Piusa liivakarjäär, Kalju Nagel Tartu kunstinäituste arvustustes mainiti aastakümneid pallasliku maalilaadi esindajana Kalju Nagelit, kes osales enamasti ülevaadetel oma maastikupiltidega. Lõuna-Eesti maalilised vaated olid K. Nageli lemmikteemaks. "Piusa liivakarjäär" on pisut erandlik meistri loomingus. Motiivi on leidnud kunstnik Lõuna-Eesti ühest huvitavamast paigast, kus kõrged liivapaljandid muudavad maastiku suisa eksootiliseks. Nagel kujutab karjääri täies tööhoos, kuid võimsad masinad mõjuvad kompositsioonis pigem kui dekoratiivsed värvilaigud. Kunstnik on hoogsa pintsliga ja suure värskusega jäädvustanud lõuendile Piusa livakarjääri, mis on maalitud suure meisterlikkusega. Meistrilt meistrile Piusa liivakarjäär, Kalju Nagel E-kunstisalongis Nagel Kalju
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Piusa liivakarjäär, Kalju Nagel E-kunstisalongis
Kalju Nagel (1918–2005)

Piusa liivakarjäär

1981 Õli, lõuend. 60 x 81. Signatuuriga.
Alghind: 19000/€1214
7. Õpipoisist meistriks
13.04.2002 Tartu linnamuuseum

Tartu kunstinäituste arvustustes mainiti aastakümneid pallasliku maalilaadi esindajana Kalju Nagelit, kes osales enamasti ülevaadetel oma maastikupiltidega. Lõuna-Eesti maalilised vaated olid K. Nageli lemmikteemaks. "Piusa liivakarjäär" on pisut erandlik meistri loomingus. Motiivi on leidnud kunstnik Lõuna-Eesti ühest huvitavamast paigast, kus kõrged liivapaljandid muudavad maastiku suisa eksootiliseks. Nagel kujutab karjääri täies tööhoos, kuid võimsad masinad mõjuvad kompositsioonis pigem kui dekoratiivsed värvilaigud. Kunstnik on hoogsa pintsliga ja suure värskusega jäädvustanud lõuendile Piusa livakarjääri, mis on maalitud suure meisterlikkusega.Kalju Nagel (1918–2005)
Maalikunstnik Kalju Nagel sündis 1918. aastal Tartumaal, suri 2005. aastal.Õppis 1936–1939 Pallases Aleksander Vardi ateljees, kust kutsuti 1939. aastal sõjaväeteenistusse. Osales ka II maailmasõjas. Jätkas 1945–1947 kunstiõpinguid Vardi juhendamisel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast. Osales näitustel alates 1947. aastast.Viljelenud maastikumaali, vähem natüürmorti, portreed ja figuurikompositsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Piusa liivakarjäär, Kalju Nagel

Kalju Nagel (1918–2005) Piusa liivakarjäär 1981 Õli, lõuend 60 x 81 Tartu kunstinäituste arvustustes mainiti aastakümneid pallasliku maalilaadi esindajana Kalju Nagelit, kes osales enamasti ülevaadetel oma maastikupiltidega. Lõuna-Eesti maalilised vaated olid K. Nageli lemmikteemaks. "Piusa liivakarjäär" on pisut erandlik meistri loomingus. Motiivi on leidnud kunstnik Lõuna-Eesti ühest huvitavamast paigast, kus kõrged liivapaljandid muudavad maastiku suisa eksootiliseks. Nagel kujutab karjääri täies tööhoos, kuid võimsad masinad mõjuvad kompositsioonis pigem kui dekoratiivsed värvilaigud. Kunstnik on hoogsa pintsliga ja suure värskusega jäädvustanud lõuendile Piusa livakarjääri, mis on maalitud suure meisterlikkusega.

Piusa liivakarjäär, Kalju Nagel E-kunstisalongis

Nagel Kalju
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük