Kohvik Moskva, Valdur Ohakas Keeruka eluteega kunstnik Valdur Ohakas on oma mälestustes kõnelenud, et nii kaua kui ta ennast mäletab, tahtis ta alati just kunstnikuks saada. Nii astuski ta juba 16aastasena 1942. aastal Tallinna Riiklikku Kunsttööstuskooli, kus õppis ühe aasta vabakuulajana. Seal oli tema õppejõuks ka Johannes Greenberg, kelle mõjutustel võib Ohaka töödes märgata lahtist ja vaba pintslilööki ning pruun-hallikatesse toonidesse kalduvat koloriidilahendust. 1944. aastal suundus noor kunstnik õppima Tartusse Riiklikku Kunstiinstituuti, endise nimega Pallas, kus tema suurimateks õpetajateks ning eeskujudeks said Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimane hindas väga kõrgelt ka Ohakat ning võttis teda sageli endaga kaasa vabaõhuetüüdide maalimisele. Õhkkond koolis muutus aga aina pingelisemaks. Üliõpilasi ja õppejõude süüdistati nõukogude-vastases tegevuses, mille käigus visati ka Ohakas koolist välja. Järgnesid ülekuulamised ning tee vangilaagrisse Kasahstani. Tagasi vabadusse pääses Ohakas 1956. aastal ning kuna teda kunstiinstituuti enam tagasi ei võetud - toimikusse oli märgitud, et edaspidi ei tohi teda kooli vastu võtta - siis töötas ta paar aastat erinevatel töökohtadel Tallinnas. Sellest perioodist pärineb ka maal "Kohvik Moskva", kus kunstnik käis vabadel õhtutel istumas. Ilmselgelt vaevas sel ajal Ohakat raskemeelsus, mida leevendas õdus kohvikumiljöö ning inimeste jutukõmin. Maali taset hinnates on raske aimata, et kunstnikul on see valminud pärast niivõrd pikka loomingulist pausi. 1969. aastal kolis Valdur Ohakas koos oma abikaasaga Võrumaale Kütiorgu, kus algas Ohaka tugev suhestumine loodusega. Järjest enam hakkas suuremat rolli mängima maastikumaal, mida iseloomustab spontaanne lähenemine ning sügavpruuni värvi laialdane kasutamine. Meistrite paraad Kohvik Moskva, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Kohvik Moskva, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Kohvik Moskva

1957 Õli, lõuend 64 x 86,5. Signatuuriga
Alghind: 1 850
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Keeruka eluteega kunstnik Valdur Ohakas on oma mälestustes kõnelenud, et nii kaua kui ta ennast mäletab, tahtis ta alati just kunstnikuks saada. Nii astuski ta juba 16aastasena 1942. aastal Tallinna Riiklikku Kunsttööstuskooli, kus õppis ühe aasta vabakuulajana. Seal oli tema õppejõuks ka Johannes Greenberg, kelle mõjutustel võib Ohaka töödes märgata lahtist ja vaba pintslilööki ning pruun-hallikatesse toonidesse kalduvat koloriidilahendust. 1944. aastal suundus noor kunstnik õppima Tartusse Riiklikku Kunstiinstituuti, endise nimega Pallas, kus tema suurimateks õpetajateks ning eeskujudeks said Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimane hindas väga kõrgelt ka Ohakat ning võttis teda sageli endaga kaasa vabaõhuetüüdide maalimisele. Õhkkond koolis muutus aga aina pingelisemaks. Üliõpilasi ja õppejõude süüdistati nõukogude-vastases tegevuses, mille käigus visati ka Ohakas koolist välja. Järgnesid ülekuulamised ning tee vangilaagrisse Kasahstani. Tagasi vabadusse pääses Ohakas 1956. aastal ning kuna teda kunstiinstituuti enam tagasi ei võetud - toimikusse oli märgitud, et edaspidi ei tohi teda kooli vastu võtta - siis töötas ta paar aastat erinevatel töökohtadel Tallinnas. Sellest perioodist pärineb ka maal "Kohvik Moskva", kus kunstnik käis vabadel õhtutel istumas. Ilmselgelt vaevas sel ajal Ohakat raskemeelsus, mida leevendas õdus kohvikumiljöö ning inimeste jutukõmin. Maali taset hinnates on raske aimata, et kunstnikul on see valminud pärast niivõrd pikka loomingulist pausi.1969. aastal kolis Valdur Ohakas koos oma abikaasaga Võrumaale Kütiorgu, kus algas Ohaka tugev suhestumine loodusega. Järjest enam hakkas suuremat rolli mängima maastikumaal, mida iseloomustab spontaanne lähenemine ning sügavpruuni värvi laialdane kasutamine.Valdur Ohakas
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kohvik Moskva, Valdur Ohakas

Valdur Ohakas Kohvik Moskva 1957 Õli, lõuend 64 x 86,5 Signatuuriga Alghind: 1 850 27 Keeruka eluteega kunstnik Valdur Ohakas on oma mälestustes kõnelenud, et nii kaua kui ta ennast mäletab, tahtis ta alati just kunstnikuks saada. Nii astuski ta juba 16aastasena 1942. aastal Tallinna Riiklikku Kunsttööstuskooli, kus õppis ühe aasta vabakuulajana. Seal oli tema õppejõuks ka Johannes Greenberg, kelle mõjutustel võib Ohaka töödes märgata lahtist ja vaba pintslilööki ning pruun-hallikatesse toonidesse kalduvat koloriidilahendust. 1944. aastal suundus noor kunstnik õppima Tartusse Riiklikku Kunstiinstituuti, endise nimega Pallas, kus tema suurimateks õpetajateks ning eeskujudeks said Johannes Võerahansu ja Elmar Kits. Viimane hindas väga kõrgelt ka Ohakat ning võttis teda sageli endaga kaasa vabaõhuetüüdide maalimisele. Õhkkond koolis muutus aga aina pingelisemaks. Üliõpilasi ja õppejõude süüdistati nõukogude-vastases tegevuses, mille käigus visati ka Ohakas koolist välja. Järgnesid ülekuulamised ning tee vangilaagrisse Kasahstani. Tagasi vabadusse pääses Ohakas 1956. aastal ning kuna teda kunstiinstituuti enam tagasi ei võetud - toimikusse oli märgitud, et edaspidi ei tohi teda kooli vastu võtta - siis töötas ta paar aastat erinevatel töökohtadel Tallinnas. Sellest perioodist pärineb ka maal "Kohvik Moskva", kus kunstnik käis vabadel õhtutel istumas. Ilmselgelt vaevas sel ajal Ohakat raskemeelsus, mida leevendas õdus kohvikumiljöö ning inimeste jutukõmin. Maali taset hinnates on raske aimata, et kunstnikul on see valminud pärast niivõrd pikka loomingulist pausi.1969. aastal kolis Valdur Ohakas koos oma abikaasaga Võrumaale Kütiorgu, kus algas Ohaka tugev suhestumine loodusega. Järjest enam hakkas suuremat rolli mängima maastikumaal, mida iseloomustab spontaanne lähenemine ning sügavpruuni värvi laialdane kasutamine.

Kohvik Moskva, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük