Natüürmort, Hugo Lepik E-kunstisalongis Riigi Kunsttööstuskooli kasvandikuna jõudis Hugo Lepik diplomini 1929. aastal. Peale lõpetamist töötas ta samas litograafia- ja tsinkograafiatöökojas juhatajana kuni 1944. aastani. Venelaste lähenedes põgenes kunstnik Rootsi, kus tema elukohaks sai Göteborg. Hugo Lepiku loomingus domineerivad realistlikud maastikumaalid, natüürmordid, portreed ning vaba-, tarbe- ja raamatugraafika. Viimastel aastatel on oksjoneil hakanud vilksatama ka Hugo Lepiku nimi, mis on andnud veidi aimdust tema hilisemast loomingust. “Natüürmort" on maalitud H. Lepikule iseloomulikus dekoratiivses laadis. Kirkas toonis kollakas draperii ja punased õunad muudavad argised esemed pilkupüüdvaks. Kogu töö on teostatud Lepikule omases säpsivas pintslikirjas, kus iga löök on selgelt loetav. 2005 Natüürmort, Hugo Lepik E-kunstisalongis Lepik Hugo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort, Hugo Lepik E-kunstisalongis
Hugo Lepik (1905-2001)

Natüürmort

Õli, lõuend. Signatuuriga. 50 x 61
Alghind: € 11500/€735, lõpphind: € 11 500/ 735
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Riigi Kunsttööstuskooli kasvandikuna jõudis Hugo Lepik diplomini 1929. aastal. Peale lõpetamist töötas ta samas litograafia- ja tsinkograafiatöökojas juhatajana kuni 1944. aastani.

Venelaste lähenedes põgenes kunstnik Rootsi, kus tema elukohaks sai Göteborg. Hugo Lepiku loomingus domineerivad realistlikud maastikumaalid, natüürmordid, portreed ning vaba-, tarbe- ja raamatugraafika. Viimastel aastatel on oksjoneil hakanud vilksatama ka Hugo Lepiku nimi, mis on andnud veidi aimdust tema hilisemast loomingust.


“Natüürmort" on maalitud H. Lepikule iseloomulikus dekoratiivses laadis. Kirkas toonis kollakas draperii ja punased õunad muudavad argised esemed pilkupüüdvaks. Kogu töö on teostatud Lepikule omases säpsivas pintslikirjas, kus iga löök on selgelt loetav.Hugo Lepik (1905-2001)
Elas aastatel 1905-2001. Lõpetas 1939. aastal Riigi Kunsttööstuskooli ning omandas õpetaja kutse.Töötas samas asutuses õppejõuna. Hiljem täiendas ennast veel Berliini kõrgemas graafikakoolis, lõpetas selle 1935. aastal kivi- ja ofsettrüki alal. Käinud õppereisidel Berliinis, Soomes, Kanadas ja Itaalias. Näitused aastast 1929. Lahkus Eestist 1944. aastal ning jäi elama Göteborgi.Maaliloomingus valdavad värvierksad Eesti, Rootsi ja Norra rannavaated. Viljelenud vaba-, tarbe- ja raamatugraafikat, eksliibrist ja plakatit.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort, Hugo Lepik E-kunstisalongis

Hugo Lepik (1905-2001) Natüürmort Õli, lõuend Signatuuriga Riigi Kunsttööstuskooli kasvandikuna jõudis Hugo Lepik diplomini 1929. aastal. Peale lõpetamist töötas ta samas litograafia- ja tsinkograafiatöökojas juhatajana kuni 1944. aastani.
Venelaste lähenedes põgenes kunstnik Rootsi, kus tema elukohaks sai Göteborg. Hugo Lepiku loomingus domineerivad realistlikud maastikumaalid, natüürmordid, portreed ning vaba-, tarbe- ja raamatugraafika. Viimastel aastatel on oksjoneil hakanud vilksatama ka Hugo Lepiku nimi, mis on andnud veidi aimdust tema hilisemast loomingust.
“Natüürmort" on maalitud H. Lepikule iseloomulikus dekoratiivses laadis. Kirkas toonis kollakas draperii ja punased õunad muudavad argised esemed pilkupüüdvaks. Kogu töö on teostatud Lepikule omases säpsivas pintslikirjas, kus iga löök on selgelt loetav.

Natüürmort, Hugo Lepik E-kunstisalongis

Lepik Hugo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük