Mena, Olav Maran E-kunstisalongis Tema varane looming on üks tähelepanuväärsemaid lehekülgi meie avangardse kunsti ajaloos. O. Marani kujunemisel on oma roll suhtlusel Ülo Soosteri ja mitmete teiste Tartu kunstnikega. Ta sürreaalsete sugemetega kollaazhid ja abstraktsed kompositsioonid on ühed küpsemad ja huvitavamad 1960-ndatel aastatel. Kunstnik komponeerib ise pealkirju oma abstraktseile töile, mis muudavad maalid salapärasemaks ning virgutavad vaatajat otsima piltide tagamaid. Analoogse mõjuga on ka tööde koloriit, milles on huvitavaid värvivahekordi ja müstikat. Tema kompositsioonid koosnevad eritooni geomeetrilistest pindadest, mis põimudes moodustavad kujundeid. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Mena, Olav Maran E-kunstisalongis Maran Olav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Mena, Olav Maran E-kunstisalongis

Mena

1965 Gua¹¹, tempera, paber. 35x49,4. Signatuuriga. broneeritud
Alghind: 13 000/ € 831
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

Tema varane looming on üks tähelepanuväärsemaid lehekülgi meie avangardse kunsti ajaloos. O. Marani kujunemisel on oma roll suhtlusel Ülo Soosteri ja mitmete teiste Tartu kunstnikega. Ta sürreaalsete sugemetega kollaazhid ja abstraktsed kompositsioonid on ühed küpsemad ja huvitavamad 1960-ndatel aastatel. Kunstnik komponeerib ise pealkirju oma abstraktseile töile, mis muudavad maalid salapärasemaks ning virgutavad vaatajat otsima piltide tagamaid. Analoogse mõjuga on ka tööde koloriit, milles on huvitavaid värvivahekordi ja müstikat. Tema kompositsioonid koosnevad eritooni geomeetrilistest pindadest, mis põimudes moodustavad kujundeid.Olav Maran
Maalikunstnik Olav Maran sündis 1933. aastal Tartus. Lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1959. aastal graafikuna. Töötanud 1959–1965 ajakirja Pikker kunstnikuna, seejärel vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1965. aastast.Tundis loometee alguses suurt huvi avangardistlike kunstisuundade vastu. Esimesed abstraktsed ja sürrealistlikud maalid valmisid 1950. aastate lõpus. Näitustel eksponeeris Maran siiski lihtsustatud vormikäsitlusega linnavaateid ja vaikelusid. Varasemates portreedes keskendas tähelepanu vormile ja värvile. Murranguliseks kujunes 1968. aasta, kui kunstniku maailmakäsitluses toimus pööre religioossuse suunas. Sellest peale on ta maalinud natuuritruid poeetilisi pilte Põhja-Eesti loodusest ning vanameisterlikus laadis vaikelusid. Viimased läbivad ka kogu tema loomingut.Väljendades sisenduslikult oma selginenud elutunnetust, suhtub Maran pieteediga lihtsaisse argiesemeisse, mis omandavad tema kujutatuina sisemise harmoonia ja sügavama eetilise tähenduse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mena, Olav Maran E-kunstisalongis

Olav Maran Mena 1965 Gua¹¹, tempera, paber 35x49,4 Tema varane looming on üks tähelepanuväärsemaid lehekülgi meie avangardse kunsti ajaloos. O. Marani kujunemisel on oma roll suhtlusel Ülo Soosteri ja mitmete teiste Tartu kunstnikega. Ta sürreaalsete sugemetega kollaazhid ja abstraktsed kompositsioonid on ühed küpsemad ja huvitavamad 1960-ndatel aastatel. Kunstnik komponeerib ise pealkirju oma abstraktseile töile, mis muudavad maalid salapärasemaks ning virgutavad vaatajat otsima piltide tagamaid. Analoogse mõjuga on ka tööde koloriit, milles on huvitavaid värvivahekordi ja müstikat. Tema kompositsioonid koosnevad eritooni geomeetrilistest pindadest, mis põimudes moodustavad kujundeid.

Mena, Olav Maran E-kunstisalongis

Maran Olav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük