Mälestus, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Ida Anton-Agu omandas kunstihariduse aastatel 1926-1935 "Pallases" Ado Vabbe õpilasena. Ehkki eluajal ei saavutanud ta märkimisväärset kuulsust, mis võis olla tingitud ka tema omaette hoidvast loomusest, ilmestavad ja täiendavad tema tõsirealistlikud teosed märkimisväärselt tänast Eesti kunstimaastikku. Realism tõusis I. Anton-Agu loomingus esile juba päris loometee algul. Tema käsitluslaad oli maaliline ja hästi läbimõeldud, haarates kõike, mis mahub kodu mõõtmetesse. Maali "Mälestus“ tuleks käsitleda palju filosoofilisemalt ning kunstnikule isiklikumalt, kui ehk mõnda teist tema maalitud stseeni või vaadet. Teosest õhkub nostalgiat, see on elluäratatud mälestus, mis on ajaga omandanud sinakas-halli ning mustja tooni, kuid mis pole kadunud ega kaogi. "Mälestus“ on suurepärane näide Ida Anton-Agule omasest käekirjast - peamine rõhk on valgusekäsitlusel ning valguse ja varju mängul, mis annavadki edasi teose emotsionaalsuse. Kunstniku tööd saab iseloomustada sõnadega tõsidus, mõtlikkus, vahetu nukrameelsus ja nostalgia - emotsioonid, mis panevad mõistma elu tegelikke väärtusi. Ida Anton-Agu kujutatud motiivid on tagasihoidlikud, kuid nüansirikkad. Maalil on näha kunstniku üht kõige enam armastatud motiivi, talutaret. Teose kujutuslaadis on äratuntav kunstnikule omane valguse ja varju käsitlus, mille läbi mõjub väike kamber turvalise ning soojana, hoolimata väljas puhuvatest sügistuultest. Kujutatud vanast naisest õhkub elutarkust ning rahu, kuhugi kiirustamata veedab ta videvikutundi lugedes ning mõtiskledes. 1999 teater "Vanemuine" Mälestus, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Anton-Agu Ida
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Mälestus, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis
Ida Anton-Agu (1904–1993)

Mälestus

1978 Õli, lõuend 70 x 76
Alghind: € 22000/€1406
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Ida Anton-Agu omandas kunstihariduse aastatel 1926-1935 "Pallases" Ado Vabbe õpilasena. Ehkki eluajal ei saavutanud ta märkimisväärset kuulsust, mis võis olla tingitud ka tema omaette hoidvast loomusest, ilmestavad ja täiendavad tema tõsirealistlikud teosed märkimisväärselt tänast Eesti kunstimaastikku.

Realism tõusis I.Anton-Agu loomingus esile juba päris loometee algul. Tema käsitluslaad oli maaliline ja hästi läbimõeldud, haarates kõike, mis mahub kodu mõõtmetesse.

Maali "Mälestus“ tuleks käsitleda palju filosoofilisemalt ning kunstnikule isiklikumalt, kui ehk mõnda teist tema maalitud stseeni või vaadet. Teosest õhkub nostalgiat, see on elluäratatud mälestus, mis on ajaga omandanud sinakas-halli ning mustja tooni, kuid mis pole kadunud ega kaogi.

"Mälestus“ on suurepärane näide Ida Anton-Agule omasest käekirjast - peamine rõhk on valgusekäsitlusel ning valguse ja varju mängul, mis annavadki edasi teose emotsionaalsuse. Kunstniku tööd saab iseloomustada sõnadega tõsidus, mõtlikkus, vahetu nukrameelsus ja nostalgia - emotsioonid, mis panevad mõistma elu tegelikke väärtusi. Ida Anton-Agu kujutatud motiivid on tagasihoidlikud, kuid nüansirikkad.
Maalil on näha kunstniku üht kõige enam armastatud motiivi, talutaret. Teose kujutuslaadis on äratuntav kunstnikule omane valguse ja varju käsitlus, mille läbi mõjub väike kamber turvalise ning soojana, hoolimata väljas puhuvatest sügistuultest. Kujutatud vanast naisest õhkub elutarkust ning rahu, kuhugi kiirustamata veedab ta videvikutundi lugedes ning mõtiskledes.Ida Anton-Agu (1904–1993)
Maalikunstnik ja pedagoog Anton-Agu sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Tartus. Lõpetas 1926 Valga Tütarlastegümnaasiumi, 1935. aastal Pallase Ado Vabbe õpilasena. Töötas 1947–51 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis assistendina ja 1952–60 Tartu kuulmishäiretega laste internaatkoolis õpetajana. Aastast 1936 EKKKÜ ja aastast 1944 Kunstnike Liidu liige (1956–58 nimekirjast kustutatud).Kujutanud valdavalt realistlikke, sumeda koloriidiga maalidel vanutalumaju, elus osatuks jäänud inimesi ja lihtsat kodumaastikku, interjööre. Loonud ka lillemaale.Esmaesinemine näitustel 1935. aastal Tartus, 1937. aastal eesti kunstinäitused Riias ja Kaunases.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mälestus, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Ida Anton-Agu (1904–1993) Mälestus 1978 Õli, lõuend 70 x 76 Alghind: € 22000/€1406 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Ida Anton-Agu omandas kunstihariduse aastatel 1926-1935 "Pallases" Ado Vabbe õpilasena. Ehkki eluajal ei saavutanud ta märkimisväärset kuulsust, mis võis olla tingitud ka tema omaette hoidvast loomusest, ilmestavad ja täiendavad tema tõsirealistlikud teosed märkimisväärselt tänast Eesti kunstimaastikku. Realism tõusis I.Anton-Agu loomingus esile juba päris loometee algul. Tema käsitluslaad oli maaliline ja hästi läbimõeldud, haarates kõike, mis mahub kodu mõõtmetesse. Maali "Mälestus“ tuleks käsitleda palju filosoofilisemalt ning kunstnikule isiklikumalt, kui ehk mõnda teist tema maalitud stseeni või vaadet. Teosest õhkub nostalgiat, see on elluäratatud mälestus, mis on ajaga omandanud sinakas-halli ning mustja tooni, kuid mis pole kadunud ega kaogi. "Mälestus“ on suurepärane näide Ida Anton-Agule omasest käekirjast - peamine rõhk on valgusekäsitlusel ning valguse ja varju mängul, mis annavadki edasi teose emotsionaalsuse. Kunstniku tööd saab iseloomustada sõnadega tõsidus, mõtlikkus, vahetu nukrameelsus ja nostalgia - emotsioonid, mis panevad mõistma elu tegelikke väärtusi. Ida Anton-Agu kujutatud motiivid on tagasihoidlikud, kuid nüansirikkad. Maalil on näha kunstniku üht kõige enam armastatud motiivi, talutaret. Teose kujutuslaadis on äratuntav kunstnikule omane valguse ja varju käsitlus, mille läbi mõjub väike kamber turvalise ning soojana, hoolimata väljas puhuvatest sügistuultest. Kujutatud vanast naisest õhkub elutarkust ning rahu, kuhugi kiirustamata veedab ta videvikutundi lugedes ning mõtiskledes.

Mälestus, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Anton-Agu Ida
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük