Pühajärve motiiv, Johannes Uiga Seekordne oksjonivalik pakub huvitava kõrvutuse Johannes Uiga erinevail loomeperioodidel valminud maastikest. Tema noorepõlve töös võlub nüansirikas koloriit ja peen värvigamma, küpse meistri maalis aga karge üldistus ja suurejooneline teema käsitlus. 1982. aastal maalitud “Pühajärve motiiv" on monumentaalne, selle sõna parimas tähenduses. Vaade, mida Uiga nii tihti jäädvustas, on seekordses töös antud napi värvi ning suure vormiüldistusega. Tegu oli suure meistriga, kelle lahkumisel Enn Lillemets meenutas: “. . . termin, mida ta kasutas, oli "jäägitu". Et kunstnik peab olema täie jõuga maali juures, ei tohi killustada tähelepanu". 1999 teater "Vanemuine" Pühajärve motiiv, Johannes Uiga E-kunstisalongis Uiga Johannes
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pühajärve motiiv, Johannes Uiga E-kunstisalongis
Johannes Uiga (1918–1998)

Pühajärve motiiv

1982 Õli, lõuend. 60 x 92. Signatuuriga.
Alghind: € 12000/€767
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Seekordne oksjonivalik pakub huvitava kõrvutuse Johannes Uiga
erinevail loomeperioodidel valminud maastikest. Tema
noorepõlve töös võlub nüansirikas koloriit ja peen värvigamma,
küpse meistri maalis aga karge üldistus ja suurejooneline teema
käsitlus. 1982. aastal maalitud “Pühajärve motiiv" on
monumentaalne, selle sõna parimas tähenduses. Vaade, mida Uiga
nii tihti jäädvustas, on seekordses töös antud napi värvi ning suure
vormiüldistusega. Tegu oli suure meistriga, kelle lahkumisel Enn
Lillemets meenutas: “... termin, mida ta kasutas, oli "jäägitu". Et
kunstnik peab olema täie jõuga maali juures, ei tohi killustada
tähelepanu".Johannes Uiga (1918–1998)
Sündis 1918. aastal Tartus, suri 1998. aastal. Õppis aastatel 1937–1940 Aleksander Vardi maaliateljees. Aastatel 1943–1944 õppis Pallases, 1942–1943 Kõrgematel Kujutava Kunsti kursustel. Lõpetas 1946. aastal Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Iiga kui loodusmaalija lemmikmotiiv oli Lõuna-Eesti järvemaastik, põhiliselt Otepää ja Pühajärve ümbrus. Algul lõi peamiselt impressionismimõjulisi maale. 1950. aastatel muutusid värvid jõulisemaks ning kujutusviis lakoonilisemaks. Kümnendi lõpus said valdavaks kõrge silmapiiriga panoraamvaated, milles on liitunud toon- ja dekoratiivmaali väljendusvahendid. 1980. aastatel lõi kõrvu ekspressiivsete maastikega lillepilte. Näitused alates 1942. aastast (Pallase näitused Tartus, Tallinnas, Bukarest, Praha, Bratislava, Riia).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühajärve motiiv, Johannes Uiga

Johannes Uiga (1918–1998) Pühajärve motiiv 1982 Õli, lõuend 60 x 92 Seekordne oksjonivalik pakub huvitava kõrvutuse Johannes Uigaerinevail loomeperioodidel valminud maastikest. Temanoorepõlve töös võlub nüansirikas koloriit ja peen värvigamma,küpse meistri maalis aga karge üldistus ja suurejooneline teemakäsitlus. 1982. aastal maalitud “Pühajärve motiiv" onmonumentaalne, selle sõna parimas tähenduses. Vaade, mida Uiganii tihti jäädvustas, on seekordses töös antud napi värvi ning suurevormiüldistusega. Tegu oli suure meistriga, kelle lahkumisel EnnLillemets meenutas: “... termin, mida ta kasutas, oli "jäägitu". Etkunstnik peab olema täie jõuga maali juures, ei tohi killustadatähelepanu".

Pühajärve motiiv, Johannes Uiga E-kunstisalongis

Uiga Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük