Kevad, Kalju Nagel E-kunstisalongis Kalju Nagel on ajalehe intervjuus öelnud: "Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida, kui ma ei ole vaimustatud. " Maapoisina, kes kasvas üles Ahja jõe ääres, treenis ta oma silma looduse jälgimisel. Maastikust kujunes kunstniku põhiala, oma motiive korjas ta enamasti Lõuna-Eestist, kuid ei piirdunud ainult suviste vaadetega, vaid maalis erinevaid aastaaegu ning saavutas meisterlikkuse ka talviste motiivide jäädvustamisel. Aastatega meistri laad teisenes, ta alustas realiteeditruus laadis ning pöördus 1960ndatel dekoratiivsema ja suurema üldistusega käsitluse poole. Maal "Kevad" näitab meistri üldistamise võimet, ta toob töös esile kevadise vaate õhurikkuse ja kargete toonide sära. 2000 Kevad, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kevad, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Kevad

1967 Õli, lõuend. Signatuuriga. 60x81
Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 23 000/ 1 470
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Kalju Nagel on ajalehe intervjuus öelnud: "Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida, kui ma ei ole vaimustatud." Maapoisina, kes kasvas üles Ahja jõe ääres, treenis ta oma silma looduse jälgimisel. Maastikust kujunes kunstniku põhiala, oma motiive korjas ta enamasti Lõuna-Eestist, kuid ei piirdunud ainult suviste vaadetega, vaid maalis erinevaid aastaaegu ning saavutas meisterlikkuse ka talviste motiivide jäädvustamisel. Aastatega meistri laad teisenes, ta alustas realiteeditruus laadis ning pöördus 1960ndatel dekoratiivsema ja suurema üldistusega käsitluse poole. Maal "Kevad" näitab meistri üldistamise võimet, ta toob töös esile kevadise vaate õhurikkuse ja kargete toonide sära.Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kevad, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Kalju Nagel (1918–2005) Kevad 1967 Õli, lõuend Signatuuriga Kalju Nagel on ajalehe intervjuus öelnud: "Ma vaimustun ilusast maastikust ja ma ei saa midagi maalida, kui ma ei ole vaimustatud." Maapoisina, kes kasvas üles Ahja jõe ääres, treenis ta oma silma looduse jälgimisel. Maastikust kujunes kunstniku põhiala, oma motiive korjas ta enamasti Lõuna-Eestist, kuid ei piirdunud ainult suviste vaadetega, vaid maalis erinevaid aastaaegu ning saavutas meisterlikkuse ka talviste motiivide jäädvustamisel. Aastatega meistri laad teisenes, ta alustas realiteeditruus laadis ning pöördus 1960ndatel dekoratiivsema ja suurema üldistusega käsitluse poole. Maal "Kevad" näitab meistri üldistamise võimet, ta toob töös esile kevadise vaate õhurikkuse ja kargete toonide sära.

Kevad, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük