Oostriku jõgi, Elmar Kits Kuulsus ja fenomenaalse kunstniku maine saatis Elmar Kitse juba tema eluajal. Õppides aastatel 1935-1939 kunstikoolis "Pallas“ oli ta sageli esimene, kes varavalges koolimajja jõudis ning viimane, kes õhtul pimedas lahkus. Märkamatuks ei jäänud tema loominguline produktiivsus ja mitmekülgsus erinevate ¾anrite ja tehnikate viljelemises. Suuresti tulenes see tema rahutust loomusest. Voldemar Erm on Kitse monograafias tabavalt kirjutanud: "Ta ei ole kunagi kaua püsinud iseenda või teiste poolt ettetallatud rajal, vaid on ikka otsinud uusi teid ja vahendeid oma mõtte ja kujutluse, samuti reaalse loodusmotiivi või inimese eredaks jäädvustamiseks. “ Erm lisab, et Kits ei korda oma maaliloomingus isegi ennast. Elmar Kits armastas matkata mööda Lõuna-Eestit ning kirgliku kalamehena tõmbasid teda just veekogud, mis omakorda pakkusid talle kui kunstnikule looduskauneid motiive. Ühelt selliselt rännakult pärineb ka tõenäoliselt maal "Oodriku jõgi“. 1999 teater "Vanemuine" Elmar Kits Heinamaal 1943 Õli,vineer 28 x 45 Alg: Toimus Oostriku jõgi, Elmar Kits E-kunstisalongis Kits Elmar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Oostriku jõgi, Elmar Kits E-kunstisalongis
Elmar Kits (1913–1972)

Oostriku jõgi

1948 Tempera, kartong. 49x58,5. Signatuuriga.
Alghind: € 1900€(29728.54EEK), lõpphind: € 2 230 ( 34 891,92 EEK )
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Kuulsus ja fenomenaalse kunstniku maine saatis Elmar Kitse juba tema eluajal. Õppides aastatel 1935-1939 kunstikoolis "Pallas“ oli ta sageli esimene, kes varavalges koolimajja jõudis ning viimane, kes õhtul pimedas lahkus. Märkamatuks ei jäänud tema loominguline produktiivsus ja mitmekülgsus erinevate ¾anrite ja tehnikate viljelemises. Suuresti tulenes see tema rahutust loomusest. Voldemar Erm on Kitse monograafias tabavalt kirjutanud: "Ta ei ole kunagi kaua püsinud iseenda või teiste poolt ettetallatud rajal, vaid on ikka otsinud uusi teid ja vahendeid oma mõtte ja kujutluse, samuti reaalse loodusmotiivi või inimese eredaks jäädvustamiseks.“ Erm lisab, et Kits ei korda oma maaliloomingus isegi ennast.
Elmar Kits armastas matkata mööda Lõuna-Eestit ning kirgliku kalamehena tõmbasid teda just veekogud, mis omakorda pakkusid talle kui kunstnikule looduskauneid motiive. Ühelt selliselt rännakult pärineb ka tõenäoliselt maal "Oodriku jõgi“.Elmar Kits (1913–1972)
Elmar Kits sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1972. aastal Tartus. Lõpetas 1932 õhtugümnaasiumi, pärast mida jätkas õpinguid Pallases. Lõpetas selle 1939. aastal Ado Vabbe õpilasena.Töötas 1940–1941 Konrad Mäe nimelises Riigi Kõrgemas Kunstikoolis joonistusõpetajana, 1944–1949 Tartu Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuna. 1941–1944 ja alates 1950. aastast tegutses vabakunstnikuna. Kunstnike Liidu liige alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Oostriku jõgi, Elmar Kits

Elmar Kits (1913–1972) Oostriku jõgi 1948 Tempera, kartong 49x58,5 Kuulsus ja fenomenaalse kunstniku maine saatis Elmar Kitse juba tema eluajal. Õppides aastatel 1935-1939 kunstikoolis "Pallas“ oli ta sageli esimene, kes varavalges koolimajja jõudis ning viimane, kes õhtul pimedas lahkus. Märkamatuks ei jäänud tema loominguline produktiivsus ja mitmekülgsus erinevate ¾anrite ja tehnikate viljelemises. Suuresti tulenes see tema rahutust loomusest. Voldemar Erm on Kitse monograafias tabavalt kirjutanud: "Ta ei ole kunagi kaua püsinud iseenda või teiste poolt ettetallatud rajal, vaid on ikka otsinud uusi teid ja vahendeid oma mõtte ja kujutluse, samuti reaalse loodusmotiivi või inimese eredaks jäädvustamiseks.“ Erm lisab, et Kits ei korda oma maaliloomingus isegi ennast.Elmar Kits armastas matkata mööda Lõuna-Eestit ning kirgliku kalamehena tõmbasid teda just veekogud, mis omakorda pakkusid talle kui kunstnikule looduskauneid motiive. Ühelt selliselt rännakult pärineb ka tõenäoliselt maal "Oodriku jõgi“.

Oostriku jõgi, Elmar Kits E-kunstisalongis

Kits Elmar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük