Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Lapsed olid Eduard Wiiralti armastatumateks modellideks. Meister on loonud mitmeid graafilisi lehti "Araabia poisike", "Virve", "Lapsed", "Régine", mis kuuluvad kõik eesti kunstiklassikasse. Wiiralti üks parimaid tundjaid ja uurijaid Mai Levin on nimetanud "Monikat" kunstniku tipptööks ". . . ja mis oli ilmselt Wiiralti lemmiktöid" (Agent, nr. 3, 2005). Wiiralt kirjutas: "Siin prantslaste juures on "Monikal" suur edu, nii vähe, kui teda olen näidanud. " Meie varasemal oksjonil on esinenud maestro üks "Monika" variantidest. Wiiralt töötas aga ühe motiivi kallal pingeliselt, seda muutes ning uusi trükke valmistades. Seekord tutvustamegi töö teist varianti, kus tagumisel tüdrukul on peas mütsi asemel lehvi seotud rätik. "Monika" kompositsioon on huvitav, meister kujutab tegelikult kolmikportreed ühest ja samast noorest tütarlapsest. Laua taga istuvale tõsise ilmega tütarlapsele sekundeerib tagaplaanil oleval pildil sama modelli kordus ning medaljonilt vaatab vastu kolmas nägu. Võlub noore modelli näo väljendusrikkus. Tüdruku ilme on kinnine, huuled kokkusurutud. Monika olekus on tunda reserveeritust ning endasse süvenemist. Eraldiseisvaks kompositsiooni osaks on vaasis olev sügiseste lillede kimp. Wiiralt näitab ennast antud töös kui suurepärast metsotintotehnika meistrit, võluvad toonide üleminekud ja varjundite rohked pinnad. 2002 Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Monika

1942 Metsotinto. Plm. 62,3X46,5. Signatuuriga.
Alghind: € 20000/€1278, lõpphind: € 41 000/ 2 620
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Lapsed olid Eduard Wiiralti armastatumateks modellideks. Meister on loonud mitmeid graafilisi lehti "Araabia poisike", "Virve", "Lapsed", "Régine", mis kuuluvad kõik eesti kunstiklassikasse. Wiiralti üks parimaid tundjaid ja uurijaid Mai Levin on nimetanud "Monikat" kunstniku tipptööks "...ja mis oli ilmselt Wiiralti lemmiktöid" (Agent, nr.3, 2005). Wiiralt kirjutas: "Siin prantslaste juures on "Monikal" suur edu, nii vähe, kui teda olen näidanud." Meie varasemal oksjonil on esinenud maestro üks "Monika" variantidest. Wiiralt töötas aga ühe motiivi kallal pingeliselt, seda muutes ning uusi trükke valmistades. Seekord tutvustamegi töö teist varianti, kus tagumisel tüdrukul on peas mütsi asemel lehvi seotud rätik.

"Monika" kompositsioon on huvitav, meister kujutab tegelikult kolmikportreed ühest ja samast noorest tütarlapsest. Laua taga istuvale tõsise ilmega tütarlapsele sekundeerib tagaplaanil oleval pildil sama modelli kordus ning medaljonilt vaatab vastu kolmas nägu. Võlub noore modelli näo väljendusrikkus. Tüdruku ilme on kinnine, huuled kokkusurutud. Monika olekus on tunda reserveeritust ning endasse süvenemist. Eraldiseisvaks kompositsiooni osaks on vaasis olev sügiseste lillede kimp. Wiiralt näitab ennast antud töös kui suurepärast metsotintotehnika meistrit, võluvad toonide üleminekud ja varjundite rohked pinnad.Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Eduard Wiiralt (1892-1954) Monika 1942 Metsotinto Plm Lapsed olid Eduard Wiiralti armastatumateks modellideks. Meister on loonud mitmeid graafilisi lehti "Araabia poisike", "Virve", "Lapsed", "Régine", mis kuuluvad kõik eesti kunstiklassikasse. Wiiralti üks parimaid tundjaid ja uurijaid Mai Levin on nimetanud "Monikat" kunstniku tipptööks "...ja mis oli ilmselt Wiiralti lemmiktöid" (Agent, nr.3, 2005). Wiiralt kirjutas: "Siin prantslaste juures on "Monikal" suur edu, nii vähe, kui teda olen näidanud." Meie varasemal oksjonil on esinenud maestro üks "Monika" variantidest. Wiiralt töötas aga ühe motiivi kallal pingeliselt, seda muutes ning uusi trükke valmistades. Seekord tutvustamegi töö teist varianti, kus tagumisel tüdrukul on peas mütsi asemel lehvi seotud rätik.
"Monika" kompositsioon on huvitav, meister kujutab tegelikult kolmikportreed ühest ja samast noorest tütarlapsest. Laua taga istuvale tõsise ilmega tütarlapsele sekundeerib tagaplaanil oleval pildil sama modelli kordus ning medaljonilt vaatab vastu kolmas nägu. Võlub noore modelli näo väljendusrikkus. Tüdruku ilme on kinnine, huuled kokkusurutud. Monika olekus on tunda reserveeritust ning endasse süvenemist. Eraldiseisvaks kompositsiooni osaks on vaasis olev sügiseste lillede kimp. Wiiralt näitab ennast antud töös kui suurepärast metsotintotehnika meistrit, võluvad toonide üleminekud ja varjundite rohked pinnad.

Monika, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük