €10700, lõpphind: € 13 200
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Hagen-Schwarzi saab pidada esimeseks professionaalseks Eesti naiskunstnikuks. Tartust pärit baltisakslane Julie Hagen-Schwarz nimetati ühena esimestest naistest 1858. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks. Kunstiõpetust sai kunstnik esmalt isalt August Mathias Hagenilt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Kunstiajaloolane Epp Preemi on kirjutanud Hagen-Schwarzi maastikumaalidest nõnda: "Kunstniku loodusvaated, olgu need tehtud Itaalias, Siberis või Eestis, on aga sageli pigem kiired, hoogsad impressioonid. Ühtviisi ilmekalt, iseloomulike värvilahendustega, annab kunstnik edasi nii Itaalia avarate maastike või varjuliste aedade rauget lopsakust, Siberi metsade karget rohelust kui Eesti kiviste randade jahedat, meretuulist atmosfääri.“Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902)
Julie Hagen oli maalikunstnik A. M. Hageni tütar, kes kunsti algõpetuse sai Tartus isa juures ning jätkas seejärel õpinguid Dresdenis ja Münchenis. 1854. aastal saabus ta peale õpinguid Itaaliast tagasi oma sünnilinna Tartusse, kus ta abiellus astronoomi P.C.L. Shwartziga. Siin kujunes kunstniku põhiliseks maalizhanriks portreemaal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz

Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz (1824-1902) Käsmu U 1889 Õli, lõuend Signatuuriga Hagen-Schwarzi saab pidada esimeseks professionaalseks Eesti naiskunstnikuks. Tartust pärit baltisakslane Julie Hagen-Schwarz nimetati ühena esimestest naistest 1858. aastal Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks. Kunstiõpetust sai kunstnik esmalt isalt August Mathias Hagenilt, seejärel jätkas õpinguid Dresdenis, Münchenis ja Roomas. Kunstiajaloolane Epp Preemi on kirjutanud Hagen-Schwarzi maastikumaalidest nõnda: "Kunstniku loodusvaated, olgu need tehtud Itaalias, Siberis või Eestis, on aga sageli pigem kiired, hoogsad impressioonid. Ühtviisi ilmekalt, iseloomulike värvilahendustega, annab kunstnik edasi nii Itaalia avarate maastike või varjuliste aedade rauget lopsakust, Siberi metsade karget rohelust kui Eesti kiviste randade jahedat, meretuulist atmosfääri.“

Käsmu, Julie Wilhelmine Hagen-Schwarz E-kunstisalongis

Hagen-Schwarz Julie Wilhelmine
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük