L Jakobsoni portree, Rudolf Rudolf Sepp toob oma töis portreteeritavatel esile eelkõige näo, nii ka antud maalis. 1930-ndat II poolel maalis Sepp enamasti tumeda koloriidilisi portreid, millesse toovad elavust üksikud heledamad aktsendid. L. Jakobsoni portrees on Sepp eriti ilmekaks maalinud modelli isikupärase näo ja käed. Antud portree on ära toodud ka R. Sepa 1963. aastal ilmunud kataloogi tööde nimestikus nr. 20 all. Sama modelli on jäädvustanud ka kunstnik Aarne Miikmaa, töö repro on koguteoses “Eesti kunsti ajalugu". Sepa maalis on rõhutatud nii modelli välist isikupära kui ka seesmist iseteadvust. 64 aastat hiljem õnnestus ka modellil seda portreed uuesti näha. 1999 teater "Vanemuine" L. Jakobsoni portree, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
L. Jakobsoni portree, Rudolf Sepp E-kunstisalongis
Rudolf Sepp (1902–1980)

L. Jakobsoni portree

1938 Õli, lõuend.
113 x 98,7. Signatuurita.
Alghind: € 19000/€1214
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

Rudolf Sepp toob oma töis portreteeritavatel esile eelkõige näo, nii ka antud maalis. 1930-ndat II poolel maalis Sepp enamasti tumeda koloriidilisi portreid, millesse toovad elavust üksikud heledamad aktsendid. L. Jakobsoni portrees on Sepp eriti ilmekaks maalinud modelli isikupärase näo ja käed. Antud portree on ära toodud ka R. Sepa 1963. aastal ilmunud kataloogi tööde nimestikus nr. 20 all. Sama modelli on jäädvustanud ka kunstnik Aarne Miikmaa, töö repro on koguteoses “Eesti kunsti ajalugu". Sepa maalis on rõhutatud nii modelli välist isikupära kui ka seesmist iseteadvust. 64 aastat hiljem õnnestus ka modellil seda portreed uuesti näha.Rudolf Sepp (1902–1980)
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

L Jakobsoni portree, Rudolf

Rudolf Sepp (1902–1980) L Jakobsoni portree 1938 Õli, lõuend Rudolf Sepp toob oma töis portreteeritavatel esile eelkõige näo, nii ka antud maalis. 1930-ndat II poolel maalis Sepp enamasti tumeda koloriidilisi portreid, millesse toovad elavust üksikud heledamad aktsendid. L. Jakobsoni portrees on Sepp eriti ilmekaks maalinud modelli isikupärase näo ja käed. Antud portree on ära toodud ka R. Sepa 1963. aastal ilmunud kataloogi tööde nimestikus nr. 20 all. Sama modelli on jäädvustanud ka kunstnik Aarne Miikmaa, töö repro on koguteoses “Eesti kunsti ajalugu". Sepa maalis on rõhutatud nii modelli välist isikupära kui ka seesmist iseteadvust. 64 aastat hiljem õnnestus ka modellil seda portreed uuesti näha.

L. Jakobsoni portree, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük