Kristjan Raua portree, Eduard Peale pikka võõrsil olekut saabus Wiiralt sõja eelõhtul taas kodumaale. Kunstniku esimeseks suuremaks tööks kodumaal oli Kristjan Raua portree. Mai Levin kirjutas: "Juba 2. oktoobril, nädal pärast Eestisse saabumist külastas Wiiralt Kristjan Rauda tema kodus Nõmmel ning arvatavasti lepiti siis portreteerimise asjus kokku. ". Töö tegelik algus oli detsembris ning proovitrükini jõudis kunstnik detsembri lõpus. Tiraaþi trükkimine jäi juba järgnevasse aastasse, mis oli kuulutatud Kristjan Raua nimeliseks kunstiaastaks. Aasta algas 3. märtsil 1940 ja kestis 1. märtsini 1941. Wiiralti portree kujutab rahulikus poosis, mõtlikul ilmel istuvat kunstnikku. Erilist tähelepanu on pööratud meistri kätele, mis on suure armastusega välja töötatud. Kuivnõela tehnikas plaat on kohati kaetud tihedalt katkendliku viirutusega. Proovitrükis on töö foon heledam ning vestil puudub hilisemas variandis lisandunud uurikett ja kolmas lahtine vestinööp. Tegu on huvitava tõmmisega, mis demonstreerib kunstniku tööprotsessi. Töö pärineb Johannes Mikkeli kunstikogust. 2002 Kristjan Raua portree, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kristjan Raua portree, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Kristjan Raua portree

1939 Kuivnõel. Signatuuriga. Plm.51,5x33.
Alghind: € 32000/€2045
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Peale pikka võõrsil olekut saabus Wiiralt sõja eelõhtul taas
kodumaale. Kunstniku esimeseks suuremaks tööks kodumaal oli
Kristjan Raua portree. Mai Levin kirjutas: "Juba 2. oktoobril, nädal
pärast Eestisse saabumist külastas Wiiralt Kristjan Rauda tema
kodus Nõmmel ning arvatavasti lepiti siis portreteerimise asjus
kokku.". Töö tegelik algus oli detsembris ning proovitrükini jõudis
kunstnik detsembri lõpus. Tiraaþi trükkimine jäi juba järgnevasse
aastasse, mis oli kuulutatud Kristjan Raua nimeliseks
kunstiaastaks. Aasta algas 3. märtsil 1940 ja kestis 1. märtsini
1941. Wiiralti portree kujutab rahulikus poosis, mõtlikul ilmel
istuvat kunstnikku. Erilist tähelepanu on pööratud meistri kätele,
mis on suure armastusega välja töötatud. Kuivnõela tehnikas plaat
on kohati kaetud tihedalt katkendliku viirutusega. Proovitrükis on
töö foon heledam ning vestil puudub hilisemas variandis
lisandunud uurikett ja kolmas lahtine vestinööp. Tegu on huvitava
tõmmisega, mis demonstreerib kunstniku tööprotsessi.


Töö pärineb Johannes Mikkeli kunstikogust.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kristjan Raua portree, Eduard

Eduard Wiiralt (1892-1954) Kristjan Raua portree 1939 Kuivnõel Signatuuriga Peale pikka võõrsil olekut saabus Wiiralt sõja eelõhtul taaskodumaale. Kunstniku esimeseks suuremaks tööks kodumaal oliKristjan Raua portree. Mai Levin kirjutas: "Juba 2. oktoobril, nädalpärast Eestisse saabumist külastas Wiiralt Kristjan Rauda temakodus Nõmmel ning arvatavasti lepiti siis portreteerimise asjuskokku.". Töö tegelik algus oli detsembris ning proovitrükini jõudiskunstnik detsembri lõpus. Tiraaþi trükkimine jäi juba järgnevasseaastasse, mis oli kuulutatud Kristjan Raua nimelisekskunstiaastaks. Aasta algas 3. märtsil 1940 ja kestis 1. märtsini1941. Wiiralti portree kujutab rahulikus poosis, mõtlikul ilmelistuvat kunstnikku. Erilist tähelepanu on pööratud meistri kätele,mis on suure armastusega välja töötatud. Kuivnõela tehnikas plaaton kohati kaetud tihedalt katkendliku viirutusega. Proovitrükis ontöö foon heledam ning vestil puudub hilisemas variandislisandunud uurikett ja kolmas lahtine vestinööp. Tegu on huvitavatõmmisega, mis demonstreerib kunstniku tööprotsessi.
Töö pärineb Johannes Mikkeli kunstikogust.

Kristjan Raua portree, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük