Pöide kirik, Nigul Espe Nigul Espe lõpetas “Pallase" 1932. a. A. Vabbe õpilasena. Pidas 1934-37 Tartu kunsti-ja kirjarahva kohvikut “Ko-Ko-Ko". Nigul Espe on tuntud maastiku- ja linnavaadete maalijana. 1940-ndate aastate algul osales ta Eesti Rahva Muuseumi uurimisreisidel, kus jäädvustas eesti taluehitisi. Analoogsetelt vanavara kogumisretkedelt sajandi alguses on Pöide kirikut jäädvustanud kunstnikud Oskar Kallis ja Ants Laikmaa. Espe akvarelli tehnika on detaile rõhutav ja asine. Pöide kirik on meeleolukas talvine olustikupilt, milles Saaremaa küla on kujutatud realistlikult, kuid ometi on pildi meeleolu pigem idülliline. Eriti kui mõelda, et töö on valminud sõja-aastatel, siis stseeni argises rahus ei aimdu ajastu traagikat. Pallase meistrite looming Pöide kirik, Nigul Espe E-kunstisalongis Espe Nigul
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Pöide kirik, Nigul Espe E-kunstisalongis

Pöide kirik

1943 Akvarell, paber ava 31 x 44
signeeritud
Alghind: 7 500/ € 479, lõpphind: € 7 500/ 479
5. XX sajandi eesti kunsti meistrid
19.12.2000 Tallinnas, Mustpeade Maja

Nigul Espe lõpetas “Pallase" 1932.a. A.Vabbe õpilasena. Pidas 1934-37 Tartu kunsti-ja kirjarahva kohvikut “Ko-Ko-Ko".
Nigul Espe on tuntud maastiku- ja linnavaadete maalijana. 1940-ndate aastate algul osales ta Eesti Rahva Muuseumi uurimisreisidel, kus jäädvustas eesti taluehitisi. Analoogsetelt vanavara kogumisretkedelt sajandi alguses on Pöide kirikut jäädvustanud kunstnikud Oskar Kallis ja Ants Laikmaa. Espe akvarelli tehnika on detaile rõhutav ja asine.Pöide kirik on meeleolukas talvine olustikupilt, milles Saaremaa küla on kujutatud realistlikult, kuid ometi on pildi meeleolu pigem idülliline. Eriti kui mõelda, et töö on valminud sõja-aastatel, siis stseeni argises rahus ei aimdu ajastu traagikat.Nigul Espe
Maalikunstnik Nigul (Nikolai) Espe sündis 1907. aastal Riias. Suri 1970. aastal Tallinnas. Espe õppis Pallases maali- ja mööblikunsti 1926-1932 aastatel, tema õpetajaks oli Ado Vabbe. Espe lõpetas lennus, mis oli silmapaistev teoste arvult. Näiteks Espe esitles lõpunäitusel tavapärase paarikümne taiese asemel 50 tööd.Pärast Pallase lõpetamist jäi Espe vabakunstnikuna Tartusse. Alates 1929. aastast on tema näituseid toimunud Eestis, Riias, Roomas ja Budapestis. Espe on jäänud eesti kultuurilukku ka kui aktiivne seltskonnategelane, pidades legendaarset kultuurirahva kohvikut “Ko-Ko-Ko" 1930-ndatel aastatel. Espe on maalinud valdavalt stafaa¾iga maastikku ja linnavaateid, lisaks on tema loomingus arvukalt tööstuseteemalisi maale. 1947. ja 1949. aastal käis ta korduvalt Kiviõli kaevanduses ja õlitööstuses ning sel teemal on tal valminud hulgaliselt põlevkiviteemalisi maale ja interjööre.Tema töödes on nii detailitruumaid kui maaliliselt vabamaid teoseid. Espe oskas pallaslasena hiilgavalt valida loendamatu arvu värvikombinatsioonide seast just neid, mis muudavad kujutletu meeleolukaks. Espe tööde koloriit on enamasti kirgas, neile on omane rõõmus alatoon.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pöide kirik, Nigul Espe

Nigul Espe Pöide kirik 1943 Akvarell, paber ava 31 x 44 signeeritud Alghind: 7 500/ € 479 , lõpphind: € 7 500/ 479 5 XX sajandi eesti kunsti meistrid 19 Nigul Espe lõpetas “Pallase" 1932.a. A.Vabbe õpilasena. Pidas 1934-37 Tartu kunsti-ja kirjarahva kohvikut “Ko-Ko-Ko".
Nigul Espe on tuntud maastiku- ja linnavaadete maalijana. 1940-ndate aastate algul osales ta Eesti Rahva Muuseumi uurimisreisidel, kus jäädvustas eesti taluehitisi. Analoogsetelt vanavara kogumisretkedelt sajandi alguses on Pöide kirikut jäädvustanud kunstnikud Oskar Kallis ja Ants Laikmaa. Espe akvarelli tehnika on detaile rõhutav ja asine.Pöide kirik on meeleolukas talvine olustikupilt, milles Saaremaa küla on kujutatud realistlikult, kuid ometi on pildi meeleolu pigem idülliline. Eriti kui mõelda, et töö on valminud sõja-aastatel, siis stseeni argises rahus ei aimdu ajastu traagikat.

Pöide kirik, Nigul Espe E-kunstisalongis

Espe Nigul
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük