Natüürmort kaladega, Leili Muuga Kalu maalisid oma natüürmortidel ka pallaslased, taas köitsid nad kunstnike tähelepanu 1950ndate lõpus. Valve Janovile olid kalapildid ajendiks kunstiliste katsetuste tegemisel. Autor lasi kalapinnal värvil voolata, kasutades ka pritsimise ja tilgutamise tehnikat. Mitmeid meistreid vaimustas kalade huvitav ja mitmekesine vorm, mis andis ainest põnevateks kompositsioonideks. Kalu maalisid Ülo Sooster, Valdur Ohakas jt, sellest teemast ei jäänud puutumata ka kunstnik Leili Muuga looming. "Natüürmort kaladega" on maalitud 1959. aastal, mil kunstnikku köidab rangem vormimäng. Tema koloriidis on raskepärasust, mida rõhutab ka ajastule omase mustja kontuuri kasutamine. Kalad oma diagonaalse paigutusega tekitavad kompositsioonis huvitava liikumise, mida tasakaalustavad pildi ülaosas paiknevad lihtsa vormiga anumad. 2005 Natüürmort kaladega, Leili Muuga E-kunstisalongis Muuga Leili
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort kaladega, Leili Muuga E-kunstisalongis
Leili Muuga (sünd 1922)

Natüürmort kaladega

1959 Õli, papp. 38X51. Signatuuriga.
Alghind: € 11000/€703, lõpphind: € 11 000/ 703
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Kalu maalisid oma natüürmortidel ka pallaslased, taas köitsid nad kunstnike tähelepanu 1950ndate lõpus. Valve Janovile olid kalapildid ajendiks kunstiliste katsetuste tegemisel. Autor lasi kalapinnal värvil voolata, kasutades ka pritsimise ja tilgutamise tehnikat. Mitmeid meistreid vaimustas kalade huvitav ja mitmekesine vorm, mis andis ainest põnevateks kompositsioonideks. Kalu maalisid Ülo Sooster, Valdur Ohakas jt, sellest teemast ei jäänud puutumata ka kunstnik Leili Muuga looming.

"Natüürmort kaladega" on maalitud 1959.aastal, mil kunstnikku köidab rangem vormimäng. Tema koloriidis on raskepärasust, mida rõhutab ka ajastule omase mustja kontuuri kasutamine. Kalad oma diagonaalse paigutusega tekitavad kompositsioonis huvitava liikumise, mida tasakaalustavad pildi ülaosas paiknevad lihtsa vormiga anumad.Leili Muuga (sünd 1922)
Maalikunstnik Leili Muuga sündis 14.11.1922 Venemaal maamõõtja perekonnas. Õppis alates 1947. aastast Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1953. aastal ERKI. Aastatel 1962-1977 töötas ERKI-s õppejõuna, seejärel asus tegutsema vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1953. aastast. Osaleb näitustel alates 1953. aastast.
Alustas oma loometeed eesti kunstis teemalahenduselt ja väljenduslaadilt uudsete paljufiguuriliste kompositsioonidega, on loonud ka maastiku- ja meremaale.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kaladega, Leili Muuga

Leili Muuga (sünd 1922) Natüürmort kaladega 1959 Õli, papp 38X51 Kalu maalisid oma natüürmortidel ka pallaslased, taas köitsid nad kunstnike tähelepanu 1950ndate lõpus. Valve Janovile olid kalapildid ajendiks kunstiliste katsetuste tegemisel. Autor lasi kalapinnal värvil voolata, kasutades ka pritsimise ja tilgutamise tehnikat. Mitmeid meistreid vaimustas kalade huvitav ja mitmekesine vorm, mis andis ainest põnevateks kompositsioonideks. Kalu maalisid Ülo Sooster, Valdur Ohakas jt, sellest teemast ei jäänud puutumata ka kunstnik Leili Muuga looming.
"Natüürmort kaladega" on maalitud 1959.aastal, mil kunstnikku köidab rangem vormimäng. Tema koloriidis on raskepärasust, mida rõhutab ka ajastule omase mustja kontuuri kasutamine. Kalad oma diagonaalse paigutusega tekitavad kompositsioonis huvitava liikumise, mida tasakaalustavad pildi ülaosas paiknevad lihtsa vormiga anumad.

Natüürmort kaladega, Leili Muuga E-kunstisalongis

Muuga Leili
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük