Külalised, Efraim Allsalu E-kunstisalongis 1950-ndate aastate Tartu kunsti tuli kaks noort tegijat - Efraim Allsalu ja Ilmar Malin, kes panid endast rääkima toonase kunstikriitika. Nende tegemisi ja arengut jälgiti huviga. Allsalu oli neist kahest maalilisem. Tema ampluaasse kuulusid portreed, maastikud, vaikelud. Aastatega muutus Allsalu koloriit üha värvilisemaks ning vorm improviseerivamaks. Tema figuraalsetes kompositsioonides on ikka vilksatanud huumorit, mis kohati kisub suisa irooniaks. “Külalisi" võib nautida vaid kui värvielamust, kuid samas on töö lisaväärtuseks mänguline sü¾ee, mis annab ainest vaataja fantaasiale. Kataloogi koostamise ajal tuli kurb sõnum - kunstnik Efraim Allsalu lahkumise kohta. Tartu kunstielu kaotas legendaarse kunstniku, kes oma isiku ja loominguga aastakümneid ilmestas meie kunstielu. Meistrilt meistrile Külalised, Efraim Allsalu E-kunstisalongis Allsalu Efraim
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Külalised, Efraim Allsalu E-kunstisalongis
Efraim Allsalu (1929–2006)

Külalised

1999 Õli, masoniit. Signatuuriga. 62 x 45,5
Alghind: 10000/€639, lõpphind: € 10 000/ 639
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

1950-ndate aastate Tartu kunsti tuli kaks noort tegijat - Efraim Allsalu ja Ilmar Malin, kes panid endast rääkima toonase kunstikriitika. Nende tegemisi ja arengut jälgiti huviga. Allsalu oli neist kahest maalilisem. Tema ampluaasse kuulusid portreed, maastikud, vaikelud. Aastatega muutus Allsalu koloriit üha värvilisemaks ning vorm improviseerivamaks. Tema figuraalsetes kompositsioonides on ikka vilksatanud huumorit, mis kohati kisub suisa irooniaks.
“Külalisi" võib nautida vaid kui värvielamust, kuid samas on töö lisaväärtuseks mänguline sü¾ee, mis annab ainest vaataja
fantaasiale.
Kataloogi koostamise ajal tuli kurb sõnum - kunstnik Efraim
Allsalu lahkumise kohta. Tartu kunstielu kaotas legendaarse
kunstniku, kes oma isiku ja loominguga aastakümneid ilmestas
meie kunstielu.Efraim Allsalu (1929–2006)
Maalikunstnik Efraim Allsalu elas aastatel 1929–2006. Lõpetas Tartu I keskkooli 1948. aastal. Õppis samast aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas ERKI 1954. aastal Võerahansu õpilasena. Oli 1954–61 Tartu Kunstikooli õppejõud. ENSV teeneline kunstnik (1969). Aastast 1956 Kunstnike Liidu liige (1961–77 Tartu osakonna esimees).Allsalu on 1950. aastate algupoolel kunstihariduse omandanuist mitmekülgsemaid ja omanäolisemaid maalijaid. Alustas portreede ja ajastule tüüpiliste temaatiliste maalidega, kasutades ka sümbolkujundeid. 1960-ndate keskpaigast lõi sü¾eelisi maale, milles on groteski ja lüürilisust. Varjundirikka koloriidiga ja ¾anrirohke loomingu paremikku kuuluvad karakterportreed. Spontaansusega paistavad silma ka lillemaalid ja natüürmordid. Sai 1982. aastal Kristjan Raua nimelise preemia (maali “Õigus" eest).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Külalised, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Efraim Allsalu (1929–2006) Külalised 1999 Õli, masoniit Signatuuriga 1950-ndate aastate Tartu kunsti tuli kaks noort tegijat - Efraim Allsalu ja Ilmar Malin, kes panid endast rääkima toonase kunstikriitika. Nende tegemisi ja arengut jälgiti huviga. Allsalu oli neist kahest maalilisem. Tema ampluaasse kuulusid portreed, maastikud, vaikelud. Aastatega muutus Allsalu koloriit üha värvilisemaks ning vorm improviseerivamaks. Tema figuraalsetes kompositsioonides on ikka vilksatanud huumorit, mis kohati kisub suisa irooniaks.“Külalisi" võib nautida vaid kui värvielamust, kuid samas on töö lisaväärtuseks mänguline sü¾ee, mis annab ainest vaatajafantaasiale.Kataloogi koostamise ajal tuli kurb sõnum - kunstnik EfraimAllsalu lahkumise kohta. Tartu kunstielu kaotas legendaarsekunstniku, kes oma isiku ja loominguga aastakümneid ilmestasmeie kunstielu.

Külalised, Efraim Allsalu E-kunstisalongis

Allsalu Efraim
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük