Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis Karl Tael on peamiselt tuntud vasegraveerijana. Ta õppis aastatel 1912-1915 Tallinnas A. Bode graveerimistöökojas, mille järel asus graveerimismeistrina tööle Riigi Trükikotta. Klassikalises laadis vaselõike alal võis teda ainulaadseks meistriks pidada juba selle haruldase tehnika tõttu, mida tollel ajal valdasid vähesed. Ta oli tuntud Eesti Vabariigi rahatähtede kavandajana, graveerijana ning tarbegraafikuna. Lisaks valmisid tal fotode järgi vasegravüüris portreed ärkamisaja kultuuritegelastest (Fr. R. Kreutzwald, Fr. R. Faehlmann, L. Koidula jt). Aastatel 1949-1957 töötas ta ERKI-s metallehistöö kateedris õppejõuna. Igapäevase töö kõrvalt tegeles Tael ka joonistamise ja õlimaaliga, mis andsid talle enam loomingulist vabadust. 1930. aastatel hakkas ta osalema ka maalinäitustel. Joonistus “Maastik" on kunstnikul valminud itaalia pliiatsiga, mis õige meistri kätte sattudes annab niivõrd pehme joone, mida ei ole võimalik ühegi teise pliiatsiga saavutada. Karl Taela joonistus näitab selle töövahendi tõelisi võlusid. Loe lisaks Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis Tael Karl
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis
Karl Tael (1894-1975)

Maastik

1955 Itaalia pliiats,paber km.18,5 x 26
Alghind: € 6500/€415
25. E-Kunstisalongi XXV oksjon
04.12.2010 kell 16 Tartu galerii

Karl Tael on peamiselt tuntud vasegraveerijana. Ta õppis aastatel 1912-1915 Tallinnas A. Bode graveerimistöökojas, mille järel asus graveerimismeistrina tööle Riigi Trükikotta.
Klassikalises laadis vaselõike alal võis teda ainulaadseks meistriks pidada juba selle haruldase tehnika tõttu, mida tollel ajal valdasid vähesed. Ta oli tuntud Eesti Vabariigi rahatähtede kavandajana, graveerijana ning tarbegraafikuna.
Lisaks valmisid tal fotode järgi vasegravüüris portreed ärkamisaja kultuuritegelastest (Fr. R. Kreutzwald, Fr. R. Faehlmann, L. Koidula jt). Aastatel 1949-1957 töötas ta ERKI-s metallehistöö kateedris õppejõuna.
Igapäevase töö kõrvalt tegeles Tael ka joonistamise ja õlimaaliga, mis andsid talle enam loomingulist vabadust. 1930. aastatel hakkas ta osalema ka maalinäitustel.
Joonistus “Maastik" on kunstnikul valminud itaalia pliiatsiga, mis õige meistri kätte sattudes annab niivõrd pehme joone, mida ei ole võimalik ühegi teise pliiatsiga saavutada. Karl Taela joonistus näitab selle töövahendi tõelisi võlusid.Viimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis

Karl Tael (1894-1975) Maastik 1955 Itaalia pliiats,paber km 18,5 x 26 Alghind: € 6500/€415 25 Karl Tael on peamiselt tuntud vasegraveerijana. Ta õppis aastatel 1912-1915 Tallinnas A. Bode graveerimistöökojas, mille järel asus graveerimismeistrina tööle Riigi Trükikotta. Klassikalises laadis vaselõike alal võis teda ainulaadseks meistriks pidada juba selle haruldase tehnika tõttu, mida tollel ajal valdasid vähesed. Ta oli tuntud Eesti Vabariigi rahatähtede kavandajana, graveerijana ning tarbegraafikuna.Lisaks valmisid tal fotode järgi vasegravüüris portreed ärkamisaja kultuuritegelastest (Fr. R. Kreutzwald, Fr. R. Faehlmann, L. Koidula jt). Aastatel 1949-1957 töötas ta ERKI-s metallehistöö kateedris õppejõuna. Igapäevase töö kõrvalt tegeles Tael ka joonistamise ja õlimaaliga, mis andsid talle enam loomingulist vabadust. 1930. aastatel hakkas ta osalema ka maalinäitustel. Joonistus “Maastik" on kunstnikul valminud itaalia pliiatsiga, mis õige meistri kätte sattudes annab niivõrd pehme joone, mida ei ole võimalik ühegi teise pliiatsiga saavutada. Karl Taela joonistus näitab selle töövahendi tõelisi võlusid.

Maastik, Karl Tael E-kunstisalongis

Tael Karl
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük