Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis Ernő Koch, Ungari päritolu graafik, omandas kunstihariduse Budapesti Kõrgemas Rakenduskunstikoolis. Eestisse tõi teda 1926. aastal huvi etnograafia vastu ning ta jäi siia enam kui kümneks aastaks. Eesti-perioodil moodustasid suurema osa Kochi kunstiloomingust linnavaated ja Ida-Virumaa tööstusmotiivid. 1931. aastal toimus Tallinnas kunstniku isikunäitus, millega ta pälvis kohalike kunstikriitikute tunnustuse. Linnavaadete jäädvustamisel lummasid kunstnikku eelkõige ajaloolised linnasüdamikud (barokne Narva, Tallinna vaekoda jms), mida ta kujutas äärmise detailirikkusega. Paljud neist vaadetest kadusid sõja-aastatel, mistõttu omavad Kochi 1930. aastate graafilised lehed tänapäeval omaette väärtust ajalugu dokumenteeriva materjalina. Teosel “Linnamotiiv" on kunstnik jäädvustanud Tallinna panoraamile iseloomulikke kirikutorne - esiplaanil Niguliste kirik ning taamal Aleksander Nevski katedraal ja Toomkirik. 1940. aastal läks Koch Eestist Ungarisse ja põgenes sealt 1944. aastal üle rindejoone Baierisse, pärast sõda leidis kunstnik uue kodu USA-s, kuhu ta jäi elu lõpuni. Loe lisaks Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis Koch Ernö
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis
Ernö Koch (1898-1970)

Linnamotiiv

1933 Ofort,paber plm.17,5 x 26,5
Alghind: 6500/€415
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Ernő Koch, Ungari päritolu graafik, omandas kunstihariduse Budapesti Kõrgemas Rakenduskunstikoolis.
Eestisse tõi teda 1926. aastal huvi etnograafia vastu ning ta jäi siia enam kui kümneks aastaks. Eesti-perioodil moodustasid suurema osa Kochi kunstiloomingust linnavaated ja Ida-Virumaa tööstusmotiivid.
1931. aastal toimus Tallinnas kunstniku isikunäitus, millega ta pälvis kohalike kunstikriitikute tunnustuse.
Linnavaadete jäädvustamisel lummasid kunstnikku eelkõige ajaloolised linnasüdamikud (barokne Narva, Tallinna vaekoda jms), mida ta kujutas äärmise detailirikkusega. Paljud neist vaadetest kadusid sõja-aastatel, mistõttu omavad Kochi 1930. aastate graafilised lehed tänapäeval omaette väärtust ajalugu dokumenteeriva materjalina.
Teosel “Linnamotiiv" on kunstnik jäädvustanud Tallinna panoraamile iseloomulikke kirikutorne - esiplaanil Niguliste kirik ning taamal Aleksander Nevski katedraal ja Toomkirik.
1940. aastal läks Koch Eestist Ungarisse ja põgenes sealt 1944. aastal üle rindejoone Baierisse, pärast sõda leidis kunstnik uue kodu USA-s, kuhu ta jäi elu lõpuni.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis

Ernö Koch (1898-1970) Linnamotiiv 1933 Ofort,paber plm 17,5 x 26,5 Alghind: 6500/€415 25 Ernő Koch, Ungari päritolu graafik, omandas kunstihariduse Budapesti Kõrgemas Rakenduskunstikoolis. Eestisse tõi teda 1926. aastal huvi etnograafia vastu ning ta jäi siia enam kui kümneks aastaks. Eesti-perioodil moodustasid suurema osa Kochi kunstiloomingust linnavaated ja Ida-Virumaa tööstusmotiivid. 1931. aastal toimus Tallinnas kunstniku isikunäitus, millega ta pälvis kohalike kunstikriitikute tunnustuse.Linnavaadete jäädvustamisel lummasid kunstnikku eelkõige ajaloolised linnasüdamikud (barokne Narva, Tallinna vaekoda jms), mida ta kujutas äärmise detailirikkusega. Paljud neist vaadetest kadusid sõja-aastatel, mistõttu omavad Kochi 1930. aastate graafilised lehed tänapäeval omaette väärtust ajalugu dokumenteeriva materjalina. Teosel “Linnamotiiv" on kunstnik jäädvustanud Tallinna panoraamile iseloomulikke kirikutorne - esiplaanil Niguliste kirik ning taamal Aleksander Nevski katedraal ja Toomkirik. 1940. aastal läks Koch Eestist Ungarisse ja põgenes sealt 1944. aastal üle rindejoone Baierisse, pärast sõda leidis kunstnik uue kodu USA-s, kuhu ta jäi elu lõpuni.

Linnamotiiv, Ernö Koch E-kunstisalongis

Koch Ernö
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük