Natüürmort kaladega, Rudolf Sepp "Natüürmort kaladega“ valmis Rudolf Sepal õpingute ajal kunstikoolis "Pallas“, kuhu ta astus 1923. aastal. Pärast mitmeid vaheaegu jõudis ta lõpudiplomini alles 1938. aastal, olles õppinud maali Konrad Mäe, Nikolai Triigi ja Ado Vabbe juures. Maal "Natüürmort kaladega“ on reprodutseeritud kunstniku 1963. a. ilmunud kataloogi esikaanel . Sepa varast loomingut iseloomustab õhuke pinnakatmine, mis muudab tumeda koloriidi läbipaistvaks. Kunstnik maalib hoogsate paralleeljooneliste pintslitõmmetega. Noore maalija vaikelusid iseloomustas sume koloriit, maaliliste pindade vaheldusrikkus ning hea materjalitunnetus. Pallase meistrite looming Natüürmort kaladega, Rudolf Sepp E-kunstisalongis Sepp Rudolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Natüürmort kaladega, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Natüürmort kaladega

1936 Õli, lõuend. Signatuuriga. 64,2x69,3
Alghind: 38 000/ € 2 428
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

"Natüürmort kaladega“ valmis Rudolf Sepal õpingute ajal kunstikoolis "Pallas“, kuhu ta astus 1923. aastal. Pärast mitmeid vaheaegu jõudis ta lõpudiplomini alles 1938. aastal, olles õppinud maali Konrad Mäe, Nikolai Triigi ja Ado Vabbe juures. Maal "Natüürmort kaladega“ on reprodutseeritud kunstniku 1963. a. ilmunud kataloogi esikaanel . Sepa varast loomingut iseloomustab õhuke pinnakatmine, mis muudab tumeda koloriidi läbipaistvaks. Kunstnik maalib hoogsate paralleeljooneliste pintslitõmmetega. Noore maalija vaikelusid iseloomustas sume koloriit, maaliliste pindade vaheldusrikkus ning hea materjalitunnetus.Rudolf Sepp
Maalikunstnik Rudolf Sepp sündis 1902. aastal Võrumaal. Suri 1980. aastal Tartus. Õppis 1923–38 Pallases maalimist, algul Nikolai Triigi ja Konrad Mäe juhendusel, lõpetas Ado Vabbe õpilasena. Oli 1946–50 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõud. Esmaesinemine 1935. aastal Eesti Kujutavate Kunstnikkude Keskühingu II näitusel Tartus. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast. Sepa varastes töödes valdab rahu ja tasakaal. Tema hilisem looming on seevastu ekspressiivsem, tundliku valguse-varjukäsitluse ning hoogsa pintslilöögi tõttu maalilisem, kuigi koloriit püsib neutraalne. Sepp leidis isikupärase ja hoogsa maalimislaadi juba kooli lõpetamise eel, ka tema iseseisev esinemine väljaspool Kõrgema Kunstikooli Pallas näitusi algas juba õpilaspäevil alates 1934. aastast.Kunstniku meelis¾anriks oli portreemaal, kuid loometee alguses viljeles kõrvu sellega palju ka natüürmorti ja maastikumaali. Nii natüürmortides kui lillemaalides valitseb tugev vormiüldistus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kaladega, Rudolf Sepp

Rudolf Sepp Natüürmort kaladega 1936 Õli, lõuend Signatuuriga "Natüürmort kaladega“ valmis Rudolf Sepal õpingute ajal kunstikoolis "Pallas“, kuhu ta astus 1923. aastal. Pärast mitmeid vaheaegu jõudis ta lõpudiplomini alles 1938. aastal, olles õppinud maali Konrad Mäe, Nikolai Triigi ja Ado Vabbe juures. Maal "Natüürmort kaladega“ on reprodutseeritud kunstniku 1963. a. ilmunud kataloogi esikaanel . Sepa varast loomingut iseloomustab õhuke pinnakatmine, mis muudab tumeda koloriidi läbipaistvaks. Kunstnik maalib hoogsate paralleeljooneliste pintslitõmmetega. Noore maalija vaikelusid iseloomustas sume koloriit, maaliliste pindade vaheldusrikkus ning hea materjalitunnetus.

Natüürmort kaladega, Rudolf Sepp E-kunstisalongis

Sepp Rudolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük