Lõuna-Eesti maastik, Elmar Leppik Elmar Leppik alustas kunstiõpinguid 1930-ndatel “Pallases", kuid lõpudiplomini jõudis sõjaaastatel. Leppiku maaliõppejõuks oli Aleksander Vardi. Kunstniku loominguline tee jäi aga lühikeseks, ta uppus 1949. aastal Pühajärve. Kunstniku loominguline pärand on napp. Leppiku meeliszanriks oli maastik. Maal “Lõuna-Eesti maastik" tutvustab autori tugevamaid külgi. Sageli maalis ta hallikas-pruunikas üldkoloriidis lepavõsa, mis kandis endas toonase ajastu surutist. Motiive leidis kunstnik endale Lõuna-Eesti maalilisest maastikust. 1946. aasta sügisel jäädvustatud vaates avaneb aastaajale omase tinase taeva all võluv rohekate metsatukkade ja kollaste põllusiiludega maastik. 2000 Lõuna-Eesti maastik, Elmar Leppik E-kunstisalongis Leppik Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lõuna-Eesti maastik, Elmar Leppik E-kunstisalongis
Elmar Leppik (1904-1949)

Lõuna-Eesti maastik

1946 Õli, vineer. 60,6 x 82. Signatuuriga.
Alghind: € 13000/€831, lõpphind: € 13 000/ 831
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Elmar Leppik alustas kunstiõpinguid 1930-ndatel “Pallases", kuid
lõpudiplomini jõudis sõjaaastatel. Leppiku maaliõppejõuks oli
Aleksander Vardi. Kunstniku loominguline tee jäi aga lühikeseks,
ta uppus 1949. aastal Pühajärve. Kunstniku loominguline pärand
on napp. Leppiku meeliszanriks oli maastik. Maal “Lõuna-Eesti
maastik" tutvustab autori tugevamaid külgi. Sageli maalis ta
hallikas-pruunikas üldkoloriidis lepavõsa, mis kandis endas
toonase ajastu surutist. Motiive leidis kunstnik endale Lõuna-Eesti
maalilisest maastikust. 1946. aasta sügisel jäädvustatud vaates
avaneb aastaajale omase tinase taeva all võluv rohekate
metsatukkade ja kollaste põllusiiludega maastik.Elmar Leppik (1904-1949)
Elmar Leppik lõpetas 1943. aastal Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused, mis oli "Pallase“ kunstikooli sõjaaegseks nimeks. Tema juhendajaks meisterateljees oli kunstnik Aleksander Vardi.Leppiku lemmikalaks kujunes maastikumaal ning tema motiivid pärinesid Lõuna-Eesti metsasest maastikust. Neile aastaile iseloomulikult oli tema koloriit tuhmides toonides, kus domineerisid erinevad rohekad ja pruunikad varjundid. Leppik armastas maalida puude salu ning veesilma, ta ei ajanud taga efektseid vaateid. Kunstnik on maalinud ka mõningad figuraalsed kompositsioonid, mis seotud toonaste tellimustöödega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lõuna-Eesti maastik, Elmar Leppik

Elmar Leppik (1904-1949) Lõuna-Eesti maastik 1946 Õli, vineer 60,6 x 82 Elmar Leppik alustas kunstiõpinguid 1930-ndatel “Pallases", kuidlõpudiplomini jõudis sõjaaastatel. Leppiku maaliõppejõuks oliAleksander Vardi. Kunstniku loominguline tee jäi aga lühikeseks,ta uppus 1949. aastal Pühajärve. Kunstniku loominguline pärandon napp. Leppiku meeliszanriks oli maastik. Maal “Lõuna-Eestimaastik" tutvustab autori tugevamaid külgi. Sageli maalis tahallikas-pruunikas üldkoloriidis lepavõsa, mis kandis endastoonase ajastu surutist. Motiive leidis kunstnik endale Lõuna-Eestimaalilisest maastikust. 1946. aasta sügisel jäädvustatud vaatesavaneb aastaajale omase tinase taeva all võluv rohekatemetsatukkade ja kollaste põllusiiludega maastik.

Lõuna-Eesti maastik, Elmar Leppik E-kunstisalongis

Leppik Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük