Portree, Voldemar Kangro-Pool E-kunstisalongis 20. sajandi alguses jagas Tartus oma kunstistuudios õpetust Kristjan Raud, selles sai esimesed teadmised ja oskused ka Voldemar Kangro-Pool. Kunstiõpingud jätkusid 1909. a. Münchenis A. Aþbé kunstikoolis, kus õppisid ka Ado Vabbe ja Anton Starkopf. Seejärel järgnes toonasele ajale iseloomulikult Pariis, kus V. Kangro-Pool õppis aastatel 1910-13 Ècole des Beaux Arts'is. Lühiajaliseks jäid tema õpingud “Pallase" kunstikoolis, mille asutamises ta ka ise samanimelise kunstiühingu liikmena osales. V. Kangro-Pool suri 1943. aastal T¹eljabinskis, kuhu ta sattus Punaarmeesse mobilisatsiooni tõttu. Kunstniku loominguline pärand on väikesearvuline ja küllaltki haruldane. V. Kangro-Pooli varast graafikat iseloomustab juugendlikult voolav kontuur ja dekoratiivne lahendus, mis 1920-ndail asendub enam ekspressiivsema ning kohati erootilisema käsitlusega. V. Kangro-Pool on tuntud ka portretistina, kes on maalinud kirjanik Friedebert Tuglast ja helilooja Mart Saart. Kunstniku naiste portreed kujutavad enamasti pisut võõrapärase välimusega kauneid noori daame. Antud maalil näeme samuti isikupärase sarmiga noort naist, kelle pilgus on iseteadvust. Tema ilmekas kaunis nägu tuleb kompositsioonis hästi esile tänu fooni soojale kollasele ja külmale sinisele toonile. Tegu on kena portreega eelmise sajandi alguse noorest iseteadvast daamist. Valitud meistrid Portree, Voldemar Kangro-Pool E-kunstisalongis Kangro-Pool Voldemar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Portree, Voldemar Kangro-Pool E-kunstisalongis

Portree

1923 Õli, lõuend.Signatuuriga. 51,5 x 45
Alghind: 38 500/ € 2 461, lõpphind: € 38 500/ 2 461
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

20. sajandi alguses jagas Tartus oma kunstistuudios õpetust
Kristjan Raud, selles sai esimesed teadmised ja oskused ka
Voldemar Kangro-Pool. Kunstiõpingud jätkusid 1909.a.
Münchenis A. Aþbé kunstikoolis, kus õppisid ka Ado Vabbe ja
Anton Starkopf. Seejärel järgnes toonasele ajale iseloomulikult Pariis, kus V. Kangro-Pool õppis aastatel 1910-13 Ècole des Beaux Arts'is. Lühiajaliseks jäid tema õpingud “Pallase" kunstikoolis, mille asutamises ta ka ise samanimelise kunstiühingu liikmena osales. V. Kangro-Pool suri 1943. aastal T¹eljabinskis, kuhu ta sattus Punaarmeesse mobilisatsiooni tõttu.
Kunstniku loominguline pärand on väikesearvuline ja küllaltki haruldane. V. Kangro-Pooli varast graafikat iseloomustab juugendlikult voolav kontuur ja dekoratiivne lahendus, mis 1920-ndail asendub enam ekspressiivsema ning kohati erootilisema käsitlusega. V. Kangro-Pool on tuntud ka portretistina, kes on maalinud kirjanik Friedebert Tuglast ja helilooja Mart Saart.


Kunstniku naiste portreed kujutavad enamasti pisut võõrapärase välimusega kauneid noori daame. Antud maalil näeme samuti isikupärase sarmiga noort naist, kelle pilgus on iseteadvust. Tema ilmekas kaunis nägu tuleb kompositsioonis hästi esile tänu fooni soojale kollasele ja külmale sinisele toonile. Tegu on kena portreega eelmise sajandi alguse noorest iseteadvast daamist.Voldemar Kangro-Pool
    Graafik ja maalikunstnik Voldemar Kangro-Pool sündis 18.09.1889 Tartu lähedal Vahi mõisas sepa perekonnas, suri 1943. aasta varakevadel mobiliseerituna Punaarmesse T¹eljabinskis.
    V. Kangro-Pool alustas kunstiõpinguid 1907 Tartus kunstnik Kristjan Raua stuudios, jätkas 1909 Münchenis A. A¾bé kunstikoolis ja 1910-13 Pariisis Ecole des Beaux Arts'is ja vabaakadeemias, 1919-1921 “Pallase" kunstikoolis ning 1922-23 puulõike alal Hamburgi kunsttööstuskoolis.
    Oli alates 1925. aastast Tallinnas vabakunstnik. Kuulus 1913-14 futuristlikku kirjandus- ja kunstirühmitusse "Moment" ning 1918. aastast kunstiühingusse Pallas, olles üks selle asutajaid.
    Viljeles tu¹i-, pliiatsi- ja söejoonistust, puulõiget ja õlimaali.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Portree, Voldemar Kangro-Pool E-kunstisalongis

Voldemar Kangro-Pool Portree 1923 Õli, lõuend Signatuuriga 20. sajandi alguses jagas Tartus oma kunstistuudios õpetustKristjan Raud, selles sai esimesed teadmised ja oskused kaVoldemar Kangro-Pool. Kunstiõpingud jätkusid 1909.a.Münchenis A. Aþbé kunstikoolis, kus õppisid ka Ado Vabbe jaAnton Starkopf. Seejärel järgnes toonasele ajale iseloomulikult Pariis, kus V. Kangro-Pool õppis aastatel 1910-13 Ècole des Beaux Arts'is. Lühiajaliseks jäid tema õpingud “Pallase" kunstikoolis, mille asutamises ta ka ise samanimelise kunstiühingu liikmena osales. V. Kangro-Pool suri 1943. aastal T¹eljabinskis, kuhu ta sattus Punaarmeesse mobilisatsiooni tõttu.Kunstniku loominguline pärand on väikesearvuline ja küllaltki haruldane. V. Kangro-Pooli varast graafikat iseloomustab juugendlikult voolav kontuur ja dekoratiivne lahendus, mis 1920-ndail asendub enam ekspressiivsema ning kohati erootilisema käsitlusega. V. Kangro-Pool on tuntud ka portretistina, kes on maalinud kirjanik Friedebert Tuglast ja helilooja Mart Saart.
Kunstniku naiste portreed kujutavad enamasti pisut võõrapärase välimusega kauneid noori daame. Antud maalil näeme samuti isikupärase sarmiga noort naist, kelle pilgus on iseteadvust. Tema ilmekas kaunis nägu tuleb kompositsioonis hästi esile tänu fooni soojale kollasele ja külmale sinisele toonile. Tegu on kena portreega eelmise sajandi alguse noorest iseteadvast daamist.

Portree, Voldemar Kangro-Pool E-kunstisalongis

Kangro-Pool Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük