Õitsvad õunapuud, Ida Anton-Agu Peale “Pallase" lõpetamist saavutas Ida Anton-Agu tuntuse oma tumedatooniliste talutoa interjööridega. Kunstnikku köitsid aga ka lihtsad põllulilled ja pretensioonitud maastikuvaated, mida ta kujutas suure südamesoojusega. Kunstniku hilisloomingule on omane suurem üldistus, kohati tõuseb motiiv sümboli tasandile. I. Anton-Agu on säilitanud talle omase temperamentsete pintslitõmmetega maalimislaadi ja pruunikais üldtoones koloriidi. Antud töö keskmes on kaks õitsvat õunapuud, mille helenduv võra näib valgustavat kogu kompositsiooni, peegeldudes vastu sinitaevast. 1999 teater "Vanemuine" Õitsvad õunapuud, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Anton-Agu Ida
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Õitsvad õunapuud, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis
Ida Anton-Agu (1904–1993)

Õitsvad õunapuud

1986 Õli, lõuend. Signatuur taga. 60x73.
Alghind: € 13000/€831, lõpphind: € 13 000/ 831
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Peale “Pallase" lõpetamist saavutas Ida Anton-Agu tuntuse oma
tumedatooniliste talutoa interjööridega. Kunstnikku köitsid aga ka
lihtsad põllulilled ja pretensioonitud maastikuvaated, mida ta
kujutas suure südamesoojusega.

Kunstniku hilisloomingule on omane suurem üldistus, kohati
tõuseb motiiv sümboli tasandile. I. Anton-Agu on säilitanud talle
omase temperamentsete pintslitõmmetega maalimislaadi ja
pruunikais üldtoones koloriidi. Antud töö keskmes on kaks õitsvat
õunapuud, mille helenduv võra näib valgustavat kogu
kompositsiooni, peegeldudes vastu sinitaevast.Ida Anton-Agu (1904–1993)
Maalikunstnik ja pedagoog Anton-Agu sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Tartus. Lõpetas 1926 Valga Tütarlastegümnaasiumi, 1935. aastal Pallase Ado Vabbe õpilasena. Töötas 1947–51 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis assistendina ja 1952–60 Tartu kuulmishäiretega laste internaatkoolis õpetajana. Aastast 1936 EKKKÜ ja aastast 1944 Kunstnike Liidu liige (1956–58 nimekirjast kustutatud).Kujutanud valdavalt realistlikke, sumeda koloriidiga maalidel vanutalumaju, elus osatuks jäänud inimesi ja lihtsat kodumaastikku, interjööre. Loonud ka lillemaale.Esmaesinemine näitustel 1935. aastal Tartus, 1937. aastal eesti kunstinäitused Riias ja Kaunases.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Õitsvad õunapuud, Ida Anton-Agu

Ida Anton-Agu (1904–1993) Õitsvad õunapuud 1986 Õli, lõuend Signatuur taga Peale “Pallase" lõpetamist saavutas Ida Anton-Agu tuntuse omatumedatooniliste talutoa interjööridega. Kunstnikku köitsid aga kalihtsad põllulilled ja pretensioonitud maastikuvaated, mida takujutas suure südamesoojusega.
Kunstniku hilisloomingule on omane suurem üldistus, kohatitõuseb motiiv sümboli tasandile. I. Anton-Agu on säilitanud talleomase temperamentsete pintslitõmmetega maalimislaadi japruunikais üldtoones koloriidi. Antud töö keskmes on kaks õitsvatõunapuud, mille helenduv võra näib valgustavat kogukompositsiooni, peegeldudes vastu sinitaevast.

Õitsvad õunapuud, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Anton-Agu Ida
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük