Punaste traksidega koer, Edgar Edgar Valter on kunstnik, kellel puudus küll akadeemiline kunstiharidus, kuid mis ei saanud takistuseks tema loometeel. Juba 1944. a. ilmus tal esimene karikatuur ajalehes, 1949. aastast osales juba näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. Edgar Valteri loominguline pärand on mahukas ning mitmekesine. Ta töötas nii lastekirjaniku kui ka maalikunstniku, raamatuillustraatori ning graafikuna. Valteril on ilmunud mitmeid karikatuurikogumikke, ta on loonud vabagraafikat, eksliibriseid, filmi- ja lavakujundusi ning isegi kostüümikavandeid. Kõik see võimaldas tal juba noores eas jääda vabakutseliseks kunstnikuks ning pühendada oma elu suurele loomingule. Edgar Valter on andnud kuju paljudele eesti lastekirjanduse klassikasse kuuluvatele raamatutegelastele. Illustratsioonid Kalju Kanguri lasteluuleraamatule "Punaste traksidega koer“ pärinevad aastast 1984 (Eesti Raamat). 127x120 Alg: Punaste traksidega koer, Edgar Valter E-kunstisalongis Valter Edgar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Punaste traksidega koer, Edgar Valter E-kunstisalongis
Edgar Valter (1929–2006)

Punaste traksidega koer

Õli, paber lm. 29,5 x 24,5
Alghind: 4500/€288
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Edgar Valter on kunstnik, kellel puudus küll akadeemiline kunstiharidus, kuid mis ei saanud takistuseks tema loometeel. Juba 1944.a. ilmus tal esimene karikatuur ajalehes, 1949. aastast osales juba näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. Edgar Valteri loominguline pärand on mahukas ning mitmekesine. Ta töötas nii lastekirjaniku kui ka maalikunstniku, raamatuillustraatori ning graafikuna. Valteril on ilmunud mitmeid karikatuurikogumikke, ta on loonud vabagraafikat, eksliibriseid, filmi- ja lavakujundusi ning isegi kostüümikavandeid. Kõik see võimaldas tal juba noores eas jääda vabakutseliseks kunstnikuks ning pühendada oma elu suurele loomingule.
Edgar Valter on andnud kuju paljudele eesti lastekirjanduse klassikasse kuuluvatele raamatutegelastele. Illustratsioonid Kalju Kanguri lasteluuleraamatule "Punaste traksidega koer“ pärinevad aastast 1984 (Eesti Raamat).Edgar Valter (1929–2006)
Maalikunstnik, raamatugraafik, karikaturist, sündinud 1929. aastal Tallinnas. Suri 2006. aastal. Kunstnikuna iseõppinu. Töötanud Kunstitoodete Kombinaadi dekooriateljee töölisena, aastast 1950 vabakunstnikuna. Valteri esimene karikatuur ilmus 1944 Õhtulehes, sestpeale on tema karikatuure illustratsioone avaldatud paljudes Eesti ajalehtedes ja ajakirjades ning teiste maade väljaandeis. Raamatugraafikas paistavad silma eriti Valteri lasteraamatujoonistused, ta tõi 1960. –70. aastail taas lasteraamatuillustratsiooni mõnusa huumori: Astrid Lindgreni "Meisterdetektiiv Blomkvist", Oskar Lutsu "Nukitsamees" jne. Edgar Valteri mitmekülgse kunstnikutegevuse vähem tuntud tahuks on olnud tema maalilooming. Kunstniku kodukohas Võrumaal sündisid maalid, mis on inspireeritud vaheldusrikkast maastikutüübist ja sellesse kätketud arhailisest õhustikust. Maalide keskmes on inimene, kes elab tasakaalustatud ja looduslähedases maailmas.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Punaste traksidega koer, Edgar

Edgar Valter (1929–2006) Punaste traksidega koer Õli, paber lm 29,5 x 24,5 Alghind: 4500/€288 23 Edgar Valter on kunstnik, kellel puudus küll akadeemiline kunstiharidus, kuid mis ei saanud takistuseks tema loometeel. Juba 1944.a. ilmus tal esimene karikatuur ajalehes, 1949. aastast osales juba näitustel ning alates 1956. aastast kuulus Kunstnike Liitu. Edgar Valteri loominguline pärand on mahukas ning mitmekesine. Ta töötas nii lastekirjaniku kui ka maalikunstniku, raamatuillustraatori ning graafikuna. Valteril on ilmunud mitmeid karikatuurikogumikke, ta on loonud vabagraafikat, eksliibriseid, filmi- ja lavakujundusi ning isegi kostüümikavandeid. Kõik see võimaldas tal juba noores eas jääda vabakutseliseks kunstnikuks ning pühendada oma elu suurele loomingule. Edgar Valter on andnud kuju paljudele eesti lastekirjanduse klassikasse kuuluvatele raamatutegelastele. Illustratsioonid Kalju Kanguri lasteluuleraamatule "Punaste traksidega koer“ pärinevad aastast 1984 (Eesti Raamat).

Punaste traksidega koer, Edgar Valter E-kunstisalongis

Valter Edgar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük