Paplid Vooremäe taustal, Nigul Riias sündinud Espe õppis Pallases maali aastatel 1926-1932, mil tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Pärast kunstikooli lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. 1930. aastatel pidas Espe kultuurikohvikut Ko-Ko-Ko, kuhu lõi ise pannood ja kujunduse. Espe on valdavalt maalinud maastiku- ja linnavaateid, seda nii akvarellis kui õlis. Kunstniku teoseid iseloomustab nii peen detailitruudus, kui vajadusel ka maaliline üldistusoskus. Pallaslasena oskab Espe valitud teemat värvivaliku abil meeleolukalt edasi anda. Pallase meistrite looming Paplid Vooremäe taustal, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Paplid Vooremäe taustal, Nigul Espe E-kunstisalongis

Paplid Vooremäe taustal

1942 Õli, vineer. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 23,5 x 28,5.
Alghind: € 550
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Riias sündinud Espe õppis Pallases maali aastatel 1926-1932, mil tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Pärast kunstikooli lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. 1930. aastatel pidas Espe kultuurikohvikut Ko-Ko-Ko, kuhu lõi ise pannood ja kujunduse. Espe on valdavalt maalinud maastiku- ja linnavaateid, seda nii akvarellis kui õlis. Kunstniku teoseid iseloomustab nii peen detailitruudus, kui vajadusel ka maaliline üldistusoskus. Pallaslasena oskab Espe valitud teemat värvivaliku abil meeleolukalt edasi anda.Nigul Espe
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Paplid Vooremäe taustal, Nigul

Nigul Espe Paplid Vooremäe taustal 1942 Õli, vineer Signatuuriga Riias sündinud Espe õppis Pallases maali aastatel 1926-1932, mil tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Pärast kunstikooli lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. 1930. aastatel pidas Espe kultuurikohvikut Ko-Ko-Ko, kuhu lõi ise pannood ja kujunduse. Espe on valdavalt maalinud maastiku- ja linnavaateid, seda nii akvarellis kui õlis. Kunstniku teoseid iseloomustab nii peen detailitruudus, kui vajadusel ka maaliline üldistusoskus. Pallaslasena oskab Espe valitud teemat värvivaliku abil meeleolukalt edasi anda.

Paplid Vooremäe taustal, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük