Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Esmase kunstihariduse omandas Valdur Ohakas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, kus õppis Johannes Greenbergi ja Eerik Haameri juures. . 1944. a. astus ta Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti. Kuigi kool ei kandnud enam endist “Pallase" nime, oli seal alles pallaslik vaimsus ning mentaliteet. Seda kõike kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas sellele veel talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. Eneselegi teadmata oli temast saanud üks nendest noortest kunstnikest, keda süüdistati “kavatsetavas riigireetmises". Järgnes vangilaager, kust Ohakas pääses vabadusse 1956. a. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid katkestada, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunsntiku loomingus iseloomustavad eksperimenteerimised uute ¾anritega ning pilguhoid läänelikul kunstil. Valdur Ohakase looming on mehelik, sellele on omased jõulised jooned ning vormid, mis nähtub ka maalilt “Lillemüüjad". Ikka ja jälle armastas kunstnik kujutada naisfiguure, kuid alati natuke erineva pilgu läbi - naine ja erootika, naine ja tema mõttemaailm või naine igapäevases argises keskkonnas. 2006 Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis Ohakas Valdur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis
Valdur Ohakas (1925-1998)

Lillemüüjad

Õli, papp 72 x 60
Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1214
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Esmase kunstihariduse omandas Valdur Ohakas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, kus õppis Johannes Greenbergi ja Eerik Haameri juures.. 1944.a. astus ta Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti. Kuigi kool ei kandnud enam endist “Pallase" nime, oli seal alles pallaslik vaimsus ning mentaliteet. Seda kõike kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas sellele veel talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. Eneselegi teadmata oli temast saanud üks nendest noortest kunstnikest, keda süüdistati “kavatsetavas riigireetmises". Järgnes vangilaager, kust Ohakas pääses vabadusse 1956.a. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid katkestada, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunsntiku loomingus iseloomustavad eksperimenteerimised uute ¾anritega ning pilguhoid läänelikul kunstil.
Valdur Ohakase looming on mehelik, sellele on omased jõulised jooned ning vormid, mis nähtub ka maalilt “Lillemüüjad". Ikka ja jälle armastas kunstnik kujutada naisfiguure, kuid alati natuke erineva pilgu läbi - naine ja erootika, naine ja tema mõttemaailm või naine igapäevases argises keskkonnas.Valdur Ohakas (1925-1998)
Maalikunstnik, sündinud 1925. aastal Tallinnas, suri 1998. Kunstihariduse sai 1942-1943 Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis ning 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Kunstnike Liidu liige aastast 1959. Populaarsetes maastikumaalides valdab pruunikas koloriit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Valdur Ohakas (1925-1998) Lillemüüjad Õli, papp 72 x 60 Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1214 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Esmase kunstihariduse omandas Valdur Ohakas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis, kus õppis Johannes Greenbergi ja Eerik Haameri juures.. 1944.a. astus ta Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti. Kuigi kool ei kandnud enam endist “Pallase" nime, oli seal alles pallaslik vaimsus ning mentaliteet. Seda kõike kasutas Ohakas oma loomingus ning lisas sellele veel talle omase vabameelsuse, mis ei sobinud aga kokku uute sotsrealistlike põhimõtetega. Eneselegi teadmata oli temast saanud üks nendest noortest kunstnikest, keda süüdistati “kavatsetavas riigireetmises". Järgnes vangilaager, kust Ohakas pääses vabadusse 1956.a. Enam ei võimaldatud tal küll pooleli jäänud õpinguid katkestada, kuid see ei takistanud tal kunsti loomast. Järgmisi kümnendeid kunsntiku loomingus iseloomustavad eksperimenteerimised uute ¾anritega ning pilguhoid läänelikul kunstil. Valdur Ohakase looming on mehelik, sellele on omased jõulised jooned ning vormid, mis nähtub ka maalilt “Lillemüüjad". Ikka ja jälle armastas kunstnik kujutada naisfiguure, kuid alati natuke erineva pilgu läbi - naine ja erootika, naine ja tema mõttemaailm või naine igapäevases argises keskkonnas.

Lillemüüjad, Valdur Ohakas E-kunstisalongis

Ohakas Valdur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük