Natüürmort Leib, Enn Volmere Esimesed kokkupuuted kunstiga pärinesid Enn Volmerel koolipõlvest, mil tema joonistusõpetajaks gümnaasiumis oli Märt Laarman. Kuigi ametlik kunstiharidus jäi Volmerel omandamata, siis läbikäimised ja ühised maalimised suurde meistritega nagu näiteks Johannes Uiga ja Johannes Võerahansu andsid talle uusi maalialaseid teadmisi. Seda, et tegemist oli tunnustatud kunstnikuga, näitab ka tema arvamine 1961. aastal Kunstnike Liidu liikmeks ning tema isikunäitused Tartu Kunstnike Majas. Enn Volmere viljeles maastikumaali kõrval innukalt ka natüürmorti ja lillemaali. Kunstiteadlane Voldemar Erm on kunstniku näituse kataloogis (1978) kirjutanud: "Igapäevaseid köögitarbeid ja majariistu pilttervikuks koondavais natüürmortides näeme üldistavat vormikäsitlust ja tagasihoidlikku maitsekat koloriiti, nagu teostes "Natüürmort. Leib" (1971) /---/. " Volmere natüürmortides esinev tugev must kontuur ning kohatised eredad värvid loovad mosaiigi mulje. Üldmuljelt on nad sageli dekoratiivsed, sobitudes iga ajastu interjööri. "Natüürmort. Leib" oli eksponeeritud Tartu kunstinäitusel 1971. aastal ja on reprodutseeritud kataloogis "Tartu kunstinäitus 1971" lk 25. Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust. Meistrilt meistrile Natüürmort. Leib, Enn Volmere E-kunstisalongis Volmere Enn
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Natüürmort. Leib, Enn Volmere E-kunstisalongis

Natüürmort. Leib

1971 Õli, lõuend 68,9 x 62. Signatuuriga
Alghind: 650
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Esimesed kokkupuuted kunstiga pärinesid Enn Volmerel koolipõlvest, mil tema joonistusõpetajaks gümnaasiumis oli Märt Laarman. Kuigi ametlik kunstiharidus jäi Volmerel omandamata, siis läbikäimised ja ühised maalimised suurde meistritega nagu näiteks Johannes Uiga ja Johannes Võerahansu andsid talle uusi maalialaseid teadmisi. Seda, et tegemist oli tunnustatud kunstnikuga, näitab ka tema arvamine 1961. aastal Kunstnike Liidu liikmeks ning tema isikunäitused Tartu Kunstnike Majas.
Enn Volmere viljeles maastikumaali kõrval innukalt ka natüürmorti ja lillemaali. Kunstiteadlane Voldemar Erm on kunstniku näituse kataloogis (1978) kirjutanud: "Igapäevaseid köögitarbeid ja majariistu pilttervikuks koondavais natüürmortides näeme üldistavat vormikäsitlust ja tagasihoidlikku maitsekat koloriiti, nagu teostes "Natüürmort. Leib" (1971) /---/." Volmere natüürmortides esinev tugev must kontuur ning kohatised eredad värvid loovad mosaiigi mulje. Üldmuljelt on nad sageli dekoratiivsed, sobitudes iga ajastu interjööri.
"Natüürmort. Leib" oli eksponeeritud Tartu kunstinäitusel 1971. aastal ja on reprodutseeritud kataloogis "Tartu kunstinäitus 1971" lk 25.
Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.Enn Volmere
Maalikunstnik, sündinud 1908. aastal Tartumaal. Suri 1978. aastal Otepääl. Õppis 1925-26 Otepää põllumajanduskoolis ning 1934-37 Vahi aiandus-mesinduskoolis. Kunstnikuna iseõppinu. Aastast 1961 LK-I liige. LoonudLõuna-Eesti maastiku- ja linnavaateid ning natüürmorte. Näitustel esinenud aastast 1943.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort Leib, Enn Volmere

Enn Volmere Natüürmort Leib 1971 Õli, lõuend 68,9 x 62 Esimesed kokkupuuted kunstiga pärinesid Enn Volmerel koolipõlvest, mil tema joonistusõpetajaks gümnaasiumis oli Märt Laarman. Kuigi ametlik kunstiharidus jäi Volmerel omandamata, siis läbikäimised ja ühised maalimised suurde meistritega nagu näiteks Johannes Uiga ja Johannes Võerahansu andsid talle uusi maalialaseid teadmisi. Seda, et tegemist oli tunnustatud kunstnikuga, näitab ka tema arvamine 1961. aastal Kunstnike Liidu liikmeks ning tema isikunäitused Tartu Kunstnike Majas. Enn Volmere viljeles maastikumaali kõrval innukalt ka natüürmorti ja lillemaali. Kunstiteadlane Voldemar Erm on kunstniku näituse kataloogis (1978) kirjutanud: "Igapäevaseid köögitarbeid ja majariistu pilttervikuks koondavais natüürmortides näeme üldistavat vormikäsitlust ja tagasihoidlikku maitsekat koloriiti, nagu teostes "Natüürmort. Leib" (1971) /---/." Volmere natüürmortides esinev tugev must kontuur ning kohatised eredad värvid loovad mosaiigi mulje. Üldmuljelt on nad sageli dekoratiivsed, sobitudes iga ajastu interjööri."Natüürmort. Leib" oli eksponeeritud Tartu kunstinäitusel 1971. aastal ja on reprodutseeritud kataloogis "Tartu kunstinäitus 1971" lk 25.Teos pärineb Gustav ja Inge Liivi kunstikogust.

Natüürmort. Leib, Enn Volmere E-kunstisalongis

Volmere Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük