Maastik majaga, Hugo Lepik Riigi Kunsttööstuskooli haridusega Lepik alustas samas koolis tööd vabajoonistuse õpetajana 1929. aastal. Aasta hiljem avanes kunstnikul võimalus end täiendada Berliini kõrgemas graafikakoolis ning õppereisidel Kanadas, Itaalias ja Soomes. Korduvalt Eesti näitustel ning ka välismaal osalenud Lepik saavutas juba Eesti iseseisvusajal arvestatava tuntuse portree- ja maastikumaali alal. 1944. aastal lahkus Lepik Rootsi ning jäi elama Göteborgi, kus jätkas kunstiloominguga. Kunstniku värvierksad maalid loodusmotiividest on esmavaatlusel väga üldistatud, kuid lähemalt uurides avavad endas põnevaid üksikuid detaile nagu figuurid ja hooned roheluse keskel, hoides vaatajaid nõnda enda kütkes. 2005 Maastik majaga, Hugo Lepik E-kunstisalongis Lepik Hugo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik majaga, Hugo Lepik E-kunstisalongis
Hugo Lepik (1905-2001)

Maastik majaga

1953 Õli,lõuend. 54,5 x 65,5. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: € €525
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Riigi Kunsttööstuskooli haridusega Lepik alustas samas koolis tööd vabajoonistuse õpetajana 1929. aastal. Aasta hiljem avanes kunstnikul võimalus end täiendada Berliini kõrgemas graafikakoolis ning õppereisidel Kanadas, Itaalias ja Soomes. Korduvalt Eesti näitustel ning ka välismaal osalenud Lepik saavutas juba Eesti iseseisvusajal arvestatava tuntuse portree- ja maastikumaali alal. 1944. aastal lahkus Lepik Rootsi ning jäi elama Göteborgi, kus jätkas kunstiloominguga. Kunstniku värvierksad maalid loodusmotiividest on esmavaatlusel väga üldistatud, kuid lähemalt uurides avavad endas põnevaid üksikuid detaile nagu figuurid ja hooned roheluse keskel, hoides vaatajaid nõnda enda kütkes.Hugo Lepik (1905-2001)
Elas aastatel 1905-2001. Lõpetas 1939. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning omandas õpetaja kutse.Töötas samas asutuses õppejõuna. Hiljem täiendas ennast veel Berliini kõrgemas graafikakoolis, lõpetas selle 1935. aastal kivi- ja ofsettrüki alal. Käinud õppereisidel Berliinis, Soomes, Kanadas ja Itaalias. Näitused aastast 1929. Lahkus Eestist 1944. aastal ning jäi elama Göteborgi.Maaliloomingus valdavad värvierksad Eesti, Rootsi ja Norra rannavaated. Viljelenud vaba-, tarbe- ja raamatugraafikat, eksliibrist ja plakatit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik majaga, Hugo Lepik

Hugo Lepik (1905-2001) Maastik majaga 1953 Õli,lõuend 54,5 x 65,5 Riigi Kunsttööstuskooli haridusega Lepik alustas samas koolis tööd vabajoonistuse õpetajana 1929. aastal. Aasta hiljem avanes kunstnikul võimalus end täiendada Berliini kõrgemas graafikakoolis ning õppereisidel Kanadas, Itaalias ja Soomes. Korduvalt Eesti näitustel ning ka välismaal osalenud Lepik saavutas juba Eesti iseseisvusajal arvestatava tuntuse portree- ja maastikumaali alal. 1944. aastal lahkus Lepik Rootsi ning jäi elama Göteborgi, kus jätkas kunstiloominguga. Kunstniku värvierksad maalid loodusmotiividest on esmavaatlusel väga üldistatud, kuid lähemalt uurides avavad endas põnevaid üksikuid detaile nagu figuurid ja hooned roheluse keskel, hoides vaatajaid nõnda enda kütkes.

Maastik majaga, Hugo Lepik E-kunstisalongis

Lepik Hugo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük