Narva, Nigul Espe E-kunstisalongis Nigul Espe näol oli tegemist koloriitse isiksusega, keda seostatakse omaaegse legendaarse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga "Ko-ko-ko", mille pidajaks ta 1930. aastatel oli. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil toimus elav seltsielu, kunsti- ning kirjarahvas kogunes õhtuti kohvikutesse, kus diskuteeriti ning arutleti kunstiprobleemide ning kultuurielu üle. Sellises õhustikus lõpetas Espe 1932. a. legendaarse kunstikooli "Pallas“ ning oma lõpunäitusel esines ta ühtekokku 50 tööga. Vaadates tagasi Nigul Espe loometeele, paistab silma tema olulisus eesti kunstiajaloos ning oskus dokumenteerida toonaseid linnavaateid. Akvarellil “Narva" on Espe kujutanud II maailmasõjas kümneid kordi pommirünnaku ohvriks langenud linna, mille varemed veel aastaid hiljem meenutasid juhtunut. Pallase meistrite looming Narva, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
Narva, Nigul Espe E-kunstisalongis

Narva

1964 Akvarell ava 37 x 27,5
Alghind: 5 000/ € 320
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Nigul Espe näol oli tegemist koloriitse isiksusega, keda seostatakse omaaegse legendaarse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga "Ko-ko-ko", mille pidajaks ta 1930. aastatel oli. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil toimus elav seltsielu, kunsti- ning kirjarahvas kogunes õhtuti kohvikutesse, kus diskuteeriti ning arutleti kunstiprobleemide ning kultuurielu üle. Sellises õhustikus lõpetas Espe 1932.a. legendaarse kunstikooli "Pallas“ ning oma lõpunäitusel esines ta ühtekokku 50 tööga. Vaadates tagasi Nigul Espe loometeele, paistab silma tema olulisus eesti kunstiajaloos ning oskus dokumenteerida toonaseid linnavaateid.
Akvarellil “Narva" on Espe kujutanud II maailmasõjas kümneid kordi pommirünnaku ohvriks langenud linna, mille varemed veel aastaid hiljem meenutasid juhtunut.Nigul Espe
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Narva, Nigul Espe E-kunstisalongis

Nigul Espe Narva 1964 Akvarell ava 37 x 27,5 Alghind: 5 000/ € 320 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Nigul Espe näol oli tegemist koloriitse isiksusega, keda seostatakse omaaegse legendaarse Tartu kunsti- ja kirjarahva kohvikuga "Ko-ko-ko", mille pidajaks ta 1930. aastatel oli. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil toimus elav seltsielu, kunsti- ning kirjarahvas kogunes õhtuti kohvikutesse, kus diskuteeriti ning arutleti kunstiprobleemide ning kultuurielu üle. Sellises õhustikus lõpetas Espe 1932.a. legendaarse kunstikooli "Pallas“ ning oma lõpunäitusel esines ta ühtekokku 50 tööga. Vaadates tagasi Nigul Espe loometeele, paistab silma tema olulisus eesti kunstiajaloos ning oskus dokumenteerida toonaseid linnavaateid. Akvarellil “Narva" on Espe kujutanud II maailmasõjas kümneid kordi pommirünnaku ohvriks langenud linna, mille varemed veel aastaid hiljem meenutasid juhtunut.

Narva, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük