Põrgu, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt märgib ühes 1938. a kirjas kollektsionäär Alfred Rõudele, et "Põrgu“ sünnis etendasid üsna tähtsat osa suurest õlletarvitamisest esilekutsutud hallutsinatsioonid. Kunstnik ei alahinnanud alateadvuse osa loomeprotsessis. Paraku näitab teose kahe ja poole aasta pikkune valmimisaeg ja sellele tehtud visandid, et ta "uinuva mõistuse poolt sünnitatud koletisi" selekteeris ja lihvis. Jaan Grünberg mäletab: "Eduard Wiiralt töötas oma "Põrgu“ kallal kauem kui ühegi teise töö juures. Wiiralt toetab end vastu põrgu uksepiita ja vaatleb seda keevat elu, millest ta ise nii palju osa on võtnud, sest Montparnasse ei erine palju põrgust. “ Armin Tuulse on märkinud: "Wiiralti "Põrgu“ ei olegi mingi traditsiooniline põrgu kuskil teises maailmas, vaid põrgu siin maa peal, loodud inimeste endi poolt. “ 2002 Põrgu, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis Wiiralt Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Põrgu, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis
Eduard Wiiralt (1892-1954)

Põrgu

1930-1932 Vasegravüür, ofort, paber. Signeeritud. Säilinud originaalraam. Plm 38,5x46,3
Alghind: € 5300, lõpphind: € 5 300
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Wiiralt märgib ühes 1938. a kirjas kollektsionäär Alfred Rõudele, et "Põrgu“ sünnis etendasid üsna tähtsat osa suurest õlletarvitamisest esilekutsutud hallutsinatsioonid. Kunstnik ei alahinnanud alateadvuse osa loomeprotsessis. Paraku näitab teose kahe ja poole aasta pikkune valmimisaeg ja sellele tehtud visandid, et ta "uinuva mõistuse poolt sünnitatud koletisi" selekteeris ja lihvis.

Jaan Grünberg mäletab: "Eduard Wiiralt töötas oma "Põrgu“ kallal kauem kui ühegi teise töö juures. Wiiralt toetab end vastu põrgu uksepiita ja vaatleb seda keevat elu, millest ta ise nii palju osa on võtnud, sest Montparnasse ei erine palju põrgust.“

Armin Tuulse on märkinud: "Wiiralti "Põrgu“ ei olegi mingi traditsiooniline põrgu kuskil teises maailmas, vaid põrgu siin maa peal, loodud inimeste endi poolt.“Eduard Wiiralt (1892-1954)
Graafik Eduard Wiiralt (kodanikunimega Viiralt) sündis 1898. aastal Peterburi kubermangus Tsarskoje Selos. Suri 1954 Pariisis.Kooliteed alustas Kalitinos. Asus 1909 koos vanematega Järvamaale Varangu mõisa. Õppis Koeru Haridusseltsi koolis ja Koeru saksa erakoolis, 1915-1918 Tallinna Kunstitööstuskoolis.Astus 1919 Pallasesse, õppis Anton Starkopfi juures skulptuuri ning Ado Vabbe juures graafikat. Jätkas õpinguid 1922-1923 Pallase stipendiaadina Dresdeni Kunstiakadeemias skulptuuri erialal, kus tema peamiseks õpetajaks oli S. Werner. Samal ajal täiendas end ka graafika alal, töötades P. Wenzeli vasetrükikojas.Pöördus 1923 tagasi Pallasesse ning lõpetas selle 1924. aastal graafiku ja kujurina. Oli 1924-1925 samas graafikaõppejõud.Sattus 1945. aasta sõjakeerises Rootsi, alates 1946. aastast elas Pariisis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Põrgu, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Eduard Wiiralt (1892-1954) Põrgu 1930-1932 Vasegravüür, ofort, paber Signeeritud Wiiralt märgib ühes 1938. a kirjas kollektsionäär Alfred Rõudele, et "Põrgu“ sünnis etendasid üsna tähtsat osa suurest õlletarvitamisest esilekutsutud hallutsinatsioonid. Kunstnik ei alahinnanud alateadvuse osa loomeprotsessis. Paraku näitab teose kahe ja poole aasta pikkune valmimisaeg ja sellele tehtud visandid, et ta "uinuva mõistuse poolt sünnitatud koletisi" selekteeris ja lihvis. Jaan Grünberg mäletab: "Eduard Wiiralt töötas oma "Põrgu“ kallal kauem kui ühegi teise töö juures. Wiiralt toetab end vastu põrgu uksepiita ja vaatleb seda keevat elu, millest ta ise nii palju osa on võtnud, sest Montparnasse ei erine palju põrgust.“Armin Tuulse on märkinud: "Wiiralti "Põrgu“ ei olegi mingi traditsiooniline põrgu kuskil teises maailmas, vaid põrgu siin maa peal, loodud inimeste endi poolt.“

Põrgu, Eduard Wiiralt E-kunstisalongis

Wiiralt Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük