Pruutpaar, Artur Lokk E-kunstisalongis Artur Lokk omandas kunstihariduse aastatel 1945-1951 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, pärast lõpetamist osales ta aktiivselt Tartu kunstielus ning esines järjepidevalt ka näitustel. Alates 1955. aastast oli ta ka Kunstnike Liidu liige. Ta on loonud peamiselt hallikates ja pruunikates toonides realistlikke maastikke ja portreid, aga ka figuraalkompositsioone ja vaikelusid. Kunstiturul harva liikuva kunstniku loomingut esindavad sel korral kolm maali, mis annavad hea ülevaate tema maalilaadi erinevatest külgedest. Kui "Palgivedu“ esindab kunstniku realistlikku käsitlust, siis maalidel "Pruutpaar“ ja "Järve kohal“ näeb 20. sajandi modernismi mõjutusi. Teose "Pruutpaar“ motiivi keskmes on selgelt väljajoonistuv pruutpaar, kuid neid ümbritsev pidu ja külalised on sulandunud üheks vormi- ja värvimänguks. Maali leiab ka kunstniku 1978. aastal Tartu Kunstnike Majas toimunud isikunäituse nimekirjast. Töös "Järve kohal“ on kunstnik valinud ootamatu rakursi loodusmaalile: ta käsitleb motiivi kõrgusest, pilvede vahelt. 2007 Pruutpaar, Artur Lokk E-kunstisalongis Lokk Artur
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pruutpaar, Artur Lokk E-kunstisalongis
Artur Lokk (1928–1996)

Pruutpaar

1978 Segatehnika, kartong. 70x 50. Signeerimata (toodud ära näituse kataloogis)
Alghind: € 2150
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Artur Lokk omandas kunstihariduse aastatel 1945-1951 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, pärast lõpetamist osales ta aktiivselt Tartu kunstielus ning esines järjepidevalt ka näitustel. Alates 1955. aastast oli ta ka Kunstnike Liidu liige.
Ta on loonud peamiselt hallikates ja pruunikates toonides realistlikke maastikke ja portreid, aga ka figuraalkompositsioone ja vaikelusid. Kunstiturul harva liikuva kunstniku loomingut esindavad sel korral kolm maali, mis annavad hea ülevaate tema maalilaadi erinevatest külgedest.
Kui "Palgivedu“ esindab kunstniku realistlikku käsitlust, siis maalidel "Pruutpaar“ ja "Järve kohal“ näeb 20. sajandi modernismi mõjutusi. Teose "Pruutpaar“ motiivi keskmes on selgelt väljajoonistuv pruutpaar, kuid neid ümbritsev pidu ja külalised on sulandunud üheks vormi- ja värvimänguks. Maali leiab ka kunstniku 1978. aastal Tartu Kunstnike Majas toimunud isikunäituse nimekirjast. Töös "Järve kohal“ on kunstnik valinud ootamatu rakursi loodusmaalile: ta käsitleb motiivi kõrgusest, pilvede vahelt.Artur Lokk (1928–1996)
Maalikunstnik Artur Lokk sündis 1928. aastal Tartus. Suri 1996. aastal Otepääl. Kunstihariduse omandas 1945–1951 aastatel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis. Töötas Tartus kunstiõpetajana, kunstitoodete töökodade peakunstnikuna ning ettevõtte Tarmeko disainerina. Loonud peamiselt hallikates ja pruunikates toonides realistlikke maastikke ja portreid, vähemal määral figuurikompositsioone, lillemaale ja vaikelusid.Näitustel esinenud alates 1949. aastast, Kunstnike Liidu liige alates 1955. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pruutpaar, Artur Lokk E-kunstisalongis

Artur Lokk (1928–1996) Pruutpaar 1978 Segatehnika, kartong 70x 50 Artur Lokk omandas kunstihariduse aastatel 1945-1951 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, pärast lõpetamist osales ta aktiivselt Tartu kunstielus ning esines järjepidevalt ka näitustel. Alates 1955. aastast oli ta ka Kunstnike Liidu liige.Ta on loonud peamiselt hallikates ja pruunikates toonides realistlikke maastikke ja portreid, aga ka figuraalkompositsioone ja vaikelusid. Kunstiturul harva liikuva kunstniku loomingut esindavad sel korral kolm maali, mis annavad hea ülevaate tema maalilaadi erinevatest külgedest.Kui "Palgivedu“ esindab kunstniku realistlikku käsitlust, siis maalidel "Pruutpaar“ ja "Järve kohal“ näeb 20. sajandi modernismi mõjutusi. Teose "Pruutpaar“ motiivi keskmes on selgelt väljajoonistuv pruutpaar, kuid neid ümbritsev pidu ja külalised on sulandunud üheks vormi- ja värvimänguks. Maali leiab ka kunstniku 1978. aastal Tartu Kunstnike Majas toimunud isikunäituse nimekirjast. Töös "Järve kohal“ on kunstnik valinud ootamatu rakursi loodusmaalile: ta käsitleb motiivi kõrgusest, pilvede vahelt.

Pruutpaar, Artur Lokk E-kunstisalongis

Lokk Artur
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük