Kuupaistel, Gustav Mägi E-kunstisalongis Gustav Mägi alustas kunstiõpinguid 1939. aastal Pallases Anton Starkopfi juhendamisel. Kunstnik põgenes 1944. aastal Rootsi, kus tegutses vabakunstnikuna. Eraklik Mägi hoidis välis-eesti kunstielust kõrvale ning osales vaid üksikutel ühisnäitustel. Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: „Gustav Mägi looming on unenäoline, see koosneb korduvatest kujunditest, mis näivad justkui hõljuvat värvilaikude keskel. “ Mägi loominguga sai Eesti kunstipublik lähemalt tutvuda alles 1995. aastal Eesti Riikliku Kunstimuuseumi näitusel „Välis-Eesti kunst 50“. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur Kuupaistel, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Kuupaistel, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Kuupaistel

1967. Segatehnika, paber. Ava 42,5x56,5. Signatuuriga.
Hind: € 770

Gustav Mägi alustas kunstiõpinguid 1939. aastal Pallases Anton Starkopfi juhendamisel. Kunstnik põgenes 1944. aastal Rootsi, kus tegutses vabakunstnikuna. Eraklik Mägi hoidis välis-eesti kunstielust kõrvale ning osales vaid üksikutel ühisnäitustel. Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: „Gustav Mägi looming on unenäoline, see koosneb korduvatest kujunditest, mis näivad justkui hõljuvat värvilaikude keskel.“ Mägi loominguga sai Eesti kunstipublik lähemalt tutvuda alles 1995. aastal Eesti Riikliku Kunstimuuseumi näitusel „Välis-Eesti kunst 50“.

Müüdud


Gustav Mägi
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuupaistel, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Gustav Mägi Kuupaistel 1967 Segatehnika, paber Gustav Mägi alustas kunstiõpinguid 1939. aastal Pallases Anton Starkopfi juhendamisel. Kunstnik põgenes 1944. aastal Rootsi, kus tegutses vabakunstnikuna. Eraklik Mägi hoidis välis-eesti kunstielust kõrvale ning osales vaid üksikutel ühisnäitustel. Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: „Gustav Mägi looming on unenäoline, see koosneb korduvatest kujunditest, mis näivad justkui hõljuvat värvilaikude keskel.“ Mägi loominguga sai Eesti kunstipublik lähemalt tutvuda alles 1995. aastal Eesti Riikliku Kunstimuuseumi näitusel „Välis-Eesti kunst 50“.

Kuupaistel, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük